Gediminas Makauskas

Puikiai įvertintas Anciūnų mėgėjų teatro spektaklis

Scena iš spektaklio „Vagonų dundesy atgyja dienos praeities“, parodyto regioninėje apžiūroje Ignalinoje.

Scena iš spektaklio „Vagonų dundesy atgyja dienos praeities“, parodyto regioninėje apžiūroje Ignalinoje.

Gruodžio 1 d. Kupiškio kultūros centre vyko visą rudenį Lietuvos žiūrovus džiuginusio suaugusiųjų mėgėjų teatrų renginio „Atspindžiai“ baigiamoji šventė. Spalį ir lapkritį vykusiuose „Atspindžių“ regioniniuose turuose dalyvavo 44 šalies miestų ir rajonų centrų bei 34 miestelių ir kaimų mėgėjų teatrai, parodę net 78 spektaklius. Šventėje Kupiškyje dalyvavo geriausiai pasirodę kolektyvai. Vienas iš jų – Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo mėgėjų teatro kolektyvas. Skaityti daugiau »

20 metų drauge – su muzika ir daina

 Anciūnų kaimo kapela.

Anciūnų kaimo kapela.

Turbūt Širvintų rajone nerasime žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie Anciūnų kaimo kapelą. Ši kapela – nuolatinė Zibalų seniūnijos, Širvintų rajono ir netgi visos Lietuvos renginių dalyvė, 2008 metais pelniusi Igno Šeiniaus premiją, ne vieną kartą apdovanota įvairiomis padėkomis ir diplomais už turiningą koncertinę veiklą. Tiems, kurie domisi liaudiška muzika, gerai pažįstamas ir vadovas Gediminas Makauskas. Tai žmogus, kuris prieš 20 metų Anciūnuose įkūrė liaudiškos muzikos kapelą, visus tuos metus jai vadovavo ir tebevadovauja iki šiol, pats groja ir dainuoja joje, netgi su savo kapela dalyvavo Lietuvos televizijos studijoje. Kapelos 20-jo jubiliejaus proga Gediminas Makauskas sutiko pasidalyti prisiminimais su „Širvintų krašto“ skaitytojais. Skaityti daugiau »

Anciūniškiai nepamiršta savo krašto tradicijų ir papročių

Po Derliaus šventės Šešuolėlių dvare.

Po Derliaus šventės Šešuolėlių dvare.

Šių dienų kaimo kultūros namų darbo samprata yra pakitusi. Jie nebegali būti vien tik kultūrinių renginių vieta. Būtent kultūros namuose kaimo žmogui turėtų būti jauku ir įdomu, čia jis galėtų pailsėti, parodyti savo talentą ir pasidžiaugti kitų gebėjimais. Veiklių kultūros namų šiais laikais Širvintų rajone tikrai netrūksta. Daug gražių atsiliepimų iš kraštiečių ir svečių sulaukia Anciūnų kultūros namai ir jų vadovas Gediminas Makauskas. Jis drauge su saviveiklininkais puikiai organizuoja kultūrinę bei šviečiamąją veiklą, puoselėja kraštui būdingas tradicijas, rūpinasi gyventojų kultūros ugdymu, etnokultūra, papročiais, skatina saviveiklinio meno plėtrą, suteikia galimybę bendruomenės nariams dalyvauti kultūros vertybių saugojimo ir jų kūrimo procese. Gediminas Makauskas, Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo vedėjas, sutiko pasidalyti mintimis apie saviveiklinį meną, scenos entuziastų sukurtus spektaklius bei ateities planus. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos