Ralio „Aplink Lietuvą“ šventė Širvintose

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

Rugsėjo 13-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2019“, kurį nuo pat pradžių rengia 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Šio ralio, vieno iš nedaugelio sportinių varžybų šalyje, dalyviai tradiciškai varžosi dėl garbingiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

Ralis „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Jų istorija tai kartu ir šalies automobilizmo istorija. Pirmasis toks ralis surengtas 1931 m. liepos 24 d., o jį šalies automobilių sporto federacija laiko oficialia automobilių sporto pradžia Lietuvoje.

Per bemaž devynis jo istorijos dešimtmečius raliuose „Aplink Lietuvą“ važiavo visa šalies grietinėlė – ambasadų, užsienio kapitalo įmonių atstovai, nusipelnę šalies ir užsienio sporto meistrai ir eiliniai mėgėjai automobilininkai.

Kuris ekipažas taps pirmuoju Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtoju, sužinosime rugsėjo 15-ąją, kai ralio dalyviai, per tris dienas įveikę 1150 km maratoną aplink Lietuvą, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje.

Trijų dienų ralio batalijos apims per dvi dešimtis šalies miestų ir rajonų.

Prieš lenktynių finišą Vilniuje ralio dalyviai užsuks ir į Širvintas, kur jie dalyvaus tądien tik antrosiose varžybose.

Jos prasidės sekmadienį, rugsėjo 15 d, 10 val. P. Cvirkos gatvėje, o po šių lenktynių sportininkai jau skubės į Vilnių, kur jų aikštelėje prieš LITEXPO rūmus lauks ralio epilogo varžybos.

„Džiaugiuosi, kad ralio „Aplink Lietuvą“ varžybos Širvintose jų merės Živilės Pinskuvienės ir vietinių sporto organizatorių dėka tampa tikra ralio švente tiek lenktynininkams, tiek miesto ra rajono žmonėms, – sako ralio pagrindinis organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Taip buvo pernai, manau, ne prasčiau bus ir šiemet.

Kita vertus, varžybos Širvintose – priešpaskutinė galimybė lyderiams dar labiau sutvirtinti savo pozicijas ir „pabėgti“ nuo varžovų, o juo besivejantiems – pabandyti susigrąžinti prarastas sekundes ir pasivyti juos.

Lenktynių Širvintų mieste nugalėtojams Vilniuje, ralio finiše prie prezidentūros, bus įteikta rajono savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės taurė.

Ralyje varžosi sportininkai profesionalai ir mėgėjai, teisėjai, automobilių sporto veteranai ir kitų įskaitų dalyviai.

Tęsiama graži, kartu su atgaivintu raliu 1996-aisias gimusi tradicija, kai kartu su visų kitų įskaitų dalyviais varžosi ir žmonės su negalia, kuriems būtent ralis „Aplink Lietuvą“ tapo vienintele tokia galimybe metuose išbandyti jėgas.

Juozas Mažeikis
Ralio „Aplink Lietuvą 2019“ spaudos centro vadovas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+