Juozas Kvakšys

Širvintų simboliai žirgininkams neša sėkmę

Širvintų žirgyno direktorė G. Vinslauskaitė (kairėje): vėliava mums atnešė sėkmę

Širvintų žirgyno direktorė G. Vinslauskaitė (kairėje): vėliava mums atnešė sėkmę

Prieš pat Vasario 16-ąją Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė susitiko su Širvintų žirgininkais Gedvile Vinslauskaite, Renata Pažusiene, Juozu Kvakšiu, vasario 10 d. Dusetose puikiai pasirodžiusiais tradiciniame respublikiniame ristūnų žirgų renginyje „Sartai 2018“.

Per Alionių seniūną Sigitą Bankauską lenktynėms besiruošiančiai vadeliotojų komandai ir žirgų sporto entuziastams buvo įteikta Širvintų krašto vėliava, kuri, pasak ŽŪB „Širvintų žirgynas“ direktorės G. Vinslauskaitės, atnešė sėkmę. Skaityti daugiau »

Dusetose – vienas laimėtas važiavimas

Reata Pažusienė Sartuose laimėjo tarp širvintiškių tauriausią prizą.

Renata Pažusienė Sartuose laimėjo tarp širvintiškių tauriausią prizą.

Šeštadienį Dusetų žirgyno hipodrome buvo surengtos tradicinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2018“, šįmet skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui. Jose dalyvavo 31 žirgininkas, vadeliojęs 55 ristūnus.

Neprastai pasirodė širvintiškiai, laimėję vieną važiavimą ir pelnę kelias prizines vietas. Skaityti daugiau »

Sartuose širvintiškiams – visų spalvų medaliai

Pernykštė žiema sumaišė kortas tradicinių Sartų žirgų ristūnų varžybų rengėjams, tad šiųmetės varžybos buvo surengtos po metų pertraukos. Skelbiama, kad šeštadienį į Sartų hipodromą susirinko ne tik gausus lenktynininkų, bet ir žiūrovų skaičius. Apie 30 tūkstančių žiūrovų – tiek galėjo stebėti žirgininkų ir jų vadeliojamų ristūnų startus. Skaityti daugiau »

Pagerbti geriausieji metų sportininkai

Geriausieji 2013 metų stalo tenisininkai Daimonas Ušackas ir Greta Gujytė bei jų trenerė Virginija Lisevičienė.

Geriausieji 2013 metų stalo tenisininkai Daimonas Ušackas ir Greta Gujytė bei jų trenerė Virginija Lisevičienė.

Gruodžio 19 dieną Širvintų rajono savivaldybės salėje susirinko geriausi rajono sportininkai, jų treneriai bei mokytojai. Metų rajono sportininkų rezultatus apibendrino Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis. Sportininkams bei jų treneriams buvo įteikti padėkos raštai, taurės bei atminimo dovanėlės.

Apdovanojimai įteikti geriausiems 2013 metų Širvintų rajono sportininkams: žolės riedulininkei Gabijai Barjeraitei, žolės riedulininkui Giedriui Adomavičiui, stalo tenisininkei Gretai Gujytei, stalo tenisininkui Daimonui Ušackui, lengvaatletei Linai Surgelaitei, futbolininkui Elvinui Dalalai, ristūnų žirgų lenktynių vadeliotojui Juozui Kvakšiui, ristūnų žirgų lenktynių vadeliotojai Dianai Kvakšytei, automobilių lenktynininkui Vygandui Šuminskui.  Skaityti daugiau »

Žirgų pavilioti…

Gimtojo hipodromo fone Didžiųjų ristūnų žirgų lenktynių Sartuose dalyviai. Iš kairės į dešinę: Kipras Varaneckas, Diana Kvakšytė, Juozas Kvakšys ir žirgas Gajus.

Gimtojo hipodromo fone Didžiųjų ristūnų žirgų lenktynių Sartuose dalyviai. Iš kairės į dešinę: Juozas Kvakšys, Kipras Varaneckas, Diana Kvakšytė ir žirgas Gajus.

Širvintų rajone nuo seno puoselėjamos žirgų sporto tradicijos. Kalnalaukio kaime, šalia Širvintų hipodromo, įsikūręs ŽŪB „Žirgynas“. Jo duris kiekvieną dieną praveria vadeliotojas ir treneris Juozas Kvakšys, ristūnų lenktynėse su savo auklėtiniais nuskynęs ne vieną pergalę. Juozas mielai sutiko pasikalbėti apie žirgų sportą, apie nelengvą jų (ir ne tik jų…) gyvenimą.

– Pastarosiomis dienomis žiniasklaida skiria daug dėmesio žirgų lenktynėms Sartuose. Kaip šiose lenktynėse sekėsi širvintiškiams?

– Didžiosiose ristūnų žirgų lenktynėse Sartuose, be manęs, vadeliojo duktė Diana ir Kipras Varaneckas. 1609 metrų ilgio distancijoje (angliška mylia), III važiavime, dėl „Biržų žemtiekimo“ prizo su žirgu Chrizu laimėjome trečiąją vietą. Neblogai pasirodė ir Kipras, dalyvavęs BALTIC GRAND PRIX tarptautiniame važiavime ir su Vėlyviu iškovojęs garbingą ketvirtą vietą.

– Kipras Varaneckas… Čia tas pats muzikantas iš grupės „The Independent“? Muzika ir žirgai – lyg ir sunkiai suderinami dalykai…

– Kipras rimtai susidomėjo žirgais vasarą. Jau tada jis dalyvavo žirgų lenktynėse Utenoje, tačiau pritrūko patirties. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos