Informacija iš naujausio numerio: Jeigu stovite, atsisėskite. Dar vienas opozicijos skundas išvers jus iš kojų.

Tuoj reikės tokių užrašų... (ŠK fotomontažas)

Tuoj reikės tokių užrašų... (ŠK fotomontažas)

Dar vienas skundas. Dar vienas grandiozinis patikrinimas. Dar vienas popierius su 8 parašais, kuris lemia tai, kad Savivaldybės specialistai, šiuo metu įsisukę į gausių darbų sūkurį, turi kelti kelerių metų senumo bylas, ieškoti dokumentų, rengti atsakymus į rašliavą, kurioje ponai mūsų rajono Tarybos opozicionieriai piktinasi praktiškai visais pastaraisiais metais atliktais kelių tvarkymo darbais. 

Nenoriu kalbėti už šiuos politikus, už žmones, iš kurių ne vienas pats yra stovėjęs prie rajono vairo ilgus metus. Man tiesiog už juos gėda. Ar bent vienas – Vytas Šimonėlis, Jūratė Šiukštienė, Vidmantas Mateika, Kęstutis Pakalnis, Jonas Purvaneckas, Anna Kuznecovienė, Giedrius ir Andrius Jozoniai – buvo nuvykę ir susitikę su žmonėmis tose vietovėse, kuriose ilgus metus kentėta dėl išdaužytų, dulkėtų žvyrkelių keliamų problemų? Kuriose dabar mažiau triukšmo, saugesnis susisiekimas, švaresnė aplinka? Manau, kad ne.

Šių veikėjų metodai kiti. O juk jie turėjo lygiai tas pačias galimybes. Reikėjo savo laiku ne sėdėti įsikibus šiltos vietos, o dirbti. Ieškoti galimybių ir jas surasti, iškovoti finansavimą, daryti gerus darbus. Tačiau patys šioje srityje „dirbo“ taip, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų net nesugebėdavo panaudoti. O metų pabaigoje ne kartą nepanaudotus pinigus grąžindavo Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Dabar, ko gero, jie tiesiog springsta iš pavydo. Patys aukščiau išvardinti Tarybos nariai skunde rašo, kad “KPPP lėšos, skiriamos Savivaldybės vietiniams keliams bei gatvėms tiesti, taisyti bei prižiūrėti, yra ribotos”. Juk V. Šimonėlis, K. Pakalnis, buvę merai, puikiai žino, kad kasmet Savivaldybė keliams tvarkyti gauna panašią sumą lėšų. O tai žinodami, puikiai gali palyginti, kiek padarydavo patys ir kiek darbų yra padaroma dabar. Jiems dirbant apie tokius rodiklius net pasvajoti kėdėse nebūdavo įmanoma.

Noriu pacituoti širvintiškiams, kad opozicijos atstovai šį kartą apskundė visą sąrašą sutvarkytų kelių:

P. Cvirkos g. atkarpos remontas;
Lapelių k. Čiobiškio g. asfaltavimas;
Dailidžionių k. gatvės asfaltavimas;
Liukonių k. Sodžiaus gatvės asfaltavimas;
Jauniūnų k. Pievų gatvės asfaltavimas;
Gudulinės k. Kukaveičio gatvės asfaltavimas;
Pagirių k. gatvės asfaltavimas;
Družų k. Draugystės gatvės asfaltavimas;
Širvintų k. Tiesos gatvės asfaltavimas;
Širvintų miesto Vilniaus gatvės šaligatvių kapitalinis remontas;
Automobilių stovėjimo aikšelės tarp J. Janonio g. Nr. 17 ir I. Šeiniaus g. statyba;
Duobių užtaisymo, pralaidų įrengimo ir kt. darbai.

O bene labiausiai mūsų rajono Tarybos „valstiečiai“, „socdemai“ ir liberalcentristai piktinasi, kad Savivaldybė iš paskutiniųjų stengėsi ir atstatė pernai liepą po didžiulių liūčių nuplautus kelius Čiobiškio seniūnijoje!

Visiškai nesigilindami, kad Brazelių žmonės buvo atskirti nuo pasaulio, kad jiems reikėjo padėti, kad lėšų tam nebuvo numatyta… Nesuvokdami, kad esant ekstremaliajai situacijai, iki kaimo negalėjo nė „greitoji“ privažiuoti, kad žmonės nei į darbus nuvykti, nei iš jų parkakti negalėjo, kad ūkininkų darbai stojo, nes kelias elementariai buvo visiškai nuplautas (žr. nuotrauką).

Išplautas kelias Brazelėse.

Išplautas kelias Brazelėse.

Rašydami skundus, mūsų „didieji politikai“, turintys ilgus metus patirties, nesigilina, kad ekstremaliosios situacijos metu įstatymai leidžia supaprastintas procedūras. Kas ir buvo daroma stengiantis, kad kuo greičiau būtų atstatyti keliai ir žmonės vėl galėtų normaliai gyventi.

