„Bulkų“ ir „pasatų“ naudotojai jau gali rinktis motorolerius

Marija Gudonienė įsitikinusi, kad kompensavimo tvarkos pakeitimai sudomins ir Širvintų rajono gyventojus. Lauros Jakutytė nuotr.

Nuo vakar įsigaliojo nauja tvarka, kuri nustato, jog šalies gyventojas, pridavęs utilizuoti seną automobilį, už tai skiriamą valstybės kompensaciją galės panaudoti ne tik įsigydamas mažai taršų automobilį, tačiau ir metinį autobuso bilietą, dviratį, mopedą ar kitą aplinką tausojančią transporto priemonę.

Tokiu būdu tikimasi, kad pernai sukurtas kompensacijų vežimas įsisiūbuos. Nuo vakar žmonės skatinami įsigyti metinius miesto autobuso bilietus ar mažiau taršias judėjimo priemones, tarp kurių – elektrinius paspirtukus, mopedus, motociklus, elektrinius arba paprastus dviračius. Tai yra, įvairioms socialinėms grupėms įperkamas transporto priemones.

Žiniasklaidoje jau pasirodė aplinkos ministro K. Mažeikos skaičiavimai, kad miesto metinio viešojo transporto bilieto įsigijimui bus skiriama apie 300 eurų. Maksimali paramos suma perkant mopedą arba motociklą sieks 1000 eurų, elektrinį dviratį – iki 700 eurų, paprastą dviratį arba paspirtuką – 400 eurų. Pareiškėjui, pateikusiam reikiamus dokumentus, bus išmokėta ne didesnė kaip 1000 eurų kompensacija, jis galės įsigyti ir kelis daiktus, aprūpinti ir kitus šeimos narius.

-Puikus tvarkos papildymas, – sakė Širvintų rajono savivaldybės tarybos Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto narė Marija Gudonienė. – Ankstesnis sumanymas skirti paramą tik mažiau taršų automobilį įsigyjančiam žmogui sulaukė nemažai kritikos, kad taip valstybė remia turtingus pirkėjus, o mažiau pajamų turintys žmonės su valstybės skiriama 1000 eurų parama gali tik pasvajoti apie šiuolaikinį automobilį.

Gintaras Bielskis

Visą straipsnį skaitykite gegužės 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top
+