Pigonys

Vilniaus apygardos teismas patvirtino: gali per privatų kiemą bet kas važiuoti, eiti, varyti gyvulius

Prieš kelias savaites rašėme apie jau penkerius metus vykstančius teisinius ginčus dėl Čiobiškio seniūnijoje esančio kelio, vedančio per Pigonių kaimą. Tiksliau, ginčas kilo dėl nedidelės jo atkarpos, perpus dalijančios šio kaimo gyventojos M. G. sodybą.

Pasakodami dar neminėtą įvykių chronologiją, užsiminėme, kad šiai kelio atkarpai buvo nustatytas servitutas. Šįkart plačiau apie tai. Skaityti daugiau »

Rajono merės pozicija griežta: kliūčių naudotis Pigonių keliu neturi ir negali būti

„Širvintų kraštas“ ne kartą aptarinėjo susiklosčiusią situaciją dėl keliuko per Pigonių kaimą. Taip nutiko, kad savininkams grąžinus žemę natūra, joje atsidūrė ruožas kelio, kurį žmonės nuo seno vadina Napoleono keliu. Susizgribę, kad galimai suklydo, žemėtvarkininkai vėliau nustatė servitutą, kuris reglamentavo to kelio ruožo naudojimą. Po vyro mirties turtą paveldėjusi Mikalina Gumuliauskienė tokius žemėtvarkininkų veiksmus apskundė teismui. Kaip ji yra sakiusi „Širvintų kraštui“, kelias yra jos nuosavybė, o joje žmogus turi Konstitucijos garantuojamą teisę šeimininkauti. Skaityti daugiau »

Savininkė apgailestauja, kad neužarė dalies Napoleono kelio

Norintys pravažiuoti, skambina Mikalinai Gumuliauskienei. Išvydusi prie užtvaros veterinarijos specialistes, Napoleono kelio dalies savininkė gal juokais, o gal rimtai pasakė: „Turbūt apskundė...“

Norintys pravažiuoti, skambina Mikalinai Gumuliauskienei. Išvydusi prie užtvaros veterinarijos specialistes, Napoleono kelio dalies savininkė gal juokais, o gal rimtai pasakė: „Turbūt apskundė...“

Nuolatiniai laikraščio skaitytojai turbūt dar nepamiršo prieš ketverius metus keliskart dėliotos istorijos apie tai, kaip legendinio Napoleono kelio atkarpa tavo privačia Pigonių kaimo gyventojų Gumuliauskų nuosavybe. Tada daug kas pirštais rodė į neva aplaidžiai savo darbą atlikusius žemėtvarkos specialistus, kiti tikino, kad šioje istorijoje kalčiausi buvo patys Gumuliauskai, privatųjį interesą iškėlę aukščiau viešojo, treti manė, kad patys pigoniškiai ieško ko nepametę ir pernelyg dramatizuoja situaciją.

Tačiau yra, kaip yra. Įforminus nuosavybę Gumuliauskams, jiems buvo priskirta ir sklypą kertančio istorinio keliuko atkarpa. Vienoje keliuko pusėje – gyvenamieji, o kitoje – ūkiniai pastatai. Galima sakyti, nutiko taip, kad kiaurą parą galima eiti ir važiuoti į abi puses per privatų kiemą. Nedaug tas keliukas užima, tik 23 arus. Bet ir mažas kupstas didelį vežimą apverčia, ką jau kalbėti apie kelią.

Dabartinis Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Jonas Purvaneckas sako, kad tokių atvejų, koks yra Pigonyse, šalyje – šimtai, tik daug kur buvo rastas kompromisas – tokiems keliukams nustatyti servituto reikalavimai, kad žmonės ir toliau be jokių kliūčių galėtų pasiekti savo sodybas, laukus, nuvažiuoti iš vieno taško į kitą. Tuo tarpu Gumuliauskų sodyboje tai nebuvo padaryta, ir kelio atkarpa tapo privačia nuosavybe. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.