Kiaukliuose pasiektas 104,52% rinkėjų aktyvumas rodo, kad rinkti Prezidento į šį gražų rajono kampelį atvyko visa Lietuva

Dažnas patvirtins, jog gegužė – pats gražiausias metų mėnuo. Deja, jau praeityje. Lietuvą užliejusi vaiski pievų ir pasėlių žaluma, sužaliavę lapuočiai paglostė mūsų širdis, o pačią pirmąją gegužės dieną užkukavusi gegutė privertė apčiupinėti kišenes, ar jose tebuvo koks nors metalinis pinigėlis, pranašavęs turtingus metus.

Šių metų gegužė ypatinga tuo, kad antrai kadencijai išrinktas LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Širvintų rajono rinkėjų aktyvumas siekė 53,8 proc. Aktyviausiai rinkėjai balsavo Kiauklių rinkimų apylinkėje (net 104,52 proc.). Tai pati aktyviausia visos Lietuvos rinkimų apylinkė. Prie paskelbtų rezultatų VRK pridėjo net raudonu rašalu paryškintą prierašą: „Rinkimų apylinkėse, kuriose balsuoti papildomai atvyko ir kitų apylinkių rinkėjai, bendras balsavusių skaičius gali viršyti tos apylinkės rinkėjų skaičių, todėl aktyvumas gali viršyti 100 proc.“ Galima net pagalvoti, jog Kiaukliuose pasiektas 104,52% rinkėjų aktyvumo rekordas rodo, kad rinkti Prezidento į šį gražų rajono kampelį atvyko visa Lietuva. Pasyviausia rinkimų apylinkė buvo Družuose, ten balsavo 40,40 proc. rinkėjų.

Rajono politiniame gyvenime irgi būta savotiškų rekordų. Paskutinę mėnesio dieną Tarybos kolegija rinkosi į posėdį, net po tris kartus vyko komitetų ir tarybos posėdžiai, buvo apsvarstyta kelios dešimtys klausimų ir priimti sprendimai. Pasibaigus paskutiniam Tarybos posėdžiui, vyko visuomenės ir rajono vadovybės susitikimas, buvo vėl diskutuota dėl vėjo jėgainių.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top