Veiklos ataskaita

2015 metų Savivaldybės tarybos ir merės ataskaitoje – pagrindiniai darbai ir spręstos problemos

2015 metų Savivaldybės tarybos ir merės ataskaitoje – pagrindiniai darbai ir spręstos problemos
2016 metų kovo 31 d. Tarybos posėdyje merė Živilė Pinskuvienė pristatė 2015 metų Tarybos ir mero veiklos ataskaitą. Ataskaita yra skirta visiems Širvintų rajono gyventojams. Joje – pagrindiniai nuveikti darbai, spręstos problemos, 2016 metų planai.
Pristatydama ataskaitą Tarybos nariams, merė sakė:
– 2015-ieji buvo nelengvi, bet įdomūs ir spalvingi metai. Nuo balandžio mėnesio pradėjusiai dirbti naujos sudėties Savivaldybės tarybai ir man, pirmą kartą Jūsų, Širvintų krašto žmonių, tiesiogiai išrinktai merei, tai buvo įtemptas, bet darbingas ir rezultatyvus laikas.
Dar siekdama tapti mere, kiekvienam iš Jūsų kalbėjau apie būtinus pokyčius, apie tas problemas, kurias būtina imtis spręsti nedelsiant. Būtent šiais prioritetais ir buvo grindžiamas darbas pirmaisiais 9 darbo mėnesiais.
Balandį startavę su ribotu biudžetu ir didžiule, 2,75 mln. Eur siekiančia buvusios valdžios palikta skola, ėmėmės darbų, kurie svarbūs kiekvienam iš jūsų: atsakingai tvarkėme rajono kelius, ne vieną kartą, atsižvelgdami į jūsų poreikius, keitėme kelių priežiūros ir plėtros programą, įtraukdami į ją naujus objektus. Vadovavomės tuo principu, kad atliktas darbas teiktų naudos kuo didesnei gyventojų grupei, kad neliktų užmirštų ir „nemylimų“ rajono kampelių. Lapelės, Plikiškės, Žemosios Viesos, Pigašiai, Krašiena, Klonėnai, Šešuolėliai – tai kaimai, kurių gyventojų prašymai pagaliau buvo išgirsti, kuriuose susisiekimas tapo patogesnis.
Atlikę elektros teikimo viešosioms reikmėms paslaugų pirkimą, pasiekėme, kad mūsų rajono viešosioms reikmėms elektros tarifai gerokai sumažėjo, taip sutaupant biudžeto lėšų. Padėjome pamatus naujai ir moderniai gatvių apšvietimo sistemai.
Tam, kad mūsų mažas žalias miestas taptų jaukesnis ir patrauklesnis jaunoms šeimoms, ėmėmės vaikų žaidimų aikštelių statybos, tvarkėme miesto šaligatvius, pėstiesiems svarbiose vietose, suremontavome keletą įvažiavimų į daugiabučių kiemus, įrengėme patogią automobilių stovėjimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Buratinas“.
Šių santykinai nedidelių darbų žmonės laukė daugelį metų. Jie bus nuosekliai tęsiami ir toliau.
