žemės mokestis

Žemės mokestį lėmė tarifai, naujos žemių vertės bei pritaikytos lengvatos

2018 m. spalio 26 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, jog gyventojams bei įmonėms Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau pateiktos žemės mokesčio deklaracijos, mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie „Mano VMI“ (www.vmi.lt/manovmi). Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks iki lapkričio 1-osios. Žemės mokestį privačios žemės savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos. VMI duomenimis, iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį mokės ne visi žemės savininkai, o 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Jie šiais metais turėtų į savivaldybių biudžetus sumokėti apie 40,28 mln. eurų žemės mokesčio: gyventojai – apie 34,32 mln. eurų ir beveik 6 mln. eurų – įmonės ir kiti juridiniai asmenys. Skaityti daugiau »

Metai skrieja, o valdančiųjų sprendimai – tie patys

 tuščioms tribūnoms surengtos kelios, kaip jie patys vadina, „lenktynės-bandymai“ yra rimtas pagrindas atleisti nuo valstybinės žemės mokesčio.

Ar per metus tuščioms tribūnoms surengtos kelerios „lenktynės-bandymai“ yra rimtas pagrindas atleisti nuo valstybinės žemės mokesčio?

Kai 2008-ųjų spalį Ūkio ministerija patvirtino valstybės planuojamų turizmo projektų, siūlomų finansuoti iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, sąrašą, išsižiojo ne vienas šalies žirgininkas: Lazdijų hipodromui įrengti buvo skirti 4,5 mln., Raseinių – 5 mln. litų. Skaityti daugiau »

Dažniausi klausimai dėl žemės mokesčio

Valentinas Žiūra

Valentinas Žiūra

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena, kad žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 17 dienos. Gyventojai pateikia daug klausimų apie mokesčio dydį, mokėjimo sąlygas ir kt., į kuriuos atsako Vilniaus AVMI Širvintų poskyrio vedėjas Valentinas Žiūra.

– Kodėl reikia mokėti didesnį žemės mokestį?

– Valstybinė mokesčių inspekcija žemės mokestį apskaičiuoja remdamasi žemės mokesčio įstatymu bei savivaldybės tarybos nustatytais žemės mokesčio tarifais. Mokesčio tarifą nuo 0,01 procento iki 4 procentų žemės mokestinės vertės nustato kiekviena savivaldybės taryba individualiai. Skaityti daugiau »

Rajono pensininkai ir neįgalieji žemės mokesčio lengvatų šiemet neturės

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Gegužės 30 dienos rajono tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo „Dėl žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų 2013 metams“ projektas.

Jame buvo siūloma nuo žemės ir žemės nuomos mokesčių atleisti asmenis, kuriems nustatytas 0-40 proc. darbingumo lygis; asmenis, kuriems sukakęs senatvės pensijos amžius, ir nepilnamečius vaikus, kai minėtų asmenų šeimose apmokestinamojo laikotarpio pradžioje (t.y. kalendorinių metų sausio 1 d.) nėra darbingų asmenų (prie darbingų asmenų nepriskiriami mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai) ir kai nuosavybės ar nuomos teise (ne aukciono tvarka išnuomotos) valdomos žemės sklypo plotas Širvintų miesto vietovėje yra iki 0,3 ha žemės arba kaimo vietovėje iki 3 ha žemės; žemės savininkus, valstybinės žemės nuomininkus ir naudotojus, kurių 2013 metais už visus (visoje Lietuvos teritorijoje) nuosavybės teise turimus ar nuomojamus žemės sklypus mokėtinas mokestis yra mažesnis ar lygus 5 litams.

Atrodytų, viskas gerai – pensininkai, neįgalieji Lietuvoje nesimaudo pertekliuje, jiems visų mokesčių našta nelengva, tad ir žemės mokesčio lengvatos, vadovaujantis Žemės mokesčio įstatymo 8-tu straipsniu, priklauso. Priimti sprendimą buvo privalu iki birželio 1-osios, antraip pensininkai ir neįgalieji lieka be lengvatų.  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos