vištos

Kokį kiekį vištų galima laikyti, kad dėl to visiškai „neskaudėtų galvos“?

Audronė Buožytė

Audronė Buožytė

„Širvintų krašto“ liepos 29 dienos laikraščio straipsnyje „Supaprastinti kiaušinių tiekimo rinkai reikalavimai smulkiesiems ūkininkams“ buvo trumpai pristatyti kiaušinių laikytojams keliami Europos Sąjungos reikalavimai. Redakcija sulaukė skaitytojų skambučių. Rajono gyventojai pageidavo, kad būtų plačiau pakomentuota esama situacija. Paskambinusieji piktinosi, kad dabar vargšė moterėlė, laikydama kelias vištas ir norėdama nors šiek tiek prisidurti pinigėlių prie ubagiškos pensijos, turės įsirengti atskirą kiaušinių rūšiavimo patalpą, žymėti kiaušinius arba – pardavinėti juos slapčia, iš po skverno.

Šioje srityje keliamus reikalavimus smulkiesiems ūkininkams sutiko plačiau pakomentuoti Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Audronė Buožytė. Skaityti daugiau »

Gal derėjo sustumti „staliukus į krūvą“?

Balsuokite už vištų ir vištaičių … sąrašą?
Praėję rinkimai į Savivaldybių tarybas parodė, kad politinė silpnaprotystė dar gaji. Pirmiausiai šie simptomai išryškėjo per politinės agitacijos laikotarpį. Galima įtarti, kad ketveri jau benueinančios kadencijos metai davė savo vaisių – taryboje deklaruojama politinių jėgų vienybė ypač buvo pastebima reklaminiuose stenduose. Dažname jų galėjai matyti draugiškai petys į petį surėmusius valdančiajai koalicijai priklausančių skirtingų partijų kandidatus į tarybą, tačiau nė su žiburiu negalėjai rasti tai koalicijai nepriklausančių partijų sąrašų, reklaminių plakatų.
- Kabiname, – tada sakė Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. – Įspūdis toks, kad kažkas eina paskui ir nudrasko.
Nuolat turinti iš naujo kabinti agitacinius plakatus tada teigė ir valdančiąją koaliciją palikusi Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Irena Vasiliauskienė. Kadangi po politinių vandalų reidų kitų partijų plakatai vis dar „puošdavo“ reklamines lentas, piršdavosi logiška išvada, kas ir kam prijaučiantys pasidarbuoja. Matyt, atėjo pats laikas prie politinei agitacijai skirtų reklaminių stendų statyti vaizdo stebėjimo kameras ar net vaizdo registratorius, kurie įsijungia reaguodami į judesį, kai kas nors patenka į stebėjimo lauką. Beje, vaizdo registratorius jau naudoja medžiotojai, norėdami išsiaiškinti, kas lankosi medžioklės plotuose.
Pasitaikydavo, kad aršūs politikuotojai, o gal – tiesiog chuliganai, plakatuose (kažkodėl – Darbo partijos) kai kuriems politikams išbadydavo akis, pripiešdavo žeminančių dalykų. Šįmet nueita dar toliau – per vieną naktį dažais buvo išpurkšti 3 didžiuliai Darbo partijos reklaminiai plakatai. Juos pakeitė kiti, tačiau patirta tikrai didelių nuostolių.
Kita vertus, toks vandalizmas pradeda nebestebinti kai sužinai, jog rinkimų dieną viešoje vietoje, stebint pašaliniams, kandidatas į tarybos narius (mūsų žiniomis, jis – viešas asmuo, valdančiąją rajono koaliciją sudarančiai Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams) atstovaujantis Mykolas Bildžiukas) kandidatei į rajono merus (Živilei Pinskuvienei) rodė nepadorų gestą. Dėl nedidelio chuliganizmo policija dvi pastarąsias kadencijas rajono taryboje dirbusiam vietos politikui surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą, pažeidimą nagrinės teismas.
Negi tai valdančiųjų išgirtos jų politinės kultūros, kurios stoka nuolat kaltindavo opoziciją, pavyzdys?
Nors rajone buvo parinktos vietos, kur galima politinė agitacija, kai kurie reklamavimosi pavyzdžiai ne tiek nustebino, kiek prajuokino. Štai Kernavėje ant įvairiais skelbimais apklijuoto medžio „puikavosi“ valdančiajai koalicijai priklausančios Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) reklaminis plakatas, kviečiantis balsuoti už jų kandidatą į merus ir partijos sąrašą. Esmė ne ta, kad visą šį į vieną masę pavirtusį reklaminį bloką kernaviškiai juokais perskaitė „VIŠTAITĖS! VIŠTOS! Kiekvieną SEKMADIENĮ 16.10 val. balsuokite už sąrašą Nr. 11“.
