Grįžę į valdžią socialdemokratai apmokestins rajonus ir ims … beturčio mokestį

Tiek Šimonytė, tiek jaunasis Landsbergis sako, kad nekilnojamojo turto mokesčio ne atsisakoma, o tik į priekį praleidžiama aktualesnė tema – kitų metų biudžetas. Bet apie jį galvoja ir raudonus triko su rožytėmis vilkintys paplūdimio gelbėtojai iš socialdemokratų stovyklos. Jie jau įtikėjo, kad po kitąmet vyksiančių Seimo rinkimų ims valdžią į savo rankas, todėl ir susirūpino, kad lovys būtų pilnas. O kuo jį papildyti, jei ne tokiu mokesčiu?

Begėdišką socialdemokratų požiūrį išduoda partijos bebro teises perėmusio Syso atviravimas. Socialdemokratiškų pažiūrų veikėju apsimetantis Sysas braukšt ir atvirai pareiškė, kad yra „protingo apmokestinimo“ šalininkas. Tik po jo žodžiais „protingo apmokestinimo“ slypi visai ne pasiryžimas blokuoti neteisingą apmokestinimą ar bent jo algoritmą. Sysas neslėpė, kad nepriėmus šio modelio, prie jo teks grįžti ateityje, socialdemokratams galbūt patekus į valdžią. Mes privalėsime tai padaryti, pažadėjo Sysas.

Kad privalės ir padarys, abejonių nėra. Visą gyvenimą vinies į sieną neįkalęs ir tik iš mokesčių mokėtojų kišenės rėkavęs politikas puikiai supranta, nuo ko priklauso išlaikytinio gerovė. Atėmus iš vargšų dar daugiau kapeikėlių būsią galima pasididinti atlyginimą ir net solidesnę rentą už gyvenimo metus, kuriuos Sysas iššvaistė „tarnaudamas valstybei“.

Jei manote, kad per tris dešimtmečius nieko nebuvo padaryta dėl paprasto žmogaus, atminkite, kad to pirmiausia nepadarė Sysas, 28-tus metus gadinantis orą Seime. Tik dvejais metais trumpiau nei Lukšenka. Iš Syso pažadų galima suprasti, kad jis neabejoja įžengsiąs į ketvirtą dešimtį.

Kad socialdemokratai pasirengę kaulėtais pirštais stverti mus už gerklės parodo ir Savivaldybių asociacijos valdybos veikla, kurią atskleidė į „Lietuvos ryto TV“ aktualijų laidą 24/7 pakviesta Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Jos manymu, konservatoriai su liberalais yra tarsi švelnūs žąsiukai, palyginti su plėšrūnais socialdemokratais. Šios partijos užvaldyta Savivaldybių asociacija yra parengusi savo apmokestinimo modelį, kurį priėmus (gal kai socialdemokratai šturmuos Žiemos rūmus ir „paims“ valdžią), kruvinomis ašaromis verksime dėl to, kad nebuvo palaikytas konservatoriaus Lingės modelis.

„LIETUVOS ŽMONĖS, JŪS TURITE TAI ŽINOTI!“ – Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje į šalies gyventojus kreipėsi Živilė Pinskuvienė ir parodė, kokį jungą savo žmonėms panoro uždėti socialdemokratų kompanija vis labiau tampanti Lietuvos savivaldybių asociacijos valdyba.

Šiandien joje tuntas socialdemokratų – Vitalijus Mitrofanovas (Akmenė), Nijolė Dirginčienė (Birštonas), Robert Duchnevič (Vilniaus rajonas), Valerijus Makūnas (Kauno rajonas), o Asociacijai vadovauja partijos iškeltas Jonavos savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius. Asociacijos administracijos direktorė – socialdemokratė, partijos pirmininko pavaduotoja Roma Žakaitienė.

„Ne pirmas kartas, kai pamatom, kad socdemai pučia į tą pačią dūdą su konservatoriais.
Nebestebina. Tik šį kartą – pučiama dar stipriau!
Nekilnojamojo turto mokestis (net ir pirmam, net ir vieninteliam turimam būstui) – LSA valdybos siūlymu dar didesnis nei siūlomas valdančiųjų!
(savo žodžius merė pagrindžia pateikiama lentele, – Red. past.).
Tokį siūlymą visos LSA vardu, Seimui, Vyriausybei, Finansų ministerijai pateikė ir priėmė ne kas kitas kaip Lietuvos socialdemokratų partijos atstovų pagrindu sudaryta LSA valdyba (ją merė irgi išvardija, – Red. past.), vadovaujama tos pačios partijos LSA prezidento Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus ir tos pačios partijos LSA direktorės Romos Žakaitienės!
Nutarimo protokole juodu ant balto parašyta: „Šiaulių miesto meras balsavime nedalyvavo, likusių balsų dauguma nutarimui pritarta.“
Esu kategoriškai prieš tokį siūlymą uždėti dar sunkesnę kilpą žmonėms ant kaklo ir, manau, kad kolegos merai šiuo atveju neatlieka savo tiesioginių pareigų – pajutę galimas papildomas lėšas biudžetams dėl pinigų pamina savo atstovaujamų gyventojų interesus bei lūkesčius.
Veidmainystė – prieš TV kameras verkšlenti užjaučiant žmones, o už nugarų kenkti.
Metas įsiklausyti – rinkimai čia pat!

O konservatorių atsikandus užleisti valdžią socdemams būtų tiesiog padėtas lygybės ženklas“.

Nėra ko abejoti dėl Širvintų merės pateikiamų skaičiukų teisingumo. Neseniai analogiškoje laidoje vedėjas Edmundas Jakilaitis pripažino, kad Živilės Pinskuvienės skaičiukai teisingi. Jie gi šiuo atveju rodo, kad pasirinkus ne konservatorių, o socialdemokratiškos Savivaldybių asociacijos valdybos pasiūlytą mokestį, 120 tūkst. vertės gyvenamojo būsto savininkui Širvintose per metus jau tektų mokėti ne prognozuojamą 51,15 Eur, o … 578,40 Eur nekilnojamojo turto mokestį! Daugiau kaip 10 kartų jis padidėtų ir kitų regioninių savivaldybių gyventojams, sakykime, Ukmergėje. Tačiau dabar socialdemokratams simpatijų nerodantys didmiesčių gyventojai turėtų pakeisti savo politinę orientaciją. Tik konservatorišku 14,92 Eur mokesčiu apmokestintini 120 tūkst. Eur vertės būstą turintys vilniečiai pagal socialdemokratišką algoritmą mokėtų 5 kartus mažiau nei širvintiškiai, o, sakykime, turtuoliais pertekusios Neringos savivaldybės gyventojai – vos 18 Eur!

Tikrai socialdemokratiškų vertybių pozicija, kad turtingi būtų dar turtingesni, o skurdžiai – dar skurdesni!

Matant tokį požiūrį, kad Lietuvoje tikrieji turtuoliai iš tiesų gyvena arti sugriuvusių kolūkinių fermų, labai keista, kodėl Vilniaus ar Nidos gyventojai neskuba kuo greičiau atsikratyti menkaverčių būstų pas save ir nevažiuoja jų pirkti Širvintose, Kupiškyje, Kazlų Rūdoje ar Rietave. Juk čia, kaip įsitikinę socialdemokratai, jie yra kone auksiniai!

Klausimas: ar socialdemokratiškas modelis bus priimtas ir kada? Galimas dalykas, kad tikrai bus priimtas ir gana greitai. Kol Šimonytė su Armonaite tąsosi už plaukų, valdantiesiems tikrai pritrūks balsų patvirtinti kitų metų biudžetą. Va tada ir bus pakištas socialdemokratiškas pagalbos petys. Gal atvirai balsuojant už, gal tyčia nedalyvaujant balsavime, kokias schemas socialdemokratai jau yra ne kartą pademonstravę. Kadangi ir kumelė kumelės už dyką nekaso, atsidėkojant už tai bus palaikytas socialdemokratiškas nekilnojamojo turto apmokestinimo modelis. Gal ne maksimalia savo verte, juk 111,80 Eur vilniečiui irgi pinigai. Tačiau kokie širvintiškiai griūdami bėgs prie urnų su balsais socialdemokratams už tai, kad nuo jiems gresiančio mokesčio buvo nurėžta kokia šimtinė ar net dvi!

Mums, Širvintų gyventojams, dėl viso to turėtų būti dar skaudžiau, kadangi net du širvintiškiai – Savivaldybės tarybos narė Anna Kuznecovienė ir buvęs tarybos narys Giedrius Jozonis – Seime patarinėja Sysui. Vilkimės, kad už „protingą apmokestinimą“ pasisakantis politikos senolis neprisimintų sovietinės patirties, kai buvo imamas mokestis už tai, ko neturi, t. y. – vaikų. Juk į nagus „paėmus valdžią“ būtų galima būtų pasinaudoti šiuo 1941 metais pasirodžiusiu Stalino išradimu ir apmokestinti neturinčius … jokio turto. Įvesti Syso inicijuotą protingą beturčio mokestį!

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top