Pirmieji žolės riedulio varžybų čempionai?

Paspauskite pasididinti. Padedant ilgamečiui Širvintų sporto organizatoriui Borisui Sockiui ir dabartiniam Savivaldybės Ūkio plėtros skyriaus vedėjos pavaduotojui Robertui Bartuliui, pavyko prisiminti visų nuotraukoje įamžintų riedulininkų pavardes. Pirmoje eilėje iš kairės pirmas tupi Robertas Bartulis, paskui – Remigijus Rokas, Gintautas Novikas, Vidas Unčiūra, Vitalijus Tamašauskas, Aidas Gruodis. Stovi (iš kairės) Valdas Drublionis, Remigijus Kriaučiūnas, Gintaras Lesčius, Kęstutis Bilotas, treneris Romas Mikalajūnas, Arūnas Martinėlis, Vitauras Petkevičius, Giedrius Snitka, Žydrūnas Lipinskas. Galbūt kai kurie vardai ar pavardės buvo prisiminti ne visai tiksliai, o ir mažiausiai trijų riedulininkų šiandien nebėra tarp gyvųjų.

Pernai gražiai buvo paminėtas žolės riedulio Širvintų rajone 40-metis. 1983 rajone buvo pradėtas žaisti moterų žolės riedulys, o pirmuoju šios šakos treneriu Širvintose tapo Vidmantas Strakšys.

Atsiradus moterų žolės rieduliui, Širvintose sukruto ir vyrai, tiksliau – jaunuoliai, kuriuos subūrė treneris Romas Mikalajūnas. Jo vadovaujama komanda „Nemuno“ draugijos žaidynėse 1985 metais buvo antra, o Lietuvos čempionate – penkta.

Nors kurį laiką moterų riedulininkių pasiekimai buvo svaresni, ko gero, vyrams priklauso pirmasis riedulininkų į rajoną parvežtas nugalėtojų trofėjus. Romas Mikalajūnas parodė jo išsaugotą nuotrauką, darytą, kaip jis dabar spėjo, 1984 ar 1985 metais. Šiandien atmintis jau ištrynė kai kurias detales, tad nekeista, kad buvęs komandos vadovas negalėjo tiksliai įvardyti varžybų, kurias laimėjo komanda. Kaip teigė treneris, tada širvintiškiai tapo Lietuvos TSR uždarųjų patalpų riedulio varžybų čempionais.

Ir taip, ir galbūt nevisai. Lietuvos sporto enciklopedijoje kažkodėl nėra duomenų apie 1985 metais vykusį vyrų uždarųjų patalpų čempionatą, tačiau nurodoma, kad 1984 metais čempionu tapo Kėdainių „Chemikas“, o 1986 metais – Vilniaus „Elektrografija“, paskui trejus metus karaliavo Panevėžio „Elektronas“, kitus penkerius metus – Panevėžio „Olimpas“ ir pan. Širvintų riedulininkai šių varžybų nugalėtojų taurę pirmąkart iškėlė tik 2011 metais, o kitais tapo ir Lietuvos žolės riedulio čempionato nugalėtojais.

Tačiau vieną įrašą istorija vis dėlto išsaugojo: 1984 metais Kėdainių „Chemikas“ laimėjo Lietuvos uždarųjų patalpų riedulio taurę, o 1985 metais šią taurę jau iškovojo Širvintų „Klevas“. Būtent tokius užrašus ir klevo lapų siluetus galima įžvelgti ant širvintiškių marškinėlių. Jei nuotrauka liudija kitą istorinį įvykį, pats faktas nesikeičia: tai varžybas laimėję širvintiškiai.

Kaip prisiminė Robertas Bartulis, varžybos tada vyko Vilniuje, teko rungtis su sostinės, Kėdainių, Panevėžio komandomis, o finale rezultatu 3:2 buvo nugalėti Zarasų riedulininkai.

„Širvintų kraštas“ kviečia skaitytojus paieškoti savo albumuose rajono istoriją menančių nuotraukų ir jomis pasidalyti su visais skaitytojais, tuo pačiu šiuos mūsų istorijos faktus išsaugoti ateičiai, kadangi laikraščio publikacijos yra neatsiejami ir ateities kartoms saugomi kraštotyros dokumentai.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top