Būtina priminti, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos patvirtintos „Širvintų rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės“ draudžia kabinti ant medžių sūpuokles, virves, kitus daiktus, klijuoti skelbimus arba kitą informaciją (44.6 p.). Šių taisyklių nesilaikymas gali būti baudžiamas administracine tvarka (numatytas įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 14 iki 28 eurų ir įspėjimas arba bauda pareigūnams nuo 57 iki 144 eurų). Panašu, kad esantiems valdžioje jų patvirtintos taisyklės tėra popiergalis vienai vietai nusišluostyti. Kaip ir Širvintų rajono tarybos patvirtintos „Išorinės politinės reklamos taisyklės“, kuriose draudžiama įrengti ir skleisti išorinę politinę reklamą ant statinių, kuriuose yra valstybės valdžios, teisėsaugos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, automobilių keliuose ir jų sanitarinės apsaugos zonose, taip pat gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, kelio ženklus, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, atitraukti jų dėmesį ir taip kelti pavojų eismo dalyviams. Tik čia juokingų dalykų nėra. Kaip jau esame rašę, viena valdančiųjų partijų (tie patys „zuokininkai“) savo reklamai skleisti pasirinko pastatą Širvintose, kuriame įsikūrusi ne tik Širvintų seniūnija, bet dar kelios valstybės ir savivaldybių institucijos. Tik po ilgų diskusijų ir ciniškų įrodinėjimų, kad juoda yra balta, reklama buvo nuimta. Galima prisiminti ir tos pačios partijos reklamai naudotą priekabą Širvintų miesto Plento gatvėje, ties parduotuve „Maxima“. Pasiskundus, kad tai gali būti pažeidimas, buvo nuspresta, kad atseit čia viskas gerai, priekaba eismui netrukdo, nors kiekvienam vairuotojui ir taip aišku, kad grėmėzdiška priekaba atima bent kelias stovėjimo vietas iš savaitgaliais sausakimšoje „Maxima“ aikštelėje netelpančių automobilių, taip pat užstoja įrengtą kelio ženklą, kuris perspėja apie šiame ruože vaikštinėjančius pėsčiuosius, pagaliau – atitraukia pravažiuojančių automobilių, tarp kurių nuolat manevruoja gatvę kertantys pėstieji, vairuotojų dėmesį. Pabandytų koks prekiautojas čia atitempti ir palikti priekabą su malkomis, pamatytume, koks kiltų triukšmas! Pagaliau „zuokininkų“ partija taip suįžūlėjo, kad reklaminę priekabą į miestą išvežė net tą dieną prieš rinkimus, kai agituoti yra draudžiama įstatymais. Policija surašė protokolą, perdavė nagrinėti Savivaldybės rinkimų komisijai, kuriai, tiesa, vadovauja valdančiųjų statytiniai.
Toks kolektyvinis puolimas ir vienybės, kokią demonstravo valdančiajai koalicijai atstovaujančios partijos, neliko nepastebėta ir „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistės Daivos Žeimytės, rengusios politinių diskusijų laidas. Kai trys konkurentai – save išsikėlęs rajono meras Vincas Jasiukevičius, „valstiečių“ kandidatė į meres Savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė ir „socialdemokratas“ mero pavaduotojas Andrius Jozonis – netikėtai prisipažino iš tiesų esanti viena komanda, vedėja jiems ironiškai pasiūlė nebekalbėti atskirai, o „sustumti staliukus“ į krūvą. Keistoka buvo ir moralumą nuolat deklaruojančio Vinco Jasiukevičiaus pozicija, dar kartą pademonstravusi per pastarąją kadenciją rajone išsikerojusius dvigubus standartus. Užsipuolęs, kad Širvintose gimusi, čia užaugusi, pagaliau – visą kadenciją rajono taryboje išdirbusi Živilė Pinskuvienė su Širvintomis neturi nieko bendro, nes gyvena Vilniuje, meras kažkodėl pamiršo, kad ką tik jo pagirta Seimo narė Rita Tamašunienė, atstovaujanti į valdančiąją koaliciją įeinančiai Lietuvos lenkų rinkimų akcijai, tik prieš rinkimus gana keistomis aplinkybėmis iš Vilniaus rajonui priklausančios Maišiagalos atseit „migravo“ į mūsų rajone esančią Jauniūnų seniūniją.
Petras Darbelis
Kernavėje vietos gyventojai ant medžio kamieno buvo agituojami ir dėl vištų, ir dėl „zuokininkų“.

Praėję rinkimai į Savivaldybių tarybas parodė, kad politinė silpnaprotystė dar gaji. Pirmiausiai šie simptomai išryškėjo per politinės agitacijos laikotarpį. Galima įtarti, kad ketveri jau benueinančios kadencijos metai davė savo vaisių – taryboje deklaruojama politinių jėgų vienybė ypač buvo pastebima reklaminiuose stenduose. Dažname jų galėjai matyti draugiškai petys į petį surėmusius valdančiajai koalicijai priklausančių skirtingų partijų kandidatus į tarybą, tačiau nė su žiburiu negalėjai rasti tai koalicijai nepriklausančių partijų sąrašų, reklaminių plakatų. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 17 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.