Jau 6 sergantys

Papildyta

Neramią žinią socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė: „Artėjant savaitgaliui, nerami žinia. Širvintose registruotas 5-asis COVID-19 atvejis.

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro nurodymu, gavus priemones tepinėliams iš nosiaryklės ir ryklės, nuo vakar tiriami medicinos įstaigų bei socialiniai darbuotojai. Šiandien iš laboratorijos pasiekė pirmieji rezultatai.

Asmuo, kurio testas yra teigiamas, dirba VšĮ Širvintų ligoninėje. Jokių ligos simptomų nejautė. Šiuo metu su juo bendrauja Visuomenės sveikatos centro specialistai.

Įstaigos personalas turėjo visas apsaugos priemones: respiratorių, veido kaukių, apsauginių veidų skydų, vienkartinių chalatų, antbačių, pirštinių. Tačiau sekant nustatytu algoritmu, dalį darbuotojų gali tekti izoliuoti. Sprendžiama, kaip kuo skubiau ištirti galimą kontaktą su sergančiuoju turėjusius pacientus.

Situacija yra sudėtinga, vyksta atvejo analizė. Apie priimtus sprendimus informuosime.“

Netrukus merė papildomai informavo, kad Širvintų ligoninėje nustačius COVID-19 atvejį, Operacijų centro sprendimu, įstaiga yra laikinai izoliuojama, uždaromas ir priėmimo skyrius.

„Esant sveikatos sutrikimams, PRAŠOME NEVAŽIUOTI Į PRIĖMIMO SKYRIŲ. Skambinkite 112,“ – nurodoma rajono gyventojams.

Skubiai susisiekus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Širvintos gavo papildomų testų, kuriuos iki sekmadienio ketinta atlikti visiems įstaigos pacientams ir dar netirtiems darbuotojams.

„Tik sulaukus tyrimų rezultatų, bus priimami sprendimai dėl tolimesnio Priėmimo skyriaus darbo,“ – rašo Živilė Pinskuvienė.

Sekmadienį ji papildė, kad po nemigos nakties Širvintų ligoninėje išaušo dar intensyvesnė diena. Nuo vakar vakaro visa medikų komanda plušo, atlikdama testus ligoninėje gulintiems pacientams ir darbuotojams, kurie dar nebuvo tirti. 8.00 val. ryto į laboratoriją iškeliavo 87 paimti mėginiai. 

Merė dėkoja visam ligoninės kolektyvui, jo vadovams Elonai Pečiukaitienei ir Dainiui Bučui, suskubusiems ir susitelkusiems šioje stresinėje situacijoje. Kol bus gauti testų rezultatai, ligoninės pastatas yra visiškai izoliuotas. „Nuo ankstyvo ryto vyksta ir įstaigos patalpų dezinfekcija, UAB „Širvintų šiluma“ dezinfekuoja aplinkinę teritoriją,“ – informuoja Živilė Pinskuvienė.

PAPILDYTA:

Sekmadienį Živilė Pinskuvienė nuramino:

„Duomenys iš laboratorijų: visų Širvintų ligoninės pacientų ir darbuotojų COVID-19 tyrimai yra neigiami. 

Nuo rytojaus, balandžio 19 d., 8.00 val. ryto Širvintų ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus darbas atnaujinamas.

Tačiau. Vakar tyrimai buvo atlikti ir su sergančiuoju COVID-19 ligoninės darbuotoju sąlytį turėjusiems ne darbo aplinkos asmenims. Deja, vieno iš jų tyrimo atsakymas dėl COVID-19 yra teigiamas. Su asmeniu susisiekė ligoninės atstovai, jo turėtų kontaktų analizę atlieka Visuomenės sveikatos centro specialistai.

Tai, kad įstaigoje daugiau nustatytų susirgimų nėra, leidžia lengviau atsikvėpti ir daryti prielaidą, jog atvejis, vakar užfiksuotas darbuotojui, yra išorinis.

Svarbu! Tyrimai ligoninės pacientams bei darbuotojams bus kartojami po 5–7 d. Dalis personalo dėl turėto kontakto su sergančiuoju privalės saviizoliuotis.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.11 (9 įvert.)

10 Atsakymų į “Jau 6 sergantys”

 1. Pastebėjimas parašė:

  Jau būtų laikas pranešti apie kelis klaidingus testus. Iš tos septyniukės bent du asmenys pateko ant klaidingo testavimo kabliuko. Skubiai atlikus eilę pakartotinių testų visi buvo neigiami, jokio viruso nerasta pas šiuos žmones nerasta. Blogiausia, kad agresija ir atstumimas iš daugumos aplinkinių jautėsi visą izoliacijos laiką. Taip pat įdomu sužinoti ar klaidingi testavimo atvejai ir toliau bus priskiriami prie susirgimų ir stebuklingų išgijimų?

 2. mes parašė:

  mes irgi linkim sveikatytes visiem ir merei taip pat

 3. rita parašė:

  stiprybes ir sveikatos sergantiems, greiciau pagyti linkiu

 4. pastebejimas parašė:

  Rajone labai daug daroma, kad virusas neplistu.

 5. Virus stop parašė:

  Na ką, netikėtai epidemija atėjo ir į Kernavę? Tikėkimės, kad bus ne taip baisiai, kaip Nemenčinėje.

 6. taip parašė:

  Oi tie slidininkai.

 7. vilius parašė:

  Su nerimu ir viltimi,laukiam tik gerų žinių,neigiamų testų rezultatų

 8. !!! parašė:

  Gerai kad Pinskuviene rajonui vadovauja!

 9. takas parašė:

  Ačiū gydytojams už jų sunkų darbą, bet pasigendu ir iš jų atsakomybės. Kalbu ne apie Širvintų gydytojus, o apie visos Lietuvos.

 10. Nuomonė parašė:

  Kiek gi jau tų gydytojų mūsų ligoninėje, kad nebuvo galima patikrinti jų daug anksčiau??? Bet juk mes turime migruojančius gydytojus, dirbančius keliose vietose, tai irgi problema. Pagaliau gydytojai irgi turėtų jausti tokioje situacijoje atsakomybę – patiems inicijuoti pasitikrinimą iki kontakto su pacientais. Ligoninės vadovai yra atsakingi už tai, kad leidžia nepatikrintiems gydytojams gydytojams dirbti ligoninėje , kur beveik visi pacientai priklauso rizikos grupei. Duok Dieve, kad nebūtų protrūkio ligoninėje, kaip Ukmergėje – juk pavyzdį turime arti.

Comments are closed.

scroll to top
+