2008 rugpjūčio 2

Ar „Atžalynas“ taps dešimtmete mokykla?

Dienos tema

Bendrojo lavinimo švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo procesas, prasidėjęs 1999 metais, atnešė daug permainų visose Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigose. Nebuvo išimtis ir Širvintų rajono švietimo įstaigos. Čia esančiose mokyklose taip pat įvyko daug kardinalių pasikeitimų. Tačiau skaudžiausias Širvintų miesto gyventojams buvo „Atžalyno“ ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus vidurinių mokyklų pertvarkymas. 2003 metų gruodį patvirtinus miesto mokyklų reorganizacijos projektą nukentėjo daugybė mokytojų, vaikų ir jų tėvų. Mat iš dviejų vidurinių mokyklų buvo nuspręsta padaryti tris atskiras: Širvintų pradinę (1-4 kl.), „Atžalyno“ pagrindinę (5-8 kl.) ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus vidurinę (9-12 kl.), kuri 2006 metais tapo giminazija.

Po reorganizacijos praėjo jau 4 metai, tačiau kalbos apie tai, jog buvo padaryta klaida, vis dar netyla. O žmonės jaučia nuoskaudą, kad niekas jų tuomet nesiklausė. Šiandien apie tai kalba ne tik mokytojai ar vaikų tėvai, bet ir Savivaldybės tarybos nariai. Marija Gudonienė birželio 30 dieną įvykusiame rajono tarybos posėdyje, tvirtinant Laurino Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos nuostatus, iškėlė klausimą, ar nebuvo padaryta klaida „Atžalyno“ vidurinę mokyklą pertvarkant į pagrindinę, o tiksliau – net nepilną pagrindinę? Gal vis dėlto „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje turėtų būti bent dešimt klasių? Rajono meras Kęstutis Pakalnis pažadėjo sudaryti komisiją, kuri ištirs susiklosčiusią situaciją. Tačiau ar meras vykdo savo pažadą? Ar žadėtoji komisija jau sudaryta? Ką apie M. Gudonienės iškeltą klausimą mano Širvintų meras, švietimo darbuotojai, mokytojai ir tėvai? Skaityti daugiau »

Seimo nario ir seniūno pastangomis – labdara alioniškiams

Šiais laikais kai viskas brangsta, o žmonės sunkiai suduria galą su galu. Dažnas, atėjęs į parduotuvę, svarsto, ar užteks pinigų maistui, o ką jau kalbėti apie tai, kad jų užtektų drabužiams. Suaugusieji gal ir gali sau kažko nenupirkti, bet kaip paaiškinti vaikui, kad rugsėjo 1-ąją į mokyklą jis turės eiti su nudriskusiais drabužėliais? Kaip jam pasakyti, jog mamytė ir tėvelis neturi pinigėlių gražesniam apdarui?

Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas, matydamas sunkiai besiverčiančius žmones, nutarė ištiesti jiems pagalbos ranką. Nusprendė padaryti viską, kad rugsėjo 1-oji taptų vaikams švente, į kurią jie ateitų gražiai apsirengę.
Skaityti daugiau »

Žemės nuosavos – rūpesčiai valstybės

Dienos reportažas

Devynios. Nors diena jau labai sutrumpėjo, bet saulė aukštai pakilusi. Širvintų gatvės tuščios. Eini, tik batai kaukši, ir to garso aidas kažkur anoje upės pusėje atsiliepia. Aštuntą valandą žmonės suėjo į darbovietes, atvažiavę iš toliau susibūrė į grupeles laukia prie valdininkų, gydytojų kabinetų durų. Moksleiviams – atostogos. Jie šurmuliuoja miesto gatvėmis sutemose, o dabar miega. Net einančių į parduotuves nesimato. Anksti? Kai kam…

Žemės ūkio skyriuje, jau pusmetį įsikūrusiame pastate prie pat upės, virte verda darbas. Specialistai taiso pastebėtus netikslumus ūkininkų deklaracijose. Nacionalinė mokėjimo agentūra atsiuntė patikslinti beveik tris šimtus. Darbo užteks ilgam.

