Ž. Pinskuvienė: Lenkijos ambasados atstovo vizitas Širvintose sprendimo nepakeis

Lenkijos ambasados atstovui tapo aišku, kad priimtas sprendimas dėl mokyklos reorganizacijos yra teisingas.

Širvintų r. Barskūnų pagrindinė mokykla yra dvikalbė – joje vaikai mokosi tiek lietuvių, tiek lenkų kalbomis. Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Barskūnų pagrindinė mokykla bus reorganizuota prijungiant ją prie Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro. Kitaip sakant, keisis Barskūnų mokyklos statusas – ji taps Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro skyriumi. Šis sprendimas priimtas įvertinus mokyklos situaciją ir neginčijamą faktą, kad vaikų nuolat mažėja, nebegalima formuoti klasių. Mokinių skaičiaus mažėjimui įtakos turi nepatogi mokyklos geografinė padėtis – vaikai mokytis važiuoja į vos už kelių kilometrų esančią Paberžę arba į Maišiagalą.

Tarybai priėmus sprendimą dėl mokyklos reorganizavimo, pasipylė skundai ir melaginga informacija, esą mokykla uždaroma, panaikinamas mokymas lenkų kalba. Su skundais buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Tautinių mažumų departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Tačiau skaičiai kalba patys už save – vaikų per mažai klasėms formuoti, todėl mokykla netenka savo statuso.

Svarbiausia tai, kad dar prieš Tarybai priimant sprendimą vyko susitikimas su Barskūnų mokyklos bendruomene. Gausiai susirinkusieji buvo supažindinti su mokyklos reorganizacijos procesu, atsakyta į iškilusius klausimus, paaiškinta susiklosčiusi situacija ir gautas tėvų bendruomenės pritarimas.

Susitikimas dėl Barskūnų pagrindinės mokyklos reorganizacijos.

Nepaisant to, trečiadienį į Barskūnų pagrindinę mokyklą atvyko Lenkijos Respublikos ambasados patarėjas – Konsulinio skyriaus vedėjas Marcin Zieniewicz. Susitikime dalyvavo Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, mokytojai, mokyklos bendruomenės atstovai ir tėvų komiteto pirmininkė. Susitikimo metu svečiui, atvykusiam iš Lenkijos ambasados, tapo aišku, kad priimtas sprendimas dėl mokyklos reorganizacijos yra teisingas, kadangi konkretūs skaičiai rodo, kad trūksta vaikų ir kitos išeities nėra. Pokytis šiame procese – Barskūnų mokyklos statusas. Galime tik pasidžiaugti, kad vaikai ir toliau turės galimybę mokytis tiek lietuvių, tiek lenkų kalba.

„Priimant sprendimus dėl mokyklos reorganizacijos svarbiausia – vaikai ir jų gerovė. Ir nesvarbu, ar tai lenkų vaikai, ar lietuvių – visi jie yra lygūs. Bet pirmiausia mes, suaugusieji, turime parodyti, kad jų neskirstome, kadangi iš mūsų vaikai ima pavyzdį. Barskūnų mokykla – dvikalbė, tokia ji ir liks, tik mokyklos statusas keisis į skyrių,“ – sakė merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 55

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Oi parašė:

    SKUNDŲ PUODAS VISADA JUODAS. Nabagėliai skundikai. Skundžia kaip maži vaikučiai, o gal kaip maži zuikučiai……negražu skųsti, oi negražu, nieko iš to nesigavo……chi chi chi

Kiti straipsniai:

Rugsėjį „Briedžių taku“ sugrįš skulptorių pleneras

Informacija sodybų, namų ir kolektyvinių sodų gyventojams

Priėmimas Nyderlandų ambasadorės rezidencijoje – startas futbolo šventei

Susitikimas su sveiko gyvenimo būdo motyvatore Vlada Musvydaite

Statybvietė – ne vieta pasivaikščioti ir vedžioti augintinius

Atlikta Širvintų paplūdimio vandens kokybės stebėsena: maudytis yra saugu

Merė pasveikino medžiotojus

Keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka

Ką būtina žinoti norint gauti socialinę paramą mokiniams?

Ekspertės išvada: kodėl alėjoje nyksta liepos?

Nemalonus kvapas paplūdimyje – kodėl?

Merė Živilė Pinskuvienė: jei buvo pasakyta – vadinasi, bus padaryta

Družai jau turi naują sporto erdvę

Zibalų daugiafunkcėje žaidimų aikštelėje jau šurmuliuoja jaunimas

Svarbi informacija Širvintų rajono žemdirbiams dėl 2018 m. sausros patirtų nuostolių

Širvintose pažadai virsta realybe

Laimėjimas, laimėjimas, laimėjimas

Rajono merė: neturime ko slėpti

Elenai Andrikonienei – nuoširdūs sveikinimai 90-mečio proga

Nykstančios liepos alėjoje: tyrimus atliks ekspertė

Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Ž.Pinskuvienė: Širvintos yra puikus pavyzdys didiesiems miestams

Širvintų miesto riboženklis demontuotas

Nauji darbai Širvintų paplūdimyje

Šilčiausi sveikinimai 90-mečio proga

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos