Informacija iš naujausio numerio: Ar aukso gyslų į savo kišenes nenutekino Širvintų merai V. Šimonėlis ir K. Pakalnis? Turite apie tai žinoti.

„Širvintų kraštas“ jau skelbė du Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pasvarstymus apie buvusių rajono vadovų „darbelius“, kaip galima įtarti, – atnešusius didelę žalą tiek rajono biudžetui, tiek gyventojų gerovei. Šįkart merės facebook paskyroje aptikome naujausią pareiškimą tema „Valome dulkes nuo archyvų“. Kadangi apie kai ką esame jau rašę, manome, kad atskleistos naujos detalės ir požiūris kitu kampu ypač gali sudominti mūsų skaitytoją.

Akivaizdu, kad prie Širvintų „marių“ pastatyta hidroelektrinė dieną naktį „generavo“ nemažus pinigus. Kodėl buvę merai neprieštaravo, kad verslininkams būtų sudarytos neteisėtos ir sveiku protu sunkiai paaiškinamos sąlygos?
Akivaizdu, kad prie Širvintų „marių“ pastatyta hidroelektrinė dieną naktį „generavo“ nemažus pinigus. Kodėl buvę merai neprieštaravo, kad verslininkams būtų sudarytos neteisėtos ir sveiku protu sunkiai paaiškinamos sąlygos?

Taip jau yra, kad daugelį metų mūsų kraštas pasižymėjo politika „pinigų nėra“. Toks atsakymas būdavo pateikiamas kone į kiekvieną žmogaus prašymą, taip „nusodinta“ buvo daug iniciatyvų, sužlugdytas ne vienas projektas. 

Širvintų rajono žmonėms jau pateikiau informaciją apie tai, kaip buvo tvarkomi rajono keliai, kaip atiduotas privatininkui buvo mūsų autobusų parkas. Tokių dalykų buvo be galo daug. Ir esu tikra, kad apie juos rajono žmonės turi žinoti.

Šiandien – dar tema apie tai, kaip buvusieji rajono vadovai „valdė“ Savivaldybės turtą ir dar viena nuoroda į tai, kur, galimai, Širvintose reikėtų ieškoti korupcijos apraiškų.

2001-ieji metai. Širvintų „valstiečių“, su pačiu Vytu Šimonėliu priešakyje, įsijautimo monarchais aukso amžius.

Sprendimas išnuomoti Širvintų mieste (Totorių g.) esančią užtvanką – valstybės turtą, valdomą Savivaldybės. Sudaroma nuomos sutartis su UAB „Elminda“, kuri kasmet turi sumokėti 28 000 Lt nuomos mokestį. Nuomos sutartis pasirašome nesuvokiamai ilgam laikotarpiui – 50 metų. Suprantama, kad vandens tėkmės jėgos pagalba gaunama elektra – tikra pinigų gaminimo mašina. Todėl šalia išdygsta jau privatus elektrinės pastatas. Ir… kaip netikėta! Įmonė bankrutuoja. O vykdant bankroto bylą, 2008 m. privati elektrinė parduodama UAB „GP Auto“ – turbūt ne vienam širvintiškiui jau girdėtai įmonei.

Istorija paini. 2008 m. Rajonui vadovauja liberalcentristas, tikras verslininkas Kęstutis Pakalnis. 2008 m. pabaigoje vyksta įdomūs dalykai – tuometinis Administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Purvaneckas (dabar su K. Pakalniu einantis kartu) gruodžio 2 d. nutraukia nuomos sutartį su bankrutuojančia UAB „Elminda“. O jau kitą dieną pats tuometinis Administracijos direktorius Pranas Kamienas pasirašo nuomos sutartį jau su UAB „GP Auto“ – įmone, nupirkusia privačią elektrinę.

Ateina 2009 m. Meras liberalcentristas K. Pakalnis palaimina dar daugiau kontraversiškų, mano manymu, stipriai korupcija atsiduodančių sprendimų.

Sutartis su UAB „GP Auto“ 2009 m. gegužės 11 d. nutraukiama. Parašą po nutraukimu padeda „valstietė“ Elena Davidavičienė.

O jau tų pačių metų gruodžio 8 d., Savivaldybei vadovaujant merui K. Pakalniui, pasirašoma nauja sutartis. Su ta pačia įmone, dėl to paties objekto. BE JOKIO KONKURSO, BE JOKIŲ TEISINIŲ PROCEDŪRŲ UŽTVANKOS NUOMOS SUTARTIS SU UAB „GP AUTO“ PERRAŠOMA 42 METŲ LAIKOTARPIUI!!! Kai tuo tarpu įstatymai leidžia tokias sutartis pasirašyti tik su viešo konkurso būdu atrinktu nuomininku ir ne ilgiau nei 10 metų…

Galima tik nuspėti, kad mūsų garsiajam verslininkui K. Pakalniui su „valstiečiais“ užnugaryje kažkokia galima nauda labai rūpėjo, kad priimtas toks nesuvokiamas, prieštaraujantis teisės aktams sprendimas. Juo labiau, kad UAB „GP Auto“, net nutraukus sutartį 2009 m. gegužės mėnesį, iki naujosios sutarties gruodžio mėn. sėkmingai naudojosi Širvintų tvenkinio užtvanka ir jos vandens teikiama jėga, kraudamasi turtus iš pagaminamos elektros.

Apie kažkokius galimus didelius (piniginius?) interesus nuspėti leidžia ir tolimesnė įvykių seka.

Nuo tų pačių 2009 metų UAB „GP Auto“ nebemokėjo nuomos mokesčio. Neremontavo ir apleido išnuomotą valstybės turtą, nors elektrinė visą tą laiką veikė ir pinigai verslininkams į kišenę krito tikrai nemaži. O tuometinis meras liberalcentristas K. Pakalnis, visai šaliai skęstant gilioje finansinėje krizėje, į tai visiškai nekreipė (ar nenorėjo kreipti) dėmesio!

Tik 2012 m., praėjus 3 metams, pagaliau buvo kreiptasi į teismą su 161 271,52 Lt ieškiniu. Teismas šią sumą sumažino, bet ieškinį patenkino ir UAB „GP Auto“ priteisė sumokėti 97 300,63 Lt.

Netrukus į sceną jau vėl įžengė Širvintų „valstiečiai“. Šį kartą solo pasirodymą surengė V. Šimonėlio statytinė Administracijos direktorė Elena Davidavičienė, atverdama Savivaldybės biudžeto skrynią ir dosniai atseikėjusi užtvankos remontui (KURĮ PAGAL NUOMOS SUTARTĮ PRIVALĖJO ATLIKTI NUOMININKAS) nei daug nei mažai – 160 724,56 Eur!!!

Aš, tuomet dar būdama Tarybos opozicijoje, šį, drąsiai galiu pavadinti, absurdišką sprendimą kėliau į viešumą. Ir iki šiol lieka keista, kodėl nei valstybės kontrolė, nei FNTT, nei STT ar kuri kita kontroliuojanti institucija nepasigilino, kodėl Savivaldybė savo lėšomis sumokėjo už tuos darbus, kuriuos privalėjo atlikti privatininkas.

Galite tik paskaičiuoti, kiek už šiuos pinigus būtų pastatyta vaikų žaidimų aikštelių, kiek renginių surengta, kiek medžių ar gėlių mieste pasodinta… Gal todėl V. Šimonėlis ir K. Pakalnis su savo pasekėjais taip bijojo, kad aš ateisiu vadovauti rajonui. Slėpti tikrai buvo ką! Kuo toliau, tuo labiau, aiškėja jų darbeliai, mano manymu, tikros finansinės machinacijos.

Pagaliau 2015-05-19 – ta data, kai mūsų komanda, būdama tvirtos pozicijos, pasiekė bent kokio teisingumo. Buvo priimta teismo nutartis, kuria patvirtintas UAB „GP Auto“ įsiskolinimas Savivaldybei už nemokėtą nuomos mokestį ir atliktą remontą. Ir tik 2017 m. gruodį pagaliau mums pavyko nutraukti merų „valstiečio“ V. Šimonėlio ir paskui liberalcentristo K. Pakalnio palaimintą 50 metų trukmės nuomos sutartį su pasitikėjimu nekeliančiais privatininkais.

Šiandien galiu atsakingai Širvintų rajono žmones informuoti, kad baigiame išsrėbti buvusių mūsų rajono vadovų užvirtą košę. Paskelbėme viešą užtvankos nuomos konkursą, sutartyje numatėme visas įmanomas apsaugos sąlygas, įsipareigojimus nuomininkui ne tik prižiūrėti, bet ir kapitališkai suremontuoti užtvanką.

Įpusėjęs šimtmečio ruduo Širvintose – kaip niekada darbingas. Gal todėl beveik kasdien girdime žmonių padėkos žodžius dėl pokyčių ir dar vykdomų darbų. Dažnai išgirstu ir neretai klausimo – o iš kur pinigai, anksčiau jų nebūdavo…

Į šį klausimą už kokius pinigus dabar Širvintose vykdomi darbai, vyksta gražūs renginiai, iš kur žaidimų aikštelės, gėlės ir t.t. galiu atsakingai pasakyti: iš tų pačių pinigų. Tik kitaip nei gerbiami ponai buvusių kadencijų vadovai, mes Savivaldybės lėšų nešvaistome privatininkų turtui remontuoti, mes nepasirašinėjame neaiškių sutarčių ir netampame privatininkų įkaitais…

O širvintiškiams galiu pažadėti, kad temą apie tai, ką randame nuvalę archyvų dulkes, dar pratęsiu.

Živilė Pinskuvienė

Širvintų rajono merė

     
Naujausi komentarai
 • Anonimas parašė:

  Geriausia mere yra Pinskuvene

 • v parašė:

  jo

 • ne ona parašė:

  Ačiū Pinskuvienei, kad tvarko miestą.

 • Vilkas parašė:

  Uztai ir sedi abu kartu opozicijoj ,kad tik dar kas neislystu .

 • to to va taip parašė:

  Tai aisku, kad del skundu. Juk nei vienas skundas nepasitvirtino ir visi darbai tesiami, o juk galejo buti baigti!

 • to va taip parašė:

  tai ble skust nereikejo!

 • prajuokinai parašė:

  kas ta Anička? Ar ta išsverstaskūrio Syso, kuris sugriovė profsąjungas, sekretorė? 10 metų atvirukus rinkėjams siuntinėjo ir kavą barzdonui virė, dabar mere bus? Xixixixi…

 • paskutinei parašė:

  Na ne visi, ne visi, bet tiek, kiek balsuos, nusvers visus kitus kartu suemus.

 • prajuokino parašė:

  anacka i merus,cirkas be pinigu…,ojeigu rimtai dabartinei mere itik pagyrimai tik uz PINSKUVIENE BALSUOS SU KUO NEPAKALBU VISI TIK UZ JA.

 • va taip parašė:

  Žiurejau siandien i per sniega dirbancius zmones ir baisejausi . O juk galejo viskas buti padaryta, kai buvo silta,kai nelijo ir nesnigo.Juk sirvintiskiai laukia darbu pabaigos, galejo jau buti baigti.

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo