Šeštadienį rajone vyks jojimo ištvermės varžybos

Įprasta, kad Širvintų hipodrome vyksta Ristūnų žirgų varžybos. O šių metų balandžio 1 dieną pirmą kartą vyks ištvermės jojimo varžybos.

Ištvermės jojimas yra apibrėžiamas kaip sporto rungtis, kurioje besivaržantis raitelis su tuo pačiu žirgu įveikia nustatytą atstumą per nustatytą maksimalų laiką. Ir raiteliui, ir žirgui reikalinga ištvermė bei drąsa įveikti ilgus atstumus per besikeičiantį reljefą ir esant pačioms įvairiausioms oro sąlygoms. Tai kova su laiku, kai patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes.

Ir vis dėlto varžantis ištvermės jojimo varžybose pirmenybė teikiama ne pergalei, o gerai žirgo savijautai.

Šią žirginio sporto discipliną visai nesenai pradėjo kultivuoti ir ŽSK „Širvintų žirgai“ (ŽŪB „Žirgynas“) komanda. Pernai gana sėkmingai startavusi kituose rajonuose vykusiose varžybose, ši žirginio sporto klubo komanda šiemet varžybas organizuoja Širvintose.

Duetai varžysis septyniuose įskaitose:

4 km šeimos rungtyje ir žmonių su negalia įskaitos dalyviai varžysis dėl UAB „Ekmeta“ parduotuvės UNIKA įsteigtų prizų;
17 km distanciją jos vaikai iki 14 m. ir debiutantai;
24 km distanciją jos jau didesnės patirties turintys duetai;
41 km distancijoje dalyviai varžysis dėl Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės taurės;
65 km distanciją bandys įveikti pajėgiausias šių varžybų duetas.

Duetai startuos hipodrome ir jos savo trasomis, kurios eina Kalnalaukio, Zosinos, Liaurų, Dūdiškių, Pakertušės, Drublionių kaimų ir miško keliais, finišuos hipodrome.

Labai prašome gyventojų supratingumo. Sutikus duetus, neužkirsti jiems kelio, suteikti pirmenybę.

Visi kviečiami apsilankyti varžybose ir susipažinti su ištvermės jojimo disciplina iš arčiau. Varžybų pradžia 08.00 val., duetai pradeda startuoti nuo 9.00 val., apdovanojimai preliminariai planuojami 15.00 val.

ŽSK „Širvintų žirgai“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top