Musė

Dariaus ir Girėno tiltas. Bet ne vienintelis…

Susisiekimo ministerijos duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje vien valstybinės reikšmės keliuose buvo 1233 tiltai, 275 viadukai ir 7 estakados, iš jų 1416 statinių buvo gelžbetoninių, 96 – plieniniai, o 3 – mediniai. Bendras šių tiltų ilgis sudarė beveik 56 km, taigi juos sujungus į vieną eilę būtų galima nutesti tiltą nuo Širvintų iki Vilniaus ir dar šiek tiek toliau. Skaityti daugiau »

Plikiškių bendruomenė: „Po 5 metų pagaliau buvome išgirsti.“

Šventinė naujiena
Plikiškių bendruomenė: „Po 5 metų pagaliau buvome išgirsti.“
Gruodžio 21 dieną oficialiai atidarytas tiltas per Musės upę Plikiškių kaime. Naujas, gražus tiltas tikra dovana Plikiškių kaimo bendruomei penkerių metų jubiliejaus, artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Tai dovana kurią gavo ne tik plikiškiečiai, jų giminaičiai, artimieji, bet ir visi važiuojantys šiais keliais į Žaliają girią grybauti, uogauti ar šiaip papramogauti. Naujasis tiltas užtikrins saugų automobilių ir pėsčiųjų eismą, keliantis per Musės upę.
Šį tiltą plikiškiečiai galėjo turėti metais anksčiau. Praktiškai buvo išspręstas tilto statybos finansavimas, bet tada tiltas Plikiškių kaime tarsi kabėjo ore, jis kaip toks neegzistavo, jo nebuvo Širvintų rajono savivaldybės balanse.
Naujoji Širvintų rajono savivaldybės mere Živilė Pinskuvienė operatyviai išsprendė visus su naujojo tilto statyba susijusius klausimus. Tiltas tapo kelio Bartkuškis – Darkuškis dedamąja dalimi. Išpręstas ir finansavimas.
Šių metų birželio mėnesį Širvintų rajono savivaldybės administracija paskelbė konkursą tilto per Musės upę Plikiškių kaime statybai. Konkursą laimėjo UAB „Tilsta“, o rugsėjo pabaigoje pasirašė rangos sutartį su Savivaldybės administracija. Dabar UAB „Tilsta“, kuriai vadovauja direktorius Gediminas Gribulis, galima vadinti tiltų statybos rekordininke. Savivaldybės administracijos konkurso sąlygose buvo nurodytas 24 mėnesių statybos terminas. UAB „Tilsta“ laimėjo konkursą nurodžiusi pigiausią ir trumpiausią tilto statybos terminą – tris mėnesius.
Pasirodo, trys mėnesiai – ne riba. Tilto statyba prasidėjo nuo paruošiamųjų darbų ir senojo tilto demontavimo šių metų spalio 15 dieną, o gruodžio 11 dieną asmeniškai pervažiavau naujuoju gražuoliu tiltu per Musės upę Plikiškių kaime. Taigi rekordinis tilto statybos laikas! Nereikėjo nė dviejų mėnesių suprojektuoti ir pastatyti tiltą. Statinys ne toks jau paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Reikėjo ir polius gręžti, laikančiąsias atramas betonuoti, praėjimą pėstiesiems padaryti, atlikti visus darbus laikantis tiltų statybos taisyklių.
Senasis tiltas Plikiškių kaime per Musės upę buvo pastatytas carinės Rusijos okupacijos metu ir skaičiavo daugiau kaip šimtą penkiasdešimt metų. Tilto važiuojamoji medinė dalis buvo nuolat remontuojama. Lenkų okupacijos laikotarpiu buvo atstatyti tilto turėklai. Sovietmečiu ir atkurtos laisvos Lietuvos metais tiltą remontavo aplinkiniai gyventojai Žaliosios girininkijai padedant. Deja, laikas daro savo, ir tilto atrama bei visa konstrukcija pasidarė avarinė.
Prieš penkerius metus susikūrus Plikiškių kaimo bendruomenei, prasidėjo prašymų rašymas Širvintų rajono savivaldybės administracijai dėl avarinės tilto per Musės upę Plikiškėse būklės ir kapitalinio tilto remonto. Buvo akivaizdu, kad pastatyti naują tiltą, technologiškai paprasčiau ir pigiau.
Atsidėkodama už naująjį tiltą, kuris tikrai užtikrins eismo saugumą keliantis iš vieno Musės upės kranto į kitą, Plikiškių kaimo bendruomenė įteikė padėkos raštus Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei, Širvintų rajono savivaldybės administracijai, UAB „Tilsta“ direktoriui Gediminui Gribuliui ir visam kolektyvui.
Robertas Blinkevičius
Plikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas
Nuotraukos autoriaus
2015….208 ir 624
Plikiškių kaimo bendruomenės pirmininko Roberto Blinkevičiaus teigimu, pirmą kartą dėl griūvančio, seno medinio tilto į Savivaldybę kreipėsi prieš 5 metus. Prieš 2 metus tiltui buvo gautos lėšos, tačiau jos nebuvo įsisavintos ir gyventojai buvo palikti nežiniai. Padėtis atrodė be išeities. Tačiau, pasak R. Blinkevičiaus, pradėjus dirbti naujajai valdžiai, padėtis greitai pasikeitė, rajono vadovės jų bendruomenės balsą išgirdo ir, baigiantis metams, plikiškiečiai gali džiaugtis nauju, gražiu ir tvirtu tiltu. Simbolinėje tilto atidarymo šventėje dalyvavusios Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė linkėjo Plikiškių bendruomenei ir toliau išlikti aktyviai, spręsti savo gyventojų problemas darniai ir nebijoti kreiptis į Savivaldybę. „Pagrindinė mūsų pareiga yra dirbti rajono žmonių labui. Šiandien džiaugiuosi, kad Plikiškių kaimo vaikai mokyklą ir namus pasieks saugiai, kad per tokį trumpą laikotarpį pavyko atlikti visus reikiamus darbus,“ – sakė merė Živilė Pinskuvienė. Rangovo atstovų teigimu, tilto per Musės upę statybos vyko tikrai sklandžiai, be jokių biurokratinių trukdžių.
DSCN2492  Sukiužęs senasis tiltas skaičiavo daugiau nei 150 metų…
Naujas tiltas - dovana Plikiškių kaimo bendruomenei

Naujas tiltas - dovana Plikiškių kaimo bendruomenei

Gruodžio 21 dieną oficialiai atidarytas tiltas per Musės upę Plikiškių kaime. Naujas, gražus tiltas tikra dovana Plikiškių kaimo bendruomei penkerių metų jubiliejaus, artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Tai dovana kurią gavo ne tik plikiškiečiai, jų giminaičiai, artimieji, bet ir visi važiuojantys šiais keliais į Žaliają girią grybauti, uogauti ar šiaip papramogauti. Naujasis tiltas užtikrins saugų automobilių ir pėsčiųjų eismą, keliantis per Musės upę. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos