Igno Šeiniaus alėjoje keičiamos dėl grybinių ligų nykstančios liepos

Su Igno Šeiniaus alėja atsisveikina dėl grybinių ligų nykstančios liepos. Dar pernai, kai pavasarį didesnė alėjos liepų dalis nesusprogo, Savivaldybė kvietėsi į pagalbą ekspertus.

VDU Miškų ir ekologijos fakulteto docentė dr. Lina Straigytė atliko visų 60 vnt. alėjoje augančių liepaičių ekspertizę, kurios išvados buvo liūdnos: medžiai yra pažeisti grybinės ligos – liepų tirostromozės. Be to, užfiksuota, kad liepos buvo neteisingai pasodintos. „Medelių dirvožemio mitybinis plotas paliktas per mažas po bulvaro įrengimo darbų – visa supanti medelių dirvožemį aplinka pakeista žvyru, kuris labai laidus drėgmei. Tokioje aplinkoje auginami medeliai užprogramuoti nuolatiniam džiūvimui ir skurdimui dėl maisto medžiagų stokos.“

Pasak ekspertų, grybinės ligos yra kenksmingos ne tik augalams, bet ir žmonėms, gali sukelti ar paaštrinti kvėpavimo takų, ligų simptomus, alergiją. Todėl buvo priimtas sprendimas nykstančias liepas pakeisti naujais, sveikais medeliais. Siekiant išvengti dar 2009 m. gatvės rekonstrukcijos metu padarytų klaidų, naujiems medžiams bus ruošiamas didesnis plotas kokybiško dirvožemio.

Užs. Nr. 32.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+