+

Kavinė „Terasa“ – puiki vieta pailsėti nuo darbų

„Būčiau turėjusi dviratį, būčiau išvažiavusi kartu...“ - prisipažino Rima Jasevičienė.

„Būčiau turėjusi dviratį, būčiau išvažiavusi kartu...“ - prisipažino Rima Jasevičienė.

Šį sekmadienį minėsime Pasaulinę dviračio dieną, o štai prieš penkias dienas, praėjusį sekmadienį, mūsų rajone lankėsi didelė grupė dviratininkų, kurie ilgesniam laikui buvo sustoję Širvintose, pietavo bei ilsėjosi kavinėje „Terasa“. Apie patį renginį ir jo tikslus pavyko pasikalbėti su jų vadovu VšĮ „Dviratai“ valdybos nariu Linu Vainiumi.

VšĮ „Dviratai“ nuo 2011 metų organizuoja ilgo nuotolio dviračių maratonus Lietuvoje, kurie vadinasi „Gran Fondo“. „Gran Fondo“ yra nevaržybinis dviračių maratonas, kur galima palenktyniauti su draugais, ar važiuoti ramiai ir grožėtis aplinka ir skaniai pavalgyti. Dalyviams fiksuojamas laikas, bet neskiriamos vietos ir apdovanojimai. Ši dviratininkų tradicija atsirado Italijoje prieš 100 metų. „Gran fondo“ reiškia „didelį pamatą, ilgą distanciją, didelę ištvermę“. Gran fondo – tai masinės dviračių mėgėjų varžybos ir nevaržybiniai maratonai ilgoje distancijoje virš 100 km, dažnai su žvyrkelių ar grindinio atkarpomis. Italijoje gimusi tradicija populiari Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kur vyksta daug tiokių renginių. Didžiausi iš jų pritraukia iki 30 tūkst. dalyvių.

Sekmadienį vyko pirmasis 2018 metų „Gran Fondo“ turo dviračių maratonas. Tai – mėgėjams skirtas renginys, kuriame dalyvavo 112 dviračių sporto mėgėjų iš visos Lietuvos: Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Gargžų, Jonavos, Rokiškio, Telšių, Visagino, Biržų, Elektrėnų, Garliavos.

Dviratininkai galėjo pasirinkti dvi trasas. Trumpoji distancija – 118 kilometrų. Dviratininkai iš Jonavos per Liukonis ir Gelvonus mynė link Pabaisko ir Ukmergės, o vėliau vėl grįžo į Jonavą. Pasirinkę ilgąją distanciją (175 kilometrai) dviratininkai nuo Liukonių turėjo pasukti link Čiobiškio.

Tolesnis maršrutas ėjo per Musninkus, Bartkuškį ir Puorius į Širvintas, kur kavinėje „Terasa“ jų laukė pietūs. Pailsėję per Žemąsias Viesas, Bagaslaviškį ir Kaliakiemius dviratininkai pasuko link Pabaisko.

Pasižymėjo dalyvis, per naktį iš Klaipėdos dviračiu atvažiavęs į Jonavą, o po to pravažiavęs ilgąją trasą. Viso jo nuvažiuotas atstumas, skaičiuojant kelionę į renginį ir patį renginį, – apie 440 kilometrų per parą. Išties neribotos žmogaus jėgų galimybės, tiesa, namo į Klaipėdą grįžo traukiniu…

Pasak dviratininkų vadovo Lino, tai naujas šiemet pirmą kartą išbandytas Gran Fondo maršrutas, kurio didesnė dalis tęsėsi Širvintų rajone. „Geras kelias, gražios apylinkės, skanūs pietūs, visiems labai patiko. Kitais metais gal pavyks organizuoti didesnį renginį šiuo maršrutu,“ – sakė VšĮ „Dviratai“ valdybos narys Linas Vainius. Net 67 maratono dalyviai važiavo pro Širvintas ilgesniu maršrutu ir pietums pasirinko kavinę „Terasą“. Šią kavinę maratono vadovai aptiko interneto platybėse ir neapsiriko ją pasirinkę.

Klientus visada su šypsena pasitinka barmenė Jurgita Butylkinienė.

Klientus visada su šypsena pasitinka barmenė Jurgita Butylkinienė.

Grupelė sportininkų vietą pietums pasirinko terasoje.

Grupelė sportininkų vietą pietums pasirinko terasoje.

Dviratininkai į kavinę „Terasa“ užsukdavo nedidelėmis grupėmis.

Dviratininkai į kavinę „Terasa“ užsukdavo nedidelėmis grupėmis.

Savaitgaliais labai populiarios vandens slidės.

Savaitgaliais labai populiarios vandens slidės.

Širvintiškiai jau spėjo pamėgti kavinę „Terasa“. Tai puiki vieta, kur galima ramiai pasėdėti valandėlę su draugu ar drauge prie kavos puodelio, o šiuo paskutiniu atveju ir stipriau užkąsti bei atgauti jėgas. Tačiau bene svarbiausia, jog kavinėje dirba puikios barmenės, iš kurių direktorė Vaiva Daugėlienė išskyrė visada klientus su šypseną pasitinkančią ir juos išlydinčią Jurgitą. Už gerus kavinės finansinius rezultatus atsakinga vadybininkė Rima Jasevičienė, kurios sėkmingą darbą lemia ne tik analitinis mąstymas, tačiau ir pasitikėjimas savimi, gebėjimas dirbti greitai, sklandžiai dėstyti mintis žodžiu bei rašyti tikslias ataskaitas.

Be kavinės „Terasa“, UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ taip pat priklauso pastaruoju metu dideliu poilsiautojų traukos centru tapęs miesto paplūdimys. Šiais metais lankytojus pasitinka daug didesnio ploto atnaujinta kavinės terasa, čia galima nuo karščio atsigaivinti kokteiliais, ledais. Pasak bendrovės direktorės Vaivos Daugėlienės, šiais metais be vandens slidžių paslaugos galima bus mariose pasiirstyti valtimi, pasivažinėti vandens dviračiu bei paplaukioti irklente.

„Vakar vykusiame Tarybos posėdyje patvirtintos šių naujų paslaugų kainos: valties nuoma: už 1 val. – 2 eurai, už kiekvieną papildomą valandą – po 1 eurą. Vandens dviračio nuoma: 1 val. – 3 eurai, už kiekvieną papildomą valandą – po 1 eurą. Irklentės nuoma: 30 min. – 3 eurai, už kiekvieną papildomą valandą – po 5 eurus“, – sako UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ direktorė.

Adomas Žvirblis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+