Kai miesto gimtadienis tampa žmonių švente

Rajono merė Živilė su vyru Jonu ir atlikėja Monika Marija.

Miesto 545-ojo gimtadienio šventę širvintiškiai pratęsė ir šeštadienį. Jau nuo 10 valandos Igno Šeiniaus ir Vilniaus gatvėse vyko šventinė mugė.

Naujoje centrinėje miesto aikštėje prie savivaldybės įsikūrė tikras pramogų miestas. Kaip smagu buvo palakstyti tarp naujo fontano trykštančių vandens versmių!

Visą šeštadienį aikštėje prie skulptūros „Širvinta“ vyko didžiulis folkloro festivalis, sujungęs net dvi šventes: regioninę vaikų folkloro šventę „Patrepsėlis“ ir tradicinę Aukštaitijos regiono folkloro šventę „Suprašė žvirblalis“ (apie tai – kitame numeryje).

Pavargusieji nuo gatvės šurmulio galėjo apsilankyti Kultūros centro parodų salėje, kur vyko Širvintų rajono tautodailininkų ir liaudies menininkų darbų paroda „Atminimas gyvas“, skirta Širvintų-Giedraičių mūšio 100-mečiui paminėti.

Koncerto metu buvo paskelbtas Širvintų kultūros centro 2019 metų geriausias filialas. Pereinamasis prizas įteiktas Kernavės filialui, o pagrindinis tokio įvykio „kaltininkas“, žinoma, – einantis savitu keliu Kernavės folkloro ansamblis „Medgrinda“. Vėliau koncertavo tautinio roko grupė „Thundertale“, o jau vėlų vakarą vyko įspūdingi Monikos Marijos ir Donato Montvydo koncertai, vainikuoti fejerverkais.

Šventinį koncertą vainikavo įspūdingi fejerverkai.

Susirinkusius širvintiškius ir miesto svečius sveikino Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, sakiusi, kad miestas, net ir gražus, jaukus, patrauklus būtų tuščias, jei jame nebūtų žmonių. „Jūs esate svarbiausia, todėl linkiu puikaus vakaro ir geriausių emocijų,“ – sakė ji.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Organizatorių nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.2 (5 įvert.)

5 Atsakymai į “Kai miesto gimtadienis tampa žmonių švente”

 1. Dainius Graužinis parašė:

  Todėl ir noriu matyti normalias medicinos įstaigas ir mokyklas. gauti aukšto lygio paslaugas. Be tinkamo finansavimo apie geros kokybės paslaugas galima tik pasvajoti. Dabar gi savivaldybė ištratina pinigus paviršutiniškiems dalykams („trinkelėms“)

 2. to to parašė:

  Ar Jūs išdraskytas normalias mokyklas vadinate mokyklomis? Ar išparceliuotą ligoninę vadinate gydymo įstaiga?

 3. Dainius Graužinis parašė:

  Prie ko čia 2-3 eurai? Koncerte dalyvavo apie 1000 žmonių. Koncerto sąmata juk ne 2000-3000 eurai. Šventės kaina dešimtimis kartų didesnė. Savivaldybė net bijo paskelbti švenės ir aikštės kainas

  O pinigus deretų skirti medikų ir mokytojų atlyginimų didinimui, jei norime geresnės paslaugų kokybės. Širvintų medikų atlyginimai vieni mažiausių Lietuvoje – atlyginimų mediana vos 1033 eurai.

 4. ? parašė:

  O kam tuos pinigus reikėjo atiduot? Visiems po 2 ar 3 eurus? Koncertas ir aikštė yra žmonėms. O tai yra labai gerai. Už 2 ar 3 eurus tokio koncerto neišgirsi. O ir didžiajai daugumai Vilnius nėra taip lengvai pasiekiamas. Ačiū už šventę ir gražų koncertą.

 5. Dainius Graužinis parašė:

  Geras koncertas, graži aikštė (dėl dizaino dalykų nesigičysime). Vienintelis klausimas – ar pagal kišenę tas visas grožis? 5500 gyventojų provincijos miestelis daug atliekamų pinigų turi? O dar ekonominė krizė kaip ne kaip

Comments are closed.

scroll to top
+