Vilniaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo plano iki 2027 metų rengimo susitikimas

Rugsėjo 9 d. Širvintų r. savivaldybės atstovai – merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Justinas Kontrimavičius drauge su Molėtų-Širvintų vienmandatės rinkimų apygardos Seimo nariu Jonu Pinskumi dalyvavo įvadiniame Vilniaus regiono atliekų prevencijos ir tvarkymo plano iki 2027 metų rengimo susitikime.

Kaimyninių rajonų – Ukmergės ir Širvintų – vadovai.

Kartu su kitais Vilniaus regiono plėtros tarybos ir savivaldybių, nevyriausybinių, gamintojų importuotojų organizacijų, atliekų tvarkytojų ir kitų suinteresuotų šalių atstovais ir ekspertais buvo aptarti jautrūs ir aktualūs visuomenei regioninės atliekų tvarkymo sistemos vystymo krypčių, galimų pokyčių klausimai.

Susitikimo metu Plano rengėjai apžvelgė esamos atliekų tvarkymo sistemos būklę Vilniaus regione, praėjusio laikotarpio atliekų tvarkymo plano priemonių įgyvendinimo pasiekimus bei iššūkius jį įgyvendinant, Valstybinio atliekų prevencijos ir tvarkymo plano iki 2027 metų pagrindines užduotis ir priemones, pristatė vykdytos Vilniaus regiono gyventojų apklausos rezultatus apie žmonių požiūrį į komunalinių atliekų tvarkymą regione.

Vyko įtempta diskusija apie savivaldybių galimą indėlį siekiant geresnio atliekų perdirbimo ir paruošimo jas pakartotinai panaudoti, analizuotos svarbiausios atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemos vystymo kryptys bei strateginiai sprendimai iki 2027 metų, kurie leistų iš esmės patobulinti šią veiklą.

Užs. Nr. 114.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top