Skundas minėtų Tarybos narių parašytas Susisiekimo ministrui ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Sulaukėme grandiozinio patikrinimo. Savivaldybės specialistai turėjo atidėti į šoną „degančius“ darbus ir rinkti medžiagą, kad skundikų apetitas būtų patenkintas. O Lietuvos automobilių kelių direkcija savo atsakyme tiesiog pacituoja Vietos savivaldos įstatymą, kurį kas jau kas, o Tarybos nariai, ypač buvę merai, turėtų gerai išmanyti.

Tarybos nariai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Susisiekimo ministeriją.

Tarybos nariai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Susisiekimo ministeriją.

Kolektyvinis darbas

Kolektyvinis darbas

“Pagal Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 32 punktą, vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimas, rekonstravimas, taisymas, priežiūra ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimas yra viena iš savivaldybių savarankiškųjų funkcijų. Todėl savivaldybės savarankiškai planuoja, kokius vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektus ir kada statyti ar rekonstruoti, kokiomis lėšomis darbus finansuoti, bei pačios pasirenka objektų atrankos kriterijus, kuriais vadovaujasi skirdamos programos lėšas vietinės reikšmės keliams prižiūrėti, remontuoti ar rekonstruoti.”

Toks atsakymas, kuriame aiškiai pasakyta, kad viskas buvo atliekama teisėtai ir tvarkingai, tikriausiai nušluostė nosį skundikams. Tačiau savo juodą darbą jie padarė. Noriu, kad rajono žmonės žinotų: atsižvelgdama į mūsų prašymus ir raštus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė Širvintų r. savivaldybei per 90 tūkst. Eur kompensuoti dalį patirtų išlaidų, likviduojant praėjusių metų ekstremaliąją situaciją. BET po šių veikėjų skundo pinigų skyrimas SUSTABDYTAS. Tiesiog galima imti ir „padėkoti“ Tarybos nariams, kad jie savo skundais sugeba nubraukti visas pastangas.

Manau, kad žmonės visgi supranta, kad šie „politikai“ jų interesams tikrai neatstovauja. Kad jų devizas yra KENKTI. Kitaip tokių skundų paaiškinti negaliu. Juk pinigai, dėl kurių kovojame, yra skiriami ne man. Jų negavus, nebus sutvarkyti kiti keliai. Dėl to nukentėsiu ne aš, o Širvintų rajono žmonės. Tačiau norėčiau, kad žinotumėt ir tai – ponai skundikai, jūsų veiksmai, kiekvienas blogas žodis, kiekvienas surašytas skundas mane veikia kaip dopingas. Dopingas, skatinantis dirbti dar daugiau, dar atsakingiau.

O pabaigai norėčiau pasakyti, kad esu labai dėkinga savo komandai už tai, kad kasdien „veža“ didžiulį krūvį, kad supranta, jog daromi darbai yra svarbūs rajono žmonių labui, jų gerovei.

Živilė Pinskuvienė
Širvintų rajono merė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

70 Atsakymų į “Informacija iš naujausio numerio: Jeigu stovite, atsisėskite. Dar vienas opozicijos skundas išvers jus iš kojų.”

 1. va taip parašė:

  oho

 2. Anonimas parašė:

  Skundų autoriai, neskirstykite jus supančių žmonių į „blogus“ ir „gerus“. Mes tokie, kokie esame. Ir jeigu jūsų kolega blogas jums, tai kitą jis pilnai tenkina. „Neteiskite ir būsite neteisiami.“

 3. mn parašė:

  TUŠTI PUODAI GARSIAI SKAMBA!!!

 4. to Kebabas parašė:

  Jusu ziniai skundikai kimba ne tik prie projektu, jie kimba prie visko, prie ko doram zmogui net nekiltu mintis kibti. Geda skundikams ir pagarba Rasai Tamošiunienei, kuri sazines nepraradusi.

 5. birute parašė:

  jei taip sukciaujama ir taskomi pinigai ir tai yra tiesa,tai kodel gerb. skundikai nieko i kalejima nepasodinot?laukiu atsakymo

 6. kebabui parašė:

  tai bl reikejo ir daryt ne uz kosmines kainas kai valdzia turejot o ne rura krapstyt ir snarglius ant stalo ritineti.

 7. Kebabas parašė:

  Skundžia ne dėl to kad daro, o dėl to kad gerus darbus daro, o del to kad daroma už kosmines kainas su akivaizdžiomis korupcijos schemomis. Niekas nekritikuotų merės jei nebūtų taip švaistomi žmonių pinigai. 6 milijonai už baseinėlį, šimtai tūkstančių už porą šimtų metrų gatvės remontą, ar dešimtys tūkstančių už landynės perdažymą kai už tą sumą naują butą nupirktum yra su sveiku protu prasilenkiančios sumos. Tai nėra kažkieno pinigai, tai yra visų zmonių sunešti pinigai. Nesvarbu ar iš savivaldybės biudžeto, LR ar ES biudžetų. Juk bent minimalų intelektą turintiems aišku kokiems asmenims didelė dalis tų lėšų nukeliauja, dėl to taip ir puola tuos klausimus keliančią opoziciją turgaus bobos lygio rašinėliais. Tai reikia rašyti kad remontas sustabdytas dėl itarimų korupcija, o ne dėl skundų.

