Širvintų rajone budintiems globotojams ketinama keturgubai pakelti atlyginimą

Širvintų r. savivaldybės ir Administracijos vadovės, Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė susitiko su Širvintų r. socialinių paslaugų centro komanda aptarti galimybių, kaip paskatinti gyventojus tapti budinčiais globėjais. 

Augustė Sereikaitė

Augustė Sereikaitė

Iš tiesų, tiek į Socialinių paslaugų centrą, tiek į Savivaldybę kreipiasi besidominčių galimybės tapti globėjais. Šią veiklą skatina bei pradinę informaciją suteikia ir seniūnai, ir socialiniai darbuotojai.

Kaip susitikimo metu kalbėjo Širvintų r. socialinių paslaugų centro Globos koordinatorė Augustė Sereikaitė, norintys tapti budinčiais globėjais, turi:

kreiptis į Vaiko teisų apsaugos skyrių (atkreipiame dėmesį, kad nuo liepos 1 d. šis Administracijos skyrius bus centralizuotas ir taps tiesiogiai pavaldžiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, o patalpos bus perkeltos į „Sodros“ pastatą). Specialistai įvertina, ar pretendentas atitinka formaliuosius reikalavimus. T.y. amžiaus kriterijus – budinčiu globotoju gali būti 21-65 metų žmogus, taip pat asmuo turi atitikti Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse Socialinių paslaugų įstatyme globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus;

išklausyti 10 užsiėmimų GIMK mokymus ir gauti Globos centro atestuotų socialinių darbuotojų parengtą išvadą, kad yra pasirengęs tapti budinčiu globotoju, bei šį dokumentą pristatyti Vaiko teisų apsaugos specialistams.

Globos koordinatorė atkreipė dėmesį, kad žmonės dažnai painioja budinčio globotojo ir nuolatinio globėjo veiklą. Pasak A. Sereikaitės, budintis globotojas prižiūri vaiką:

kriziniais atvejais (iki 3 mėnesių), kai vaiką reikia skubiai, bet kuriuo paros metu patraukti iš nesaugios aplinkos;

siekiant suteikti laikiną atokvėpį kitiems budintiems globotojams, socialiniams globėjams (iki 1 mėnesio per kalendorinius metus, išimtiniais atvejais, pvz., susirgus kitam budinčiam globotojui, mirus artimajam – iki 3 mėnesių);

tol, kol baigsis vaiko laikinoji globa (rūpyba) (iki 12 mėnesių) ir vaikas bus grąžintas biologiniams tėvams ar jam bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ar jis bus įvaikintas.

Budintis globotojas prižiūri vaiką pagal Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį. Sutartis sudaroma 1 metų laikotarpiui. Veiklą budintis globotojas vykdo pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Vaiko globa – tai ir darbo vieta. Todėl asmuo, turintis budinčio globėjo statusą, net ir faktiškai neglobodamas vaiko, jau gauna specialią išmoką – t.y. 100 Eur.

Pasak Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, suprantama, kad tokią atsakomybę ir didžiulę pareigą – globoti vaiką ir juo rūpintis – žmogus ryžtasi prisiimti tikrai ne dėl pinigų. Tačiau siekiant paskatinti rajono gyventojus, svarstančius, bet vis nesiryžtančius šiam žingsniui, sumą globotojui, dar ketinama padidinti keturgubai. Jau artimiausiame Tarybos posėdyje, kuris įvyks birželio 28 d., bus teikiamas Tarybos sprendimo projektas, kuriuo siūloma sumą budinčiam globotojui, dar faktiškai neglobojančiam vaiko, pakelti nuo 100 Eur iki 400 Eur.

Užs. Nr. 56

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top