Joana Zinkevičienė

Ar Geltonoji kiaulė paragaus geltono obuolio?

Laukinės obels vaisiai (Wikipedia)

Laukinės obels vaisiai (Wikipedia)

Pagal kinų kalendorių, 2019-ieji – Žemės Kiaulės metai. Patys kinai jų pradžią ims švęsti po gero mėnesio, vasario 4-ąją, o visiems likusiems Kiaulės metai simboliškai prasidės vos laikrodis paskelbs pirmąją 2019-ųjų dieną.

Pagal kinų praktiką, mums dažniau žinomą fengšui pavadinimu, bendra metų charakteristika susideda iš metų gyvūno charakteristikos ir stichijos spalvos. Kaip ir šie besibaigiantys, taip ir ateinantys metai yra Žemės stichijos metai, o jų spalva – geltona. Taigi galima sakyti, kad netrukus sutiksime Geltonosios Kiaulės metus. Skaityti daugiau »

„Dūšioje visą savo gyvenimą norėjosi tapyti…“

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Rugsėjo pradžioje Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko liaudies menininkės Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų parodos atidarymas. Pirmoji dailininkės paroda Širvintose buvo surengta praėjusių metų kovą. Nuo to laiko prabėgo pusantrų metų, todėl ponios Aldonos gerbėjai turėjo progos susipažinti su pačiais naujausiais tapytojos darbais. Aldona Vasiukevičienė tapo tik trejetą metų, tačiau jau keletą kartų dalyvavo parodose „Aukso vainikas“, 2014 metais gavo Rimo Zigmo Bičiūno premiją, o du autorės darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Visi Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu, sąžiningumu ir spalvų gausa.

Menininkė mielai sutiko papasakoti „Širvintų krašto“ skaitytojams apie savo dar gana „šviežią“ potraukį tapybai ir apie tai, iš kur ir kaip atsirado noras tapyti. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos