Informacija iš naujausio numerio: Jeigu stovite, atsisėskite. Dar vienas opozicijos skundas išvers jus iš kojų.

Tuoj reikės tokių užrašų... (ŠK fotomontažas)

Tuoj reikės tokių užrašų... (ŠK fotomontažas)

Dar vienas skundas. Dar vienas grandiozinis patikrinimas. Dar vienas popierius su 8 parašais, kuris lemia tai, kad Savivaldybės specialistai, šiuo metu įsisukę į gausių darbų sūkurį, turi kelti kelerių metų senumo bylas, ieškoti dokumentų, rengti atsakymus į rašliavą, kurioje ponai mūsų rajono Tarybos opozicionieriai piktinasi praktiškai visais pastaraisiais metais atliktais kelių tvarkymo darbais. 

Nenoriu kalbėti už šiuos politikus, už žmones, iš kurių ne vienas pats yra stovėjęs prie rajono vairo ilgus metus. Man tiesiog už juos gėda. Ar bent vienas – Vytas Šimonėlis, Jūratė Šiukštienė, Vidmantas Mateika, Kęstutis Pakalnis, Jonas Purvaneckas, Anna Kuznecovienė, Giedrius ir Andrius Jozoniai – buvo nuvykę ir susitikę su žmonėmis tose vietovėse, kuriose ilgus metus kentėta dėl išdaužytų, dulkėtų žvyrkelių keliamų problemų? Kuriose dabar mažiau triukšmo, saugesnis susisiekimas, švaresnė aplinka? Manau, kad ne.

Šių veikėjų metodai kiti. O juk jie turėjo lygiai tas pačias galimybes. Reikėjo savo laiku ne sėdėti įsikibus šiltos vietos, o dirbti. Ieškoti galimybių ir jas surasti, iškovoti finansavimą, daryti gerus darbus. Tačiau patys šioje srityje „dirbo“ taip, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų net nesugebėdavo panaudoti. O metų pabaigoje ne kartą nepanaudotus pinigus grąžindavo Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Dabar, ko gero, jie tiesiog springsta iš pavydo. Patys aukščiau išvardinti Tarybos nariai skunde rašo, kad “KPPP lėšos, skiriamos Savivaldybės vietiniams keliams bei gatvėms tiesti, taisyti bei prižiūrėti, yra ribotos”. Juk V. Šimonėlis, K. Pakalnis, buvę merai, puikiai žino, kad kasmet Savivaldybė keliams tvarkyti gauna panašią sumą lėšų. O tai žinodami, puikiai gali palyginti, kiek padarydavo patys ir kiek darbų yra padaroma dabar. Jiems dirbant apie tokius rodiklius net pasvajoti kėdėse nebūdavo įmanoma.

Noriu pacituoti širvintiškiams, kad opozicijos atstovai šį kartą apskundė visą sąrašą sutvarkytų kelių:

P. Cvirkos g. atkarpos remontas;
Lapelių k. Čiobiškio g. asfaltavimas;
Dailidžionių k. gatvės asfaltavimas;
Liukonių k. Sodžiaus gatvės asfaltavimas;
Jauniūnų k. Pievų gatvės asfaltavimas;
Gudulinės k. Kukaveičio gatvės asfaltavimas;
Pagirių k. gatvės asfaltavimas;
Družų k. Draugystės gatvės asfaltavimas;
Širvintų k. Tiesos gatvės asfaltavimas;
Širvintų miesto Vilniaus gatvės šaligatvių kapitalinis remontas;
Automobilių stovėjimo aikšelės tarp J. Janonio g. Nr. 17 ir I. Šeiniaus g. statyba;
Duobių užtaisymo, pralaidų įrengimo ir kt. darbai.

O bene labiausiai mūsų rajono Tarybos „valstiečiai“, „socdemai“ ir liberalcentristai piktinasi, kad Savivaldybė iš paskutiniųjų stengėsi ir atstatė pernai liepą po didžiulių liūčių nuplautus kelius Čiobiškio seniūnijoje!

Visiškai nesigilindami, kad Brazelių žmonės buvo atskirti nuo pasaulio, kad jiems reikėjo padėti, kad lėšų tam nebuvo numatyta… Nesuvokdami, kad esant ekstremaliajai situacijai, iki kaimo negalėjo nė „greitoji“ privažiuoti, kad žmonės nei į darbus nuvykti, nei iš jų parkakti negalėjo, kad ūkininkų darbai stojo, nes kelias elementariai buvo visiškai nuplautas (žr. nuotrauką).

