Važiuojančių į degalinę „hamburgerio“ buvo, tačiau – vienetai

Širvintų 10-osios kuopos šaulys Mindaugas Korsakas sakė, kad per Šv. velykas judėjimas nebuvo didelis.

Per Šv. Velykas apribojus gyventojų judėjimą į miestus ir miestelius, policija į pagalbą pasikvietė Lietuvos kariuomenės karius, Šaulių sąjungos narius. Vienas toks patikros postas dvi savaitgalio paras veikė kelyje Širvintos-Bagaslaviškis, netoli Spadviliškių kaimo. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams talkino aštuoni Karaliaus Mindaugo šaulių rinktinės 10-osios Širvintų šaulių kuopos šauliai, tarp jų ir Mindaugas Korsakas.

Šiame poste budėjęs šaulys Mindaugas Korsakas „Širvintų kraštui“ sakė, kad Širvintų rajono gyventojams tomis dienomis neprastai sekėsi likti namuose. Nuo penktadienio vakaro iki sekmadienio nakties, jo duomenimis, poste buvo sustabdyta apie 300 automobilių.

Pasikeisdami, šauliai poste budėjo po du, talkino policijai. Kokių nors incidentų, Mindaugo pasakojimu, šiame poste nebuvo. Iš tų maždaug 300 automobilių per dvi paras į Širvintas nebuvo įleista gal dešimt.

-Buvo atvejis, kai vairuotojas sakė važiuojąs į degalinę nusipirkti hamburgerio… Arba štai buvo vilniečiai, negalintys paaiškinti, kokiu reikalu važiuoja į Širvintas. Jiems teko apsisukti. Šiaip dauguma važiavo, kaip sakoma, su reikalais. Turbūt dažniausias paaiškinimas – kelionė į Viesų sodus, iš sodų į namus. Oras buvo geras, žmonėms norėjosi šiek tiek pajudėti, pakvėpuoti grynu oru. Tokių keliautojų buvo gal kas trečias, koks 100 automobilių iš sustabdytų 300. Buvo dirbančių, buvo važiuojančių į degalinę kuro. Tokia priežastis buvo suprantama, kliūčių jiems nedarėme. Buvo stabdomas kiekvienas lengvasis automobilis. Vairuotojo klausėme, kur važiuoja, pas ką, jei į namus – kur gyvena. Širvintas mes juk pažįstame, žinome gatves, keliaujantiems mus apgauti būtų sunku. Iš karto matėsi, ar žmonės sako tiesą, kaip nusako kelionės tikslą. Nestabdėme tik sunkvežimių. Juk aišku, kad žmogus važiuoja darbo reikalais, o ne pas mamą, – pasakojo šaulys.

Jis teigė, kad tomis dienomis ir automagistrale, kuri neblogai matėsi iš patikros posto, judėjimas nebuvo didelis.

Savivaldybė buvo davusi individualių apsisaugojimo priemonių, kad šauliai, policininkai jų išdalytų tiems keliauninkams, kurie neturi. Mindaugas Korsakas sakė, kad nepasirūpinusių buvo nedaug. Dauguma keliavusių žmonių turėjo veido kaukes, pirštinių.

Gintaras Bielskis
Mindaugo Korsako nuotr.

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+