Būtina paminėti ir tai, kad šalia kasdienių nedidelių darbų, žvelgiant strategiškai, padėti pamatai ir kur kas svarbesniems didiesiems darbams, projektams – 2015 metais pradėti gatvių asfaltavimo darbai Širvintų kaime, padėti pamatai Kalnalaukio gatvės Širvintų mieste kapitaliniam sutvarkymui, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadiono statybai, naujo socialinio būsto įrengimui, kompleksiniam teritorijos aplink Širvintų miesto tvenkinį sutvarkymui ir kt.
2015-uosius užbaigėme nepasiskolinę nė vieno euro. Priešingai – sugebėjome grąžinti per 207 tūkst. Eur paskolų ir palūkanų. Tai įrodo, kad rajono gerovės postūmis įmanomas atsakingai skirstant turimas lėšas.
Teikdama šią ataskaitą, turiu paminėti ir tai, kad permainos dažnai būna sudėtingos, ypač, kai jos susijusios su žmogiškuoju faktoriumi. Siekiant progreso, rajono gyventojų poreikių užtikrinimo, kokybiškesnių paslaugų visoms be išimties rajono biudžetinėms ar Savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms buvo iškelti konkretūs tikslai. Tam, kad jie būtų pasiekti, prireikė ir struktūros pertvarkų. Ne vienas vadovas, nesutikęs su keliamais aukštais reikalavimais, atsisakė eiti pareigas. Į jų vietas buvo laikinai paskirti nauji žmonės. Mano ir valdančiosios Tarybos daugumos narių nuomone, šie pasikeitimai buvo būtini, siekiant užsibrėžtų tikslų.
Džiaugiuosi tuo, kad darbų sūkuryje darna ir atsakingu darbu pasižymi visa komanda – t. y. Tarybos valdančiosios daugumos nariai, Administracijos vadovės, visi nuoširdžiai ir atsakingai dirbantys specialistai. Darnus komandinis darbas, susiklausymas, pasitikėjimas vienas kitu padeda surasti problemų sprendimus, įveikti kliūtis. Deja, to negaliu pasakyti apie opozicijos veiklą. Šioje ataskaitoje pamatysite, kad per 2015 metus opozicijos nariai nepateikė nė vieno sprendimo projekto, o sutartinį balsavimą prieš valdančiųjų sprendimus vien dėl principų galėčiau įvardinti kaip kenkimą rajono ir jo žmonių gerovei, kito pastangų žeminimą. Tikiuosi, kad ateinančiais metais ir opozicijos nariai suras noro konstruktyviai veiklai, racionaliai kritikai ir bendram darbui.
Ši ataskaita, pristatoma visuomenei – tai tik nedidelė 2015 metų darbų dalis. Žadėdama, kad būsiu veikli merė, to nepamirštu nė vieną darbo dieną – man svarbus kiekvienas rajono žmogus, svarbus atvirumas ir pasiekiamumas. Dėmesys kiekvienam žmogui, kiekvienai problemai, kiekvienam pasiekimui ir toliau išliks mano darbo varikliu.
Ataskaitą galite rasti www.sirvintos.lt
Savivaldybės tarybos ir merės ataskaita buvo patvirtinta valdančiosios daugumos balsais. Opozicija susilaikė, nors jokio siūlymo ar komentaro per 10 dienų, kai ataskaitos projektas buvo viešai skelbiamas, nepateikė.

Savivaldybės tarybos ir merės ataskaita buvo patvirtinta valdančiosios daugumos balsais. Opozicija susilaikė, nors jokio siūlymo ar komentaro per 10 dienų, kai ataskaitos projektas buvo viešai skelbiamas, nepateikė.

Kovo 31 d. Tarybos posėdyje merė Živilė Pinskuvienė pristatė 2015 metų Tarybos ir mero veiklos ataskaitą. Ataskaita yra skirta visiems Širvintų rajono gyventojams. Joje – pagrindiniai nuveikti darbai, spręstos problemos, 2016 metų planai. Skaityti daugiau »

Ataskaita visuomenei be… visuomenės

Ataskaita visuomenei be… visuomenės
Sausio 22 dieną Širvintų rajono policijos komisariato salėje vyko Širvintų rajono policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo pristatyta visuomenei ataskaita apie Komisariato 2014 metų veiklos rezultatus ir nustatytos prioritetines veiklos kryptys 2015-iesiems.
Susirinkimą pradėjęs komisariato viršininkas Erik’as Jalovik’as padėkojo susirinkusiems už dalyvavimą susitikime, pasidžiaugė pasiektais bendrais rezultatais kuriant saugią aplinką, išaiškinant nusikalstamas veikas, pristatė Komisariato personalą, jo darbo krūvius, pateikė informaciją apie Komisariato aptarnaujamos teritorijos ypatumus.
Viešosios policijos skyriaus viršininkas Vladas Butkus apžvelgė praėjusių metų skyriaus nuveiktus darbus. Viešosios policijos skyrių sudaro keturi padaliniai: Operatyvaus valdymo poskyris, patrulių būrys, Prevencijos poskyris ir Kelių policijos grupė. Kalbėdamas apie 2015 metų veiklos prioritetus skyriaus viršininkas pabrėžė, kad šiais metais skyriaus darbuotojai stengsis operatyviai reaguoti į gyventojų pranešimus, nepaliks ramybėje asmenų, kurie verčiasi cigarečių, alkoholio ir kuro kontrabanda.
Pasak Kriminalinės policijos skyriaus viršininko Giedriaus Dovidavičiaus, jų padalinio darbas yra mažiausiai matomas, tačiau bene labiausiai atspindi bendrą Komisariato įdirbį. Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas apžvelgė kriminogeninę padėtį Komisariato aptarnaujamoje teritorijoje bei skyriaus darbo ypatumus tiriant nusikalstamas veikas.
Ataskaitose buvo nemažai informacinio pobūdžio statistikos. Skaičiai ir diagramos tikrai padėtų visuomenei išsamiau įsivaizduoti ir suprasti nelengvą policijos Komisariato darbą, tik svarbu, kad tos besidominčios visuomenės būtų, nes, išskyrus keturis seniūnus, kelis atsakingų įstaigų vadovus bei informacinių leidinių atstovus, kitų visuomenės atstovų paprasčiausiai nebuvo. Iškyla klausimas: „Kodėl?“ Negi širvintiškiams visiškai neįdomus savojo miesto policininkų darbas bei jų problemos? O gal gyventojus atbaidė pageidaujančiųjų atvykti ir diskutuoti privaloma išankstinė registracija, o gal ataskaitinio susirinkimo vieta?
Susirinkime dalyvavo svečiai: Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Personalo valdybos viršininkas Tomas Bikmanas ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.
Pasak Kęstučio Lančinsko, per penkiolika metų ženkliai išaugo visuomenės pasitikėjimas policija. Paskutiniai nepriklausomo tyrimo rezultatai rodo, kad policija pasitiki apie 70 procentų Lietuvos gyventojų. Šis skaičius ne tik džiugina, tačiau ir įpareigoja. „Mūsų pagrindinis klientas – ne pažeidėjas, o žmogus, kuris nori gyventi ramiai ir taikiai, kuris tikisi pagalbos ir supratimo. Policijos komisariato darbuotojai taip pat yra visuomenės nariai, ypač tokiuose nedideliuose miesteliuose kaip Širvintos, yra visiems pažįstami žmonės, jie gyvena kartu su visais. Reikia tik žinoti, kad mūsų visų tikslas yra vienas – siekti, kad mūsų vaikai, tėvai, broliai ir seserys būtų saugūs“, – kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.
Remigijus Bonikatas
476 – Širvintų rajono policijos komisariato ataskaitinį susirinkimą pradėjo komisariato viršininkas Erik’as Jalovik’as.
477 – 479 – Širvintų rajono policijos komisariato salėje laisvų vietų buvo likę nemažai…
Širvintų rajono policijos komisariato salėje laisvų vietų buvo likę nemažai...

Širvintų rajono policijos komisariato salėje laisvų vietų buvo likę nemažai...

Sausio 22 dieną Širvintų rajono policijos komisariato salėje vyko Širvintų rajono policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo pristatyta visuomenei ataskaita apie Komisariato 2014 metų veiklos rezultatus ir nustatytos prioritetines veiklos kryptys 2015-iesiems. Skaityti daugiau »

Pirmas blynas gerokai prisvilo…

Atėjo pavasaris – sunkus metas ne tik žemdirbiams, bet ir rajono valdžiai. Žemdirbiams pavasaris – sėjos laikas, o rajono merui ir administracijos direktorei – „makaronų kabinimo“ metas ir… menas. Kiek jėgų reikia įdėti, norint išvardyti visiems rajono žmonėms nuveiktus gerus darbus. Viso pusdienio tam neužtektų. Tik kad būtų kam klausytis…  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos