Klauskite ir Jums bus atsakyta

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Gegužės 15 d. internetiniame portale www.sirvinta.net atvėrėmė galimybę užduoti Jums rūpimus klausimus Širvintų rajono valdžiai. Pagrindiniame portalo puslapyje yra pateikiama kontaktų forma. Džiaugiamės, kad aktyviai mums rašote, jūsų klausimai jau perduoti rajono vadovams. Skubame pateikti pirmąjį atsakymą.

Skaitytojo klausimas:

„Sveiki, ieškojau, kur užduoti šį klausimą miestelio valdžiai, tačiau neradau tos skilties, todėl kreipiuosi bendrai ir tikiuosi, kad laiškas pasieks tinkamus adresatus.

Mane domina vietų trūkumo klausimas Širvintų darželiuose. Atsikraustėme į Širvintas prieš metus, pasinaudojome valstybės suteikiama subsidija įsigyti pirmąjį būstą mažuosiuose Lietuvos miesteliuose ir rajonuose. Pasirinkome vaiką auginti čia, nes akivaizdu, kad miestas sparčiai tvarkosi ir tampa vis jaukesnis, įvairesnis ir pan. Galvojome, kad nesusidursime su didelėmis bėdomis ir dėl švietimo klausimų, tačiau netrukus mus pasiekia žinia, kad daugybė vaikų netelpa į darželį ir mes esame vieni iš jų… Žinia ne tik kad gąsdinanti, bet ir liūdinanti. Juk tai reiškia, kad turėsime ieškoti kitų galimybių, kurios greičiausiai bus ne pagal kišenę, nes darželio vietos negavimas – tai nuosprendis vienam iš tėvų netekti darbo vietos. Na bent jau mūsų šeimos atveju.

Perdaug neišsiplėčiant apie akivaizdžius nuostolius, norėčiau atkreipti dėmesį, kad praeitais metais vietos į darželį negavo apie 20 šeimų. Šiais metais gavau informaciją, kad skaičiai jau kur kas didesni. Taigi problema tik rimtėja. Toks vietų trūkumas nukels į dar rimtesnias problemas, kai ateityje visus šiuos vaikus reikės sutalpinti į pirmąsias klases.

Kadangi miestas atgyja, šeimos išdrįsta sugrįžti auginti vaikų ir dirbti Širvintose, šių neigiamų sprendimų sulauks vis daugiau ir daugiau šeimų. Vietoj to, kad jauni dirbti ir užsidirbti norintys žmonės būtų skatinami, tokioje vietoje mes susiduriame su stabdžiais, kurie menkai motyvuotų net ir norintį bei galintį praleisti dar vienus metus namuose, atimant iš vaiko galimybę siekti tolimesnės socializacijos ir mokymosi. Tikrai ne visi galime sau leisti vežioti vaikus į privačius darželius, samdyti aukles ir pan.
Klausimas būtų toks: „Ar matant su kokiomis švietimo problemomis susiduria miesto savivaldybė, yra svarstomi sprendimo būdai, kad vaikų, negaunančių vietos darželyje skaičiai ateityje mažėtų?“

Į klausimą atsako Švietimo ir kultūros skyrius:

„Atsakydami į Jūsų klausimus informuojame, kad šiuo metu sąraše, norinčių, bet nepriimtų į lopšelį-darželį „Boružėlė“ vaikučių skaičius yra 25. Norime atkreipti dėmesį, kad būtent dėl to, kad miesto darželyje jau susidaro eilė, yra kuriamos naujos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės kaimiškose vietovėse. Be to, siekiant patenkinti kuo daugiau tėvų prašymų, priimtas sprendimas iš lopšelio-darželio „Boružėlė“ į Pradinę mokyklą perkelti vieną priešmokyklinio ugdymo grupę. T.y. Pradinėje mokykloje bus dvi priešmokyklinio ugdymo grupės (vienoje iš jų dabar yra 10 laisvų vietų).

Sprendimus priimame žiūrėdami į skaičius, o pagal pastarųjų metų gimimus ir išankstinius skaičiavimus, laukiančiųjų darželio skaičius didėti neturėtų. Todėl, pvz., statyti naują darželį dėl 20-25 vietų poreikio nebūtų racionalu.

Prašome tėvelių apsvarstyti alternatyvas – kaimiškų vietovių darželių  grupėse vietų dar yra, tad jei važinėjate dirbti, pvz., į Vilnių, gal vertėtų vaiką leisti į darželį Musninkuose ar Bartkuškyje, jei į Ukmergę – Gelvonuose ir pan.“

Jei turite klausimų rajono vadovams, juos užduokite tituliniame www.sirvinta.net puslapyje. Formą klausimui rasite virš nuomonių apklausos. „Širvintų kraštas“ klausimų nefiltruoja ir neredaguoja, jie rajono vadovams bus nusiųsti tokie, kokius Jūs pateiksite.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+