Širvintų miesto daugiabučių gyventojų dėmesiui!!!

Nuo 2024 m. Širvintose startuos atliekų tvarkymo naujovė, kuriai užteks oranžinio maišelio.

Miesto daugiabučių gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastiką, popierių, metalą ar stiklą, bet ir maisto atliekas.

Svarbu tai, kad šis atliekų tvarkymo pokytis gyventojams nieko nekainuos.

Širvintiškiai be jokių papildomų mokesčių galės atsiimti maisto rūšiavimui skirtus Savivaldybės nupirktus vienkartinius oranžinius maišelius. Į juos sudėtos maisto atliekos