Atsigerti dar galima, išgerti jau ne

Alkoholį UAB „Jurgida“ parduotuvėje, esančioje Upelio gatvės 16 name, pirkti įpratusiems širvintiškiams atėjo sunkūs laikai. Kovo 27 dieną į posėdį susirinkusi Širvintų rajono savivaldybės taryba nusprendė apriboti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiką ir uždrausti alkoholiu prekiauti nuo 20.00 valandos vakaro iki 9.00 valandos ryto. 

Sprendimo projektas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 9 dalimi, kuris nustato, kad Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais. Pasak Infrastruktūros skyriaus vedėjo Roberto Bartulio, pristačiusio sprendimo projektą, Upelio gatvės 16 namo gyventojai ne vieną kartą žodžiu kreipėsi į Savivaldybę dėl alkoholinių gėrimų ištroškusių parduotuvės klientų keliamo triukšmo. Ten, kur renkasi alkoholio įsigyti panorę asmenys, fiksuojama nusikaltimų, neblaivūs žmonės tampa chuliganų aukomis, garsiai aiškinasi santykius tarpusavyje. Kadangi žodiniai skundai nepadėjo, velnio lašų nusipirkti panorę klientai ir toliau elgėsi nekultūringai, gyvenamojo namo, kuriame įsikūrusi parduotuvė, gyventojai surinko 34 parašus ir raštu kreipėsi į Savivaldybę dėl prekybos apribojimo.

Pagaliau Upelio gatvės 16 namo gyventojų norą gyventi saugiau, ramiau ir tyliau Širvintų rajono taryba patenkino. Troškulio kamuojamiems mikrorajono gyventojams ir jų svečiams po 20 valandos teks ieškotis kitos išgertuvių vietos arba tenkintis tik limonadu ir sultimis.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top