Sveikatos įstaigos dirba saugiu režimu

Šie metai – ypatingai sudėtingi dėl šalyje vis dar nerimstančios COVID-19 grėsmės. O sveikatos priežiūros įstaigų darbas organizuojamas pagal griežtus Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymus. Tačiau iš gyventojų gana dažnai sulaukiame klausimų.

Kaip dabar veikia sveikatos priežiūros įstaigos?
Kaip vyksta profilaktiniai vaikų sveikatos tikrinimai?
Kaip dirba odontologai?
Ar galima aplankyti ligoninėje gulinčius pacientus?
Kodėl priėmimo pas gydytoją tenka laukti už įstaigos durų? Kodėl sunku prisiskambinti į registratūrą?

Aptarti šiuos klausimus ir juos spręsti susitiko Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė su Širvintų r. PSPC vadove Elona Pečiukaitiene.

Svarbu žinoti:

Sveikatos įstaigos dirba saugiu režimu pagal Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nustatytus reikalavimus:

  • kontaktinių priėmimų pas šeimos gydytojus skaičius didėja, tačiau išlieka reikalavimas, kiek įmanoma paslaugas teikti nuotoliniu būdu.
  • matydamas kad yra reikalinga, šeimos gydytojas pacientui paskiria ir reikalingus tyrimus, ir priėmimą. Tačiau pirmiausia, ką turite daryti, norėdami konsultacijos – skambinti bendru poliklinikos registratūros Tel. 8 382 30 230. Paskambinę į registratūrą užregistruosite nuotolinei konsultacijai, o pakalbėję su savo šeimos gydytoju nuspręsite vizito reikalingumą ir laiką.
  • paskyrus priėmimo laiką kontaktinei konsultacijai, atvykti reikia 10 min. anksčiau – šis laikas skiriamas paciento apklausai, jam matuojama temperatūra.
  • pas odontologus registruotis planiniam gydymui irgi galima. Odontologai taip pat dirba dar ne pilnu pajėgumu, nes jie yra padidintos rizikos paslaugų teikėjai. Prieš priimdami naują pacientą, turi pilnai persirengti apsauginius darbo drabužius, atlikti patalpos, įrangos dezinfekciją. Todėl kiekvienos konsultacijos laikas gerokai pailgėja.
  • vaikų sveikatos profilaktiniai sveikatos tikrinimai jau vyksta nuo birželio, tačiau pagrindinio mokinukų srauto tikimasi šiuo metu. Norime atkreipti tėvelių dėmesį – registruotis reikia jau dabar. Iki rugsėjo 15 d. pasitikrinti sveikatą privalo tie vaikai, kurie keičia ugdymo įstaigą, pvz., iš darželio pereina į pradinę mokyklą, iš pradinės – į progimnaziją ir pan. Visiems kitiems vaikams gauti gydytojų pažymas laikas pratęstas iki lapkrięio 15 d.
  • Širvintų ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojai specialistai taip pat priima pacientus kontaktiniams apsilankymams. Norėdami užsiregistruoti, skambinkite į ligoninės registratūrą, kur Jums bus suteikta visa reikalinga informacija. Tel. 8 677 55216.
  • Ligoninės pacientų lankyti laisvai vis dar neleidžiama. Aplankyti iš anksto susiderinus galima tik paliatyviosios priežiūros ligonius.

Užs. Nr. 90.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+