Ar plūstels pas mus jaunos šeimos?

Liko kiek daugiau nei mėnuo iki rugsėjo 1-osios, nuo kada jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui regione. Tiesa, pirmiau šeimai reikės susirasti būstą, kurį ji norės pirkti, arba sklypą, kuriame norės statydintis namą. Valstybė subsidijuos būstą, kurio kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai. Šiuo metu į paramą galima pretenduoti, jei būsto kvadratinis metro normatyvinė vertė neviršija 505 eurų. 

Nebus galima pretenduoti į paramą, jei ketinate pirkti butą Birštono, Kauno, Klaipėdos, Neringos, Šiaulių ir Vilnaius savivaldybėse, taip pat kai kuriose Druskininkų, Palangos, Trakų, Utenos ir Vilniaus rajono savivaldybių vietovėse.

Šiuo metu Širvintų rajone esančių vietovių nekilnojamojo turto vertės neviršija 49. Pavyzdžiui, Širvintų miesto reikšmė, priklausomai nuo miesto dalies, yra apie 48,2, Musninkuose – 48,5, Kernavėje – 48,2, Gelvonuose – 48,3, Čiobiškyje – 48,4. Didžiausia reikšmė, 48,8, yra nustatyta Zibalams, taip pat vietovei, kurioje įsikūrusios sodų bendrijos Puorių ir Černiškių kaimuose (48,7) bei Jauniūnams (48,6).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pagal įstatymus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus. Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus – 25 proc.; – auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. Padidėjus šeimai, galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkst. eurų. Ji būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos. Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

Kaip informuojama, jauna šeima pirmiausia regione turi susirasti būstą pirkimui arba sklypą statybai. PAskui ji turi deklaruoti turtą ir užpildyti prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje. Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų turės kreiptis į pasirinktą kredito įstaigą, kuri per du mėnesius priims sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai. ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+