Išplautas kelias Brazelėse.

Išplautas kelias Brazelėse.

Rašydami skundus, mūsų „didieji politikai“, turintys ilgus metus patirties, nesigilina, kad ekstremaliosios situacijos metu įstatymai leidžia supaprastintas procedūras. Kas ir buvo daroma stengiantis, kad kuo greičiau būtų atstatyti keliai ir žmonės vėl galėtų normaliai gyventi.

Skundas minėtų Tarybos narių parašytas Susisiekimo ministrui ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Sulaukėme grandiozinio patikrinimo. Savivaldybės specialistai turėjo atidėti į šoną „degančius“ darbus ir rinkti medžiagą, kad skundikų apetitas būtų patenkintas. O Lietuvos automobilių kelių direkcija savo atsakyme tiesiog pacituoja Vietos savivaldos įstatymą, kurį kas jau kas, o Tarybos nariai, ypač buvę merai, turėtų gerai išmanyti.

Tarybos nariai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Susisiekimo ministeriją.

Tarybos nariai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Susisiekimo ministeriją.

Kolektyvinis darbas

Kolektyvinis darbas

“Pagal Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 32 punktą, vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimas, rekonstravimas, taisymas, priežiūra ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimas yra viena iš savivaldybių savarankiškųjų funkcijų. Todėl savivaldybės savarankiškai planuoja, kokius vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektus ir kada statyti ar rekonstruoti, kokiomis lėšomis darbus finansuoti, bei pačios pasirenka objektų atrankos kriterijus, kuriais vadovaujasi skirdamos programos lėšas vietinės reikšmės keliams prižiūrėti, remontuoti ar rekonstruoti.”

Toks atsakymas, kuriame aiškiai pasakyta, kad viskas buvo atliekama teisėtai ir tvarkingai, tikriausiai nušluostė nosį skundikams. Tačiau savo juodą darbą jie padarė. Noriu, kad rajono žmonės žinotų: atsižvelgdama į mūsų prašymus ir raštus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė Širvintų r. savivaldybei per 90 tūkst. Eur kompensuoti dalį patirtų išlaidų, likviduojant praėjusių metų ekstremaliąją situaciją. BET po šių veikėjų skundo pinigų skyrimas SUSTABDYTAS. Tiesiog galima imti ir „padėkoti“ Tarybos nariams, kad jie savo skundais sugeba nubraukti visas pastangas.

Manau, kad žmonės visgi supranta, kad šie „politikai“ jų interesams tikrai neatstovauja. Kad jų devizas yra KENKTI. Kitaip tokių skundų paaiškinti negaliu. Juk pinigai, dėl kurių kovojame, yra skiriami ne man. Jų negavus, nebus sutvarkyti kiti keliai. Dėl to nukentėsiu ne aš, o Širvintų rajono žmonės. Tačiau norėčiau, kad žinotumėt ir tai – ponai skundikai, jūsų veiksmai, kiekvienas blogas žodis, kiekvienas surašytas skundas mane veikia kaip dopingas. Dopingas, skatinantis dirbti dar daugiau, dar atsakingiau.

O pabaigai norėčiau pasakyti, kad esu labai dėkinga savo komandai už tai, kad kasdien „veža“ didžiulį krūvį, kad supranta, jog daromi darbai yra svarbūs rajono žmonių labui, jų gerovei.

Živilė Pinskuvienė
Širvintų rajono merė

Naujausi komentarai
 • adolis    2018-08-16 20:31         

  Super foto.

 • smagu    2018-08-16 18:31         

  Graži skundikų puokštė.

 • jane    2018-08-16 14:54         

  Tik uz Pinkuvienę, nes tai geriausia mere is visų.

 • taip    2018-08-16 14:16         

  Oman vienodai tie skundai ir ksundikai, as balsuosiu už Pinskuviene, tai pats geriausias variantas ir visu anksciau buvusiu meru.

 • Anonimas    2018-08-16 12:40         

  Skundai rasomi vis kitom institucijom, kad tik stotų Pinskuvienes pradeti darbai, kad tik jie nebūtų padaryti iki rinkimu. Tiesiog tokiu budu stengiasi pakenkti, kad tik maziau rinkeju butu, tikslas aiskus.

 • jo    2018-08-16 09:40         

  Bet koks keistas noras susigrąžinti vakarykštę dieną?

 • Elinga    2018-08-16 02:23         

  8 TEŠLAGALVIAI

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Atostogavote?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.