 8. sirvintiete parašė:

  Sveikatos merei.

 9. baisu parašė:

  Tik nuoširdi malda gali atvesti į protą.

 10. Kęstas parašė:

  Kad ir ką kas rašytų, kad ir ką skųstų, Širvintos atsigavo, Širvintos nebėra atsilikęs kaimas, Širvintos gražėja, renginiai puikūs, ir tik merės ir jos komandos dėka. Protingi žmonės tą mato ir neabejoju, jog įvertins. Rajonams reikia dirbančių merų, o ne užsidariusių kabinete ir gaunančių algą už nieką.

 11. nuomone parašė:

  reikia bausti asmenis, kurie raso nepagristus skundus, per juos stringa darbai, papildomai dirba zmones del to, o paaiskeja, kad skundai niekiniai, det baudas, gal apsiramins, nepasitvirtino skundas, bauda, ir didele, gal nustos nesamones rasinet

 12. faktas parašė:

  Žema yra sitaip sokdinti zmones pagal kazkokia skundiku dūdą.

 13. tai va parašė:

  kas cia didziausi kenkejai rasytojai, manau, zmones per rinkimus „atsidekos“ uz zlugdomus darbus, si karta nepridenge slapyvardziais „ pilietiskas gyventojas“, gerai, kad islindo i dienos sviesa

 14. TAPUTAPU parašė:

  LIUDNIAUSIA, KAD DEL TU VISU SKUNDU IR SKUNDIKU LABIAUSIAI KENCIA RAJONO ZMONES, LABAI KEISTI ISTATYMAI, KODEL NEBAUDZIA TU, KURIU SKUNDAI NEPASITVIRTINA?JEI PASITVIRTINA, VISKAS OK, BET JEIGU NE? ZMONES GAISTA LAIKA DARBO DEL SKUNDU, DARBAI STOJA, EKSPERTAI SAMDOMI, KURIE KAINUOJA, O NEPAGRISTU SKUNDU RASYTOJAI NEBAUDZIAMI IR TOLIAU KURPIA PASAKAS….IR MOKESCIU MOKETOJAI IR TOLIAU MOKA UZ JU KLIEDESIUS IR SAPNUS….

 15. gal parašė:

  idomu opozicionieriu centrine valdzia zino, ka musiskiai vietiniai isdarineja ir galbut slaptas koalicijas sudarineja, karbauskiui nepatiks, oi nepatiks

 16. neringa parašė:

  Butinai balsuosime uz Pinskuvienę, nes tik prie pamateme, kad galima kažką padaryti miestui gero.

 17. armagedonas parašė:

  opozicija, geriau dirbkite rajono zmoniu naudai, o ne trukdykite, ka patys gero nuveikete? gi valdzia turejote daug metu, kur rezultaas?

 18. pakalniui parašė:

  o kiek tamstos ale darbai atsiejo, gal pakapstykim…..

 19. . parašė:

  Ne. Kitokie nebūtų. Jie dar nebudami valdzioje jau naikina skųsdami.

 20. LT parašė:

  po revoliucijos bolshevikai visus kas trukde paprasciausiai isnaikino. Skundikai elgtusi kitaip jei dabar valdytu ne Pinske o bolshevikai.

 21. varvara parašė:

  t

 22. Širvintiškis parašė:

  Čia ir taip viskas aišku, buvę merai nori sosto ir visais būdais dergia . Per savo kadensijas nei vienas buvęs meras miesto netvarke . GĖDA P.S. tylėtu ir grožėtusi atsinaujinančiu miestu . Merei didelis AČIŪ !

 23. va parašė:

  Visos jegos mobilizuotos, visi vidiniai ir isoriniai resursai pajungti kovai su Pinskuvine, kol tiriami skundai visi darbai sustabdyti. Opozicija ploja rankomis, bet zmones mato, kad tai negarbinga kova per skundimą. Man geda uz skundikus.

 24. adolis parašė:

  Super foto.

 25. smagu parašė:

  Graži skundikų puokštė.

 26. jane parašė:

  Tik uz Pinkuvienę, nes tai geriausia mere is visų.

 27. taip parašė:

  Oman vienodai tie skundai ir ksundikai, as balsuosiu už Pinskuviene, tai pats geriausias variantas ir visu anksciau buvusiu meru.

 28. Anonimas parašė:

  Skundai rasomi vis kitom institucijom, kad tik stotų Pinskuvienes pradeti darbai, kad tik jie nebūtų padaryti iki rinkimu. Tiesiog tokiu budu stengiasi pakenkti, kad tik maziau rinkeju butu, tikslas aiskus.

 29. jo parašė:

  Bet koks keistas noras susigrąžinti vakarykštę dieną?

 30. Elinga parašė:

  8 TEŠLAGALVIAI

Comments are closed.

scroll to top