Vileikiškių biblioteka

Viktorina „Europos Sąjunga šiandien“

Klausimai buvo pateikti sunumeruotose žvaigždelėse.

Klausimai buvo pateikti sunumeruotose žvaigždelėse.

Gegužės 9 – oji – Europos diena. Vileikiškių bibliotekoje organizuotoje viktorinoje „Europos Sąjunga šiandien“, kuri buvo skirta Europos dienai paminėti, dalyvavo vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviai: Arnas Kiškiūnas, Ligitas Paciūnas, Stanislava Lisauskaitė, Ingrida Paciūnaitė, Aurelija Lisauskaitė, Kamilė Eigelytė, Erikas Ašaka.

Prieš viktoriną dalyviai buvo supažindinti su oficialia Europos Sąjungos svetaine www.europa.eu. Šioje svetainėje yra daug informacijos ir paslaugų, kurias siūlo ES. Svetainėje pateikiama pagrindinė informacija apie tai, kaip veikia ES, paskutinės ES naujienos ir įvykiai, nuorodos į ES informaciją ES institucijų ir agentūrų svetainėse… Skaityti daugiau »

„Pabūkime drauge knygų šalyje“

Šiai popietei sudarėme skaitomiausių mūsų bibliotekos lietuvių ir užsienio grožinės literatūros knygų ketvertukus.

Šiai popietei sudarėme skaitomiausių mūsų bibliotekos lietuvių ir užsienio grožinės literatūros knygų ketvertukus.

Balandžio 25 dieną Vileikiškių biblioteka sukvietė įvairaus mokyklinio amžiaus skaitytojus į popietę, skirtą Nacionalinei bibliotekų savaitei – „Pabūkime drauge knygų šalyje“. Knygų skaitymas glaudžiai siejasi su asmenybės ugdymu, skaitymo įpročių formavimu, kūrybiškumo skatinimu… Šios popietės metu buvo pristatytos pačios naujausios lietuvių ir užsienio autorių knygos vaikams ir paaugliams: L. Pinfold „Juodas šuo“, S. Ludwig ir S. Wilharm „Apie mažą kiaulaitę, kuri negalėjo pasakyti Ne“, Dž. Stiltono „Musių šerbetas grafui“, D. Sapnauskaitės „Zuikis Pranas ir ausų nauda“, L. Sintijos Černiauskaitės „Žiema, kai gimė Pašiauštaplunksnis“, L. Pichon „Tomas Geitsas puikūs pasiteisinimai“ (ir kitos įdomybės), J. Flanagan „Žvalgo mokinys“ ir J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis“.

Aktyvūs šios popietės dalyviai: Kamilė Eigelytė, Erikas Stasilionis, Ligitas Paciūnas, Erikas Ašaka, Stasė Lisauskaitė, Ingrida Paciūnaitė, Arnas Kiškiūnas, Dominyka Brazulevičiūtė ir Nedas Paciūnas kalbėjo apie labiausiai patikusią perskaitytą knygą… Skaityti daugiau »

Vileikiškių bibliotekoje

Vileikiškių bibliotekoje vyko viktorina „Apkabinkime žemę kartu“

Vileikiškių bibliotekoje vyko viktorina „Apkabinkime žemę kartu“

Viktorina „Apkabinkime žemę kartu“

Kovo 21 – osios dienos popietę Vileikiškių bibliotekoje vyko viktorina „Apkabinkime žemę kartu“, kurios pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į mūsų planetą Žemę, kuri išgyvena sudėtingą laikotarpį. Jai būtina pagalba, globa ir apsauga.

Nustatyta, kad daugiausia dėl žmogaus veiklos atšyla klimatas, didėja oro, vandens, dirvos tarša, mažėja miškų, kinta gamtinės zonos, kyla vandenyno lygis, nyksta augalų ir gyvūnų rūšys…

Todėl ir dauguma viktorinos klausimų buvo susiję su šiomis problemomis.  Skaityti daugiau »

Ingrida Paciūnaitė – „Gamtos apsuptyje“

Ingrida Paciūnaitė yra aktyvi įvairių renginių dalyvė, daugiausia dėmesio bei įvertinimo ji yra sulaukusi piešinių parodose ir konkursuose.

Ingrida Paciūnaitė yra aktyvi įvairių renginių dalyvė, daugiausia dėmesio bei įvertinimo ji yra sulaukusi piešinių parodose ir konkursuose.

Į moksleivės Ingridos Paciūnaitės tapybos darbų parodos atidarymą ir pristatymą, kuris buvo surengtas spalio 8 d. Vileikiškių bibliotekoje, susirinko nemažai įvairaus amžiaus žmonių. Tądien tapybos darbų autorė pristatė savo parodą „Gamtos apsuptyje“.

Ingrida papasakojo, kad pomėgį piešti ji paveldėjo iš mamos. Piešti pradėjo vaikystėje.

„Spalvos, piešimas, formos – šie žodžiai mane lydi nuo mažens. Metams bėgant spalvinimo knygeles pakeitė piešimo popierius, flomasterius – dažai. Tai tapo neatsiejama mano kūrybos dalimi. Spalvų kontrastai padeda išreikšti nuotaiką, emocijas. Didžiausias įkvėpimo šaltinis man – gamta, todėl savo darbuose dažnai vaizduoju laukų, miškų, vandens motyvus. Darbai, kurie perteikia ir atspindi dalelę manęs, turi ir dvasinę prasmę. Ją reikia pajausti, išgirsti, kaip muziką. „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, akimis nematoma. Žiūrovas, atėjęs į koncertą, pirmiausia pamato muzikantus ir jų instrumentus. Kai užgęsta šviesos ir užgroja muzika, mus užplūsta jausmai, kuriuos sukuria scenoje grojantys atlikėjai.“ Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos