Už pernai paimtų šunų priežiūrą – 55 tūkst. Eur iš biudžeto

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė socialiniame tinkle paskelbė informaciją, kuri tikrai verčia susimąstyti.

 1. Gyvūnų mylėtojų akcija Širvintų kaimo patvoriuose 2020 m. rugsėjį Širvintų rajono savivaldybei – o tai yra, visiems Širvintų rajono gyventojams – 2021 m. birželio mėnesį kainuos jau 54 770 Eur!!!
 2. Kaip dirba veisėjai, kokiomis sąlygomis augina gyvūnus, kontroliuoja ir prižiūri Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, pavaldi Žemės ūkio ministerijai.
 3. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nusprendžia ir tai, patenkinamos ar nepatenkinamos yra gyvūnų laikymo sąlygos, KONFISKUOTI, PERIMTI LAIKINAI GLOBAI GYVŪNUS AR NE.
 4. Širvintų atveju, sprendimą Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba PRIĖMĖ: šunis iš daugyklos paimti. Surašytas protokolas ir įpareigojimas tą padaryti Savivaldybės administracijai.
 5. Įpareigojimas įvykdytas. Šunys paimti ir perduoti globos institucijoms, tą rugsėjo naktį išsirikiavusioms eilėmis, kas kokį gyvūną paims. Tik liūdna – ne visai altruistinėm paskatom.
 6. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba savo misiją čia ir baigė. O Savivaldybė kas mėnesį sulaukia sąskaitų už gyvūnų globą.
 7. Iš ūkininko paimti 43 šunys pateko į 3 organizacijų rankas. Jų pateiktos sąskaitos šiandien dienai siekia: VšĮ „Klajūnas“ už 2 šunis – 5920 Eur, VšĮ „SOS gyvūnai“ už 16 šunų – 41 350 Eur. Beglobių gyvūnų paramos ir labdaros fondui už 25 šunų globą 2020 m. sumokėta 7 500 Eur. Ši vienintelė organizacija nuo 2021 m. pradžios paslaugą sutiko ir teikia neatlygintinai.
 8. Sutinku, kenčiančių šuniukų gaila, širdį veria neprižiūrėtų, alkanų, sergančių gyvūnų vaizdas. Tačiau mokėdami už jų globą, kita ranka esame priversti atimti iš mūsų vaikų, senolių, švietimo, kultūros… Beveik 55 tūkstančiai eurų mažam rajonui – didžiuliai pinigai.
 9. O istorija dar nesibaigia. Ir ši suma – dar negalutinė. Biurokratiniai procesai, teismai ir kitos procedūros gali tęstis dar ilgus mėnesius ar net metus.
 10. Gegužės 28 d. laukiame teismo sprendimo, kuriuo paaiškės, ar gyvūnai iš jų šeimininko buvo paimti teisėtai, ar Valstybinės maisto ir veterinarijos sprendimas buvo pagrįstas.
 11. Aną savaitę Administracijos direktorė turėjo gintis teisme, į kurį ją bei VMVT, siekdamas žalos atlyginimo, padavė gyvūnų šeimininkas. Nes kažkas tą naktį ištrypė žolę, kažkas išlaužė vartelius.
 12. Gal ir dabar atsirastų aršių gynėjų, kurie buvo ten ir matė, kaip Savivaldybės specialistai su globos organizacijų atstovais ieškojo ir į automobilius nešė, vedė gyvūnus? O gal atsirastų tokių, kurie Širvintų rajono gyventojams atlygins patirtas ir dar patiriamas išlaidas?
 13. Kai tave įspraudžia į kampą, ką tada darai? Kai pamatai, kad išlaikyti šunį globos institucijoje yra vos ne brangiau nei žmogų? Turbūt nuvažiuoji, paimi šunis ir pristatai juos VMVT, kurie sprendimus priima be jokios finansinės atsakomybės.
 14. Nes tie mokami pinigai, kurie yra Savivaldybės biudžete atsakingai suskaičiuoti, paskirstyti ir reikalingi. Šiais metais. Dabar.
 15. Kai turi naiviai tikėtis bei laukti, ką pasakys nežinia kiek laiko trunkantys teismai. Iš ko teks išieškoti vis dar augančią 55 tūkstančių eurų sumą?
 16. Jei bus pripažintas kaltu – iš šunų šeimininko. Ar tai realu? Ne. O jei šeimininkas nebus pripažintas kaltu – iš VMVT, kuri priėmė sprendimą. Ar tai realu? Ne. Ar galvojat, kad dėl to nuleisime rankas? TIKRAI NE!!! Beje, patys VMVT atstovai tada, 2020 m. rugsėjį, pripažino, kad jau kurį laiką nevykdė patikrinimų, kaip veiklą vykdo kartą jau baustas ūkininkas.
 17. Tokie yra Lietuvos įstatymai. Vieni, tokie kaip VMVT, pasirašinėja popieriukus ir duoda nurodymus. Dar kiti kelia triukšmą, ir kovoja už kiekvieną šunį, atnešantį realius tikrus pinigus. Tuo tarpu Savivaldybė ne tik privalo vykdyti duotus nurodymus, bet ir apmokėti sąskaitas, jau siekiančias 55 tūkstančius eurų. Iš kiekvieno Širvintų rajono gyventojo, iš kiekvieno mokesčių mokėtojo. Ir, žinant, kad teismų sprendimus galima apskųsti, tai, suprantama, kad dar ne pabaiga.
 18. Aš labai myliu gyvūnus. Pati auginu 2 šunis. Bet būdama merė privalau rūpintis ne tik jais, bet ir būti atsakinga už rajono biudžeto lėšas – tai yra, visų rajono žmonių pinigus. Liko kelios dienos iki teismo sprendimo. O tada pamatysite mūsų Savivaldybės atsaką. 55 tūkstančiais eurų taškytis neturime nei galimybės, nei teisės.

Užs. Nr. 58.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Už pernai paimtų šunų priežiūrą – 55 tūkst. Eur iš biudžeto”

 1. GERAS GYVENIMAS parašė:

  Pinigai mėgsta, kad būtų skaičiuojami. Pamatyčiau sutartis, tai gal ir nuomonė pasikeistų. Bet kol kas sumokėtos sumos kelia abejonių. Kieno yra beglobių gyvūnų paramos ir labdaros fondas? Ar ne jisai organizavo paėmimą. Jeigu pradedi darbą, tai reikia jį ir baigti.iki galo. Jeigu nėra galutinio sprendimo, reiškia darbai nenuveikti.
  Už du šunis VŠĮ „klajūnas“ sumokėta 5920 Eur. Vienam mėnesiui vienam šuniui tenka 328 Eur.. Pabandykite paskambinti į bet kurią įstaigą, kuri rūpinasi beglobiais gyvūnais ir pasakykite apie be globos lakstantį gyvūną ir matysite ar jie taip staigiai reaguoja ir atvažiuoja. Taip nėra. Čia Širvintų kaime matomai buvo „galingo“ žmogaus pranešimas, sudaromos sutartys, mokami pinigai. O šitą padėtį buvo galima išspręsti kitaip. Bet čia matomai susikirto dviejų žmonių interesai. Ir jie buvo tokiu būdu sprendžiami ir mūsų visų pinigėliai išėjo.
  Skambūs žodžiai.“atsakinga už rajono biudžeto lėšas“. Šiuo atveju atsakomybė yra?.
  Tik du šunis turi, mažai. Pagal nuotraukas matosi, kad gerai gyvena, galėtų daugiau laikyti..

 2. pastebejimas parašė:

  jeigu butu neskirusi tai butu triuksmo kodel pinskuvene nesirupina suniukais kokia besirde ir tt. Dabar kai skyre tai vel negerai kam skyre. Nu cia pas mus visada taip ka bedarytu pinskuvene vis bus blogai.

 3. SUTARTYS parašė:

  Pensininkai mažiau sau gali leisti, negu yra skirta šunims, pagal pasirašytą sutartį tarp rajono vadovo ir įvairių organizacijų, kurie prižiūri šunis. Kodėl, ar čia logiška. Būtų įdomu pamatyti tas sutartis. Nes Pinskuvienė iki dabar tylėjo. Reikėjo iškart rajono gyventojus supažindinti su tokiomis sutartimis. Šitame straipsnyje matomai ne visa informacija pateikiama gyventojams.

Comments are closed.

scroll to top
+