– Ar žinai, kodėl tiek daug klaidų padaryta? – šypsosi konsultantas Henrikas Šalkauskas. – Ogi tam, kad darbo turėtume. Juk tik deklaracijomis, kompensacijomis, įvairiomis išmokomis ir užsiimame. Viskas tik žmonių labui.
Skaityti daugiau »

Kraštiečių susitikimas Anciūnuose

Ne aukšti kalnai, ne žali slėniai ar sraunios upės lemia krašto grožį, o paprasti žmonės – kilniais darbais gražinantys ir garsinantys savo tėviškę, prisimenantys saviškius, norintys susitikti, pasidžiaugti, vargais ir džiaugsmais pasidalyti, dainą sudainuoti, ašarą nubraukti, širdį nuraminti. Toks gražus kraštiečių susibėgimas liepos 26 -osios popietę vyko Anciūnuose. Tądien prie Kultūros namų susitiko Anciūnuose, Vazgūnuose, Mediliuose, Veiveroje, Bajorkampyje, Levaniškiuose dabar gyvenantieji ir šio krašto žmonės, išsibarstę po tėvynę Lietuvą, kuriems teberūpi jų šaknys, gimtinės dabartis ir ateitis.

Kraštiečių susitikimas prasidėjo Šv. Mišiomis Šešuolių Šv.Juozapo bažnyčioje, kur Šv. Mišias už gyvus ir mirusius Anciūnų krašto žmones aukojo parapijos klebonas monsinjoras Juozapas Dobravolskas. Po Mišių per šimtą žmonių susirinko prie Anciūnų centre pastatyto kryžiaus. Vyko kaimo kryžiaus pašventinimo iškilmės, į kurias atvyko Šešuolių parapijos ganytojas, Širvintų rajono vadovai, vietos gyventojai, daugelį metų nesimatę kraštiečiai.
Skaityti daugiau »

Kelionė dviračiais po Dzūkiją

Vasaros įspūdžiai

Dzūkijos miškų link…

(Pradžia „Širvintų krašte“ Nr.53)

Šios dienos tikslas – pasiekti Dzūkijos sostinę ir pasižvalgyti po šį gražų miestą. Nors kartą atsikėlėme anksti – 7 valandą. Užkandę sumuštinių su sūriu, nutarėme kuo greičiau „varyti“ į Jiezną ir ten papusryčiauti rimčiau. Tuos 12 kilometrų, skiriančių mus nuo skanaus karbonado, įveikėme neįtikėtinu greičiu. Jieznas, gražiai išsidėstęs ant Jiezno ežero kranto, prie Jieznelės upelio. Čia net du šimtmečius valdė Lietuvos didikų Pacų giminė. Kadangi su mumis važiavo dailės mokytoja Rasa, todėl prie kiekvienos bažnyčios mūsų laukdavo nedidelis egzaminėlis. Turėdavome atspėti kiekvienos bažnyčios architektūros stilių. Pasirodo, Jiezno bažnyčia dar prieš 250 metų buvo rekonstruota baroko stiliumi ir tokia išliko iki mūsų dienų. Kadangi bažnyčios viduje yra unikalūs vargonai, tai čia rengiami vargonų muzikos koncertai.
Skaityti daugiau »

„Darbuojasi“ vagys!

Liepos 28 – 30 d.

Liepos 28 d. išblaivėti pristatytas vindeikiškis Egidijus Šalkauskas, girtas triukšmavęs namuose. Liepos 29 d. Policijos komisariate išblaivėjo Puorių kaime šlitinėję šio kaimo gyventojai Arūnas Andriukonis ir Rolandas Rakštys. Liepos 30 d. išblaivėti pristatytas Širvintų miesto Kalnalaukio g. gyventojas Vitalijus Grinys, girtas šlitinėjęs Vilniaus g. 41 namo laiptinėje.

Po Oninių pradėjo iš peties „darbuotis“ vagys. Liepos 28 d. užregistruotas D. K., gyv. Širvintose, skundas, kad išlaužtos jo buto durys (iš buto nieko nepavogta). Apvogtą savo sodybą Rasachalinos kaime rado ir dėl to policijai skundą parašė vilnietis Algimantas Šerevičius. Liepos 29 d. į policiją dėl vagysčių kreipėsi net trys asmenys: Kaune gyvenantis G. J. parašė skundą, kad įsibrauta į patalpą (Žvirblių kaime) ir pagrobtas šautuvas bei alkoholiniai gėrimai; užregistruotas M. P., gyv. Širvintose, skundas dėl apvogto buto, o K. S., gyv. Širvintų rajone, kreipėsi dėl transporto priemonės vagystės. Liepos 30 d. užregistruotas J.R., gyv. Širvintose, skundas dėl vagystės iš buto. Dėl visų šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos