+

Ž. Pinskuvienė: Lenkijos ambasados atstovo vizitas Širvintose sprendimo nepakeis

Lenkijos ambasados atstovui tapo aišku, kad priimtas sprendimas dėl mokyklos reorganizacijos yra teisingas.

Širvintų r. Barskūnų pagrindinė mokykla yra dvikalbė – joje vaikai mokosi tiek lietuvių, tiek lenkų kalbomis. Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Barskūnų pagrindinė mokykla bus reorganizuota prijungiant ją prie Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro. Kitaip sakant, keisis Barskūnų mokyklos statusas – ji taps Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro skyriumi. Šis sprendimas priimtas įvertinus mokyklos situaciją ir neginčijamą faktą, kad vaikų nuolat mažėja, nebegalima formuoti klasių. Mokinių skaičiaus mažėjimui įtakos turi nepatogi mokyklos geografinė padėtis – vaikai mokytis važiuoja į vos už kelių kilometrų esančią Paberžę arba į Maišiagalą.

Tarybai priėmus sprendimą dėl mokyklos reorganizavimo, pasipylė skundai ir melaginga informacija, esą mokykla uždaroma, panaikinamas mokymas lenkų kalba. Su skundais buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Tautinių mažumų departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Tačiau skaičiai kalba patys už save – vaikų per mažai klasėms formuoti, todėl mokykla netenka savo statuso.

Svarbiausia tai, kad dar prieš Tarybai priimant sprendimą vyko susitikimas su Barskūnų mokyklos bendruomene. Gausiai susirinkusieji buvo supažindinti su mokyklos reorganizacijos procesu, atsakyta į iškilusius klausimus, paaiškinta susiklosčiusi situacija ir gautas tėvų bendruomenės pritarimas.

Susitikimas dėl Barskūnų pagrindinės mokyklos reorganizacijos.

Nepaisant to, trečiadienį į Barskūnų pagrindinę mokyklą atvyko Lenkijos Respublikos ambasados patarėjas – Konsulinio skyriaus vedėjas Marcin Zieniewicz. Susitikime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, mokytojai, mokyklos bendruomenės atstovai ir tėvų komiteto pirmininkė. Susitikimo metu svečiui, atvykusiam iš Lenkijos ambasados, tapo aišku, kad priimtas sprendimas dėl mokyklos reorganizacijos yra teisingas, kadangi konkretūs skaičiai rodo, kad trūksta vaikų ir kitos išeities nėra. Pokytis šiame procese – Barskūnų mokyklos statusas. Galime tik pasidžiaugti, kad vaikai ir toliau turės galimybę mokytis tiek lietuvių, tiek lenkų kalba.

„Priimant sprendimus dėl mokyklos reorganizacijos svarbiausia – vaikai ir jų gerovė. Ir nesvarbu, ar tai lenkų vaikai, ar lietuvių – visi jie yra lygūs. Bet pirmiausia mes, suaugusieji, turime parodyti, kad jų neskirstome, kadangi iš mūsų vaikai ima pavyzdį. Barskūnų mokykla – dvikalbė, tokia ji ir liks, tik mokyklos statusas keisis į skyrių,“ – sakė merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 55

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Oi parašė:

    SKUNDŲ PUODAS VISADA JUODAS. Nabagėliai skundikai. Skundžia kaip maži vaikučiai, o gal kaip maži zuikučiai……negražu skųsti, oi negražu, nieko iš to nesigavo……chi chi chi

Kiti straipsniai:

Prasideda senojo kino teatro transformacija!

Susitikimas su gyventojais

Bartkuškyje atidaryta nauja daugiafunkcė sporto aikštelė – jau 4-oji Širvintų rajone

Nauji mokslo metai – įkurtuvės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Susitikime su gyventojais paaiškėjo: problemos tos pačios

Širvintos vėl tapo medžio skulptūros centru

Pristatytas naujosios žiedinės sankryžos Žarnavagių k. projektas

Naująjį rugsėjį pasitiko dar gausesnis pirmokų būrys

Pasirašydami nepamirškite atsakomybės

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Pažymėjimai – naujai išrinktiems seniūnaičiams

Širvintų rajonas tvarkosi – išvežamas asbestinis šiferis

Merė sutiko tarptautinio bėgimo dalyvius

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

Projektai pasiekia ir mažesnes kaimiškas vietoves

Gyventojai išreiškė nuomonę

Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Širvintose įrengtas lauko batutų parkas

Ansamblis „Czerwone Maki“ minėjo 30-ties metų gyvavimo sukaktį

Kiek Širvintų rajono įmonių atsiras Šeimos kortelės partnerių sąraše?

Medžiukuose įrengiama daugiafunkcė sporto aikštelė

Žaisti statybvietėje nesaugu!

Pinskuvienė: tikiu, jog mūsų rajono verslininkai noriai prisidės prie Šeimos kortelės idėjos įgyvendinimo

Mokyklose ir darželiuose – saulės jėgainės

Socialinių paslaugų centras ruošiasi įkurtuvėms

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+