Kovo 26-ąją laikas persukamas vieną valandą į priekį

Rankinis laikrodis

Šiandien Lietuvoje pereinama prie vasaros laiko – laikas persukamas vieną valandą į priekį.

Laikrodžiai persukami siekiant geriau išnaudoti dienos šviesą, bet yra šalių, kur tai niekada nebuvo daroma. Tai nemažai Afrikos valstybių, Indokinijos šalys, Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja, Afganistanas, Š. Korėja, Nepalas, Butanas, Daugelis artimųjų Rytų šalių, Pietų Amerikos šiaurėje esančios kelios valstybės.

O štai tos, kurios suka laikrodžius, tai daro pagal savo nustatytus kriterijus. Pavyzdžiui, Namibijoje laikrodžiai persukami pirmą balandžio ir rugsėjo sekmadienį, Egipte – paskutinį balandžio penktadienį ir paskutinį rugsėjo ketvirtadienį, Irake – pirmą balandžio penktadienį ir paskutinį spalio penktadienį, Mongolijoje – ketvirtą kovo penktadienį ir paskutinį rugsėjo penktadienį, Tongos karalystėje – pirmą lapkričio sekmadienį ir paskutinį sausio sekmadienį, Čilėje – spalio 11 ir kovo 29 d.

Vasaros laikas Europos Sąjungoje įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.

Kadangi Širvintos yra Lietuvos dalis, o Lietuva – Europos Sąjungoje, laikrodžius suksime ir mes. Bet ne visur yra taip. Pavyzdžiui, Europos Sąjungai priklausanti Islandija savo laikrodžių nesukioja. Tik 10 iš 26 Brazilijos valstijų laikrodžius suka trečią spalio sekmadienį ir trečią vasario sekmadienį, o likusios 16 – apskritai nesuka. Kai Australijoje maždaug trečdalyje šalies persukami laikrodžiai, to nedaro likusi Australijos teritorija. JAV laikrodžių nepersuka vienintelė Arizonos valstija, Kanadoje to nedaro keturios teritorijos ar jų dalys, o Meksikoje – vienintelė Sonoros valstija.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top