Sergančių gripu rajone yra, bet juos skaičiuojame ant pirštų

Daug nusiskundimų, kad permainingi pavasariniai orai ir vėl mums „padovanojo“ gripo bangą. Tačiau Visuomenės sveikatos centro tvarkoma statistika rodo, kad labai panikuoti nėra reikalo: šalyje tik dvi savivaldybės – Šiaulių miesto ir Visagino – praėjusią 11-tą metų savaitę buvo pasiekusios epidemijos lygį.

Tokios ligos daugiausia plinta teritoriniu principu, todėl mus pirmiausia domina situacija Vilniaus apskrityje. Čia lygis nors ir buvo didesnis už šalies vidurkį (1154), bet arčiau ribos buvo tik Vilniaus rajono (1420) ir Elektrėnų (1493) savivaldybės. Širvintų rajonas beveik idealiai atitiko apskrities situaciją – pas mus 100 tūkst. gyventojų praėjusią savaitę fiksuoti 1152 susirgimai, t. y. 2 susirgimais daugiau nei vidutiniškai apskrityje.

Rajone gripu sirgo 9 gyventojai, tarp jų 5 nepilnamečiai. Pastebėsime, kad per savaitę ligonių padaugėjo trečdaliu, nes 10-tą savaitę gripu sirgo 6 rajono gyventojai.

Šįkart sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis mūsų rajone buvo gerokai daugiau, 153, tarp jų 87 – nepilnamečiai. Palyginus su ankstesne šių metų savaite jų padaugėjo maždaug dešimtadaliu.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top