Nuo šiol ESO įrengiamuose transformatoriuose – aplinkai draugiška alyva

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vidaus patalpose, kaip alternatyvą transformatoriams su kieta izoliacija, pradės naudoti galios transformatorius su nedegia izoliacinė alyva pagaminta iš atsinaujinančių išteklių – augalinės kilmės aliejų. Tokia alyva draugiška gamtai, ja užpildyti transformatoriai tarnauja ilgiau ir patvariau bei yra tylesni.

Elektros įrenginiui reikalingos alyvos pirminė funkcija yra izoliuoti ir aušinti transformatorių, taip užtikrinant tinkamą prietaiso darbą. Transformatoriuose vis dažniau naudojama kitokios sudėties alyva su skirtingomis inžinerinėmis arba aplinkosauginėmis savybėmis.

Nuo šiol ESO naudos draugišką aplinkai alyvą, kuri yra pagaminta iš augalinės kilmės aliejų, o ne iš naftos. Ji yra savaime suyranti, netoksiška, todėl net gedimo atveju neužteršiama aplinka. Tai reiškia, jog alyvos išsiliejimo atveju, nėra žalos gamtai ir avarijos likvidavimo kaštai yra maži.

Tačiau svarbiausia – ši alyva yra nedegi. Transformatoriai su nedegia alyva yra mažiau triukšmingi, jiems įrengti reikia mažiau ploto, paprastesnė ir pigesnė aušinimo sistema negu transformatoriams su kieta izoliacija.

Taip pat, galios transformatoriai užpildyti šia alyva gali būti eksploatuojami ilgesnį laikotarpį negu užpildyti standartine mineraline alyva. Šie itin svarbūs skirstomojo elektros tinklo įrenginiai su biologine alyva gali veikti aukštesnėje temperatūroje, todėl transformatorius galima „perkrauti“ daugiau, nepakenkiant prietaiso izoliacijai.

Vadovaujantis Elektros įrenginių įrengimo taisyklėmis vidaus patalpose galima naudoti transformatorius su kieta izoliacija arba transformatorius su nedegia alyva.

ESO inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Nuo šiol ESO įrengiamuose transformatoriuose – aplinkai draugiška alyva"

Comments are closed.

scroll to top