Nuotrauka – žvilgsnis į praeitį

Dažno širvintiškio nuotraukų albume pagarbiai saugomos fotografijos, kuriose užfiksuota artimiausių žmonių gyvenimo kasdienybė: rūpesčiai, darbai, šventės.

Nedaug tų nuotraukų, menančių tėvų ir senelių praeitį, bet jos itin brangios ir įdomios. Nebuvo anais laikais mados fotografuotis, rodyti savo jausmus ir išgyvenimus. Dažniausiai tokiose nuotraukose įamžinti žmonių veidai yra kupini rimties ir susikaupimo. Būtent senos fotografijos, o ypač tokios, kuriose matyti žmonių grupė, nors mintimis padeda sugrįžti į prabėgusius metus, į nerūpestingą vaikystę ir nuskriejusią jaunystę.

Kai su Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 5A klasės mokiniais dorinio ugdymo pamokoje aptarėme temą „Gimtinė anksčiau ir dabar“, paprašiau penktokų paieškoti senų fotografijų tėvelių ir senelių albumuose. Vaikai atnešė gana įdomių nuotraukų. Ne visi sutiko, kad jos būtų viešai publikuojamos. Ačiū tiems, kurie nusprendė su „Širvintų krašto“ skaitytojais pasidalyti albumuose saugomais lobiais. Štai viena iš jų.

Aurėjos nuotrauka mena prieš beveik keturiasdešimt metų Širvintų sporto mokykloje veikusį jaunųjų baidarininkų būrelį. Jam vadovavo jaunas treneris Jonas Bobrovičius. Fotografijoje matyti mąsliai nusiteikę jaunieji baidarininkai. Nuotraukos savininkė įvardyti galėjo tik Ingridą Jankevičiūtę ir Mildą Griškevičiūtę. Gal kiti širvintiškiai patys save atpažins. 1985 metais darytoje nuotraukoje matyti ir senasis medinis tiltas per Širvintą.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.91 (11 įvert.)

1 Atsakymas į "Nuotrauka – žvilgsnis į praeitį"

  1. Jeigu neklystu, parašė:

    šalia trenerio laikomo irklo stovi Saulius Sargelis.

Comments are closed.

scroll to top