2012 m. lapkričio 28 d.

Kas parems mokyklų bibliotekas?

Į Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos biblioteką vaikai užsuka ir per pertraukas, ir po pamokų.

Į Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos biblioteką vaikai užsuka ir per pertraukas, ir po pamokų.

Galima būtų netgi stebuklu pavadinti vien tai, kad šiais laikais, kai viskas ir visur mažinama bei uždaroma, mokyklų bibliotekos vis dėlto veikia, o lankytojų – įvairaus amžiaus mokinių – tikrai netrūksta. Pagirtina ir tai, kad ankstesniais metais jose buvo sukaupta nemažai vertingų leidinių. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo atsisakyta tik tarybinės ideologinės lektūros, paliktos vertingos knygos, netgi iki skutų suskaityti nuotykiniai leidiniai iš „Drąsiųjų kelių“ serijos. Galbūt kas nors įsivaizduoja, kad mokyklų bibliotekose sėdi vienišos ir niekieno nelankomos bibliotekininkės, besiklausančios praskrendančios musės zvimbimo. Taip tikrai nėra: kiekvieną pertrauką ir po pamokų bibliotekas užplūsta dešimtys lankytojų, bibliotekininkės vos spėja suktis. Juk dažnas mokinys nesivargina pats ieškotis reikiamos knygos, o prašo darbuotojų pagalbos. Deja, mokyklų bibliotekų fondai neatnaujinami, nes tam paprasčiausiai nėra lėšų. Surasti naujausių leidinių ugdymo įstaigų bibliotekose pavyksta tik bibliotekininkių lankstumo, įvairių akcijų ir rėmėjų dėka.

Leidiniai – ir iš uždarytų pradinio ugdymo skyrių bibliotekų

– Per pastaruosius trejus metus mokyklos biblioteka gavo įvairių leidinių, – sakė Širvintų pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja Danutė Zinkevičienė. – Bibliotekos fondas kiekvienais metais papildomas pedagoginės, metodinės, grožinės literatūros leidiniais. Metodinės, pedagoginės literatūros biblioteka gavo Skaityti daugiau »

Saugaus eismo akcijos „Atžalyno“ progimnazijoje

„Atžalyno“ penktokams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą.

„Atžalyno“ penktokams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą.

Lapkričio 23 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko socialinė saugaus eismo akcija „Praleisk.lt“. Akcijos pagrindinis tikslas – ugdyti supratingumą ir pagarbą tarp pėsčiųjų ir vairuotojų bei tokiu būdu sumažinti visas ribas peržengusį avaringumą Lietuvos keliuose, o ypač – pėsčiųjų perėjose.

„Praleisk.lt“ atstovai Širvintų „Atžalyno” progimnazijoje bendravo su moksleiviais, domėjosi, ar šie laikosi kelių eismo taisyklių. Akcijos „Praleisk.lt“ koordinatorė Aistė Sinkevičiūtė ir jos pagalbininkai – geltonieji automobilių bandymų manekenai (robotukai) – labai mielai šnekučiavosi su penktųjų klasių mokiniais, lankėsi pamokose, aiškino, kaip reikėtų jauniesiems eismo dalyviams elgtis kelyje, kaip saugiai pereiti pėsčiųjų perėją, pamokė, kaip teisingai nešioti atšvaitus. Be to, mokiniams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą. Skaityti daugiau »

Policija „šienaus“ pėsčiuosius be atšvaitų

Lapkričio 22-25 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 4 asmenys. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos