Birželį širvintiškis apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius ir sužinojo, kad jo vertė pakilo beveik dvigubai

Liko kiek mažiau nei du mėnesiai iki Lietuvos futbolo federacijos organizuojamų Optibet A lygos pirmenybių pabaigos. Jose rungtyniauja dešimt komandų, antrą sezoną pajėgiausių komandų lygoje skaičiuoja ir šių metų gruodį 24-ąjį gimtadienį švęsiantis širvintiškis Ignas Kružikas.

Interneto portalo transfermarket.com duomenimis, širvintiškis į didįjį futbolą įžengė prieš septynerius metus, kai 2015-aisiais iš Vilniaus FM perėjo į MRU-TiuMeno klubą, o netrukus iš jo persikėlė į „Žalgirio“ B komandą, kurioje praleido ilgesnį laiką.

2017-aisiais jo karjera pasuko į „Riterių“ B komandą, iš kurios 2019-ųjų kovą futbolininkas atsidūrė Baltijos futbolo akademijos FK „Vilnius“ klube. Šis perėjimas tapo pirmuoju Igno Kružiko įvertinimu futbolo rinkoje, nes transfermarket.com buvo nustatyta 25 tūkst. eurų futbolininko „prekinė vertė“. FK „Vilniui“ pakeitus pavadinimą į Baltijos FA, 2020-ųjų birželį žaidėjas ir papildė FK „Panevėžys“ gretas, o jo vertė, patekus į Optibet A lygą, išaugo keturis kartus – iki 100 tūkst. eurų.

FK „Panevėžys“ komandoje du sezonus žaidęs Ignas Kružikas (pelnė 5 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus) buvo pakviestas atstovauti Lietuvos U-21 rinktinei, o šiais metais, perėjus į „Hegelmann“, ir Lietuvos nacionalinei rinktinei.

Kol kas aukščiausiu jo įvertinimu galima laikyti debiutą UEFA Nacijų lygoje, kai birželio 4 dieną jis išbėgo į aikštę vilkėdamas Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjo marškinėlius. Ignas tąkart aikštėje praleido 28 minutes, deja, Lietuva tas rungtynes Liuksemburgui pralaimėjo rezultatu 0:2. Birželio 11 dieną Ignas 9 minutes žaidė ir pralaimėjimu 1:2 pasibaigusiose mūsų šalies rinktinės rungtynėse su Farerų salų rinktine.

Kylanti Igno Kružiko karjera išaugino ir jo vertę futbolo rinkoje. Paskutinio atnaujinimo, kuris įvyko birželio 18-ąją, duomenimis, šis žaidėjas šiandien jau vertas 175 tūkst. eurų. Rungtyniaudamas šių metų A lygos pirmenybėse, jis pelnė 2 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Artimiausios rungtynės, kuriose jis galės padidinti savo pasiekimų kraitį, vyks šį sekmadienį, spalio 2-ąją, kai jo atstovaujamas „Hegelmann“ rungtyniaus su FA „Šiauliai“.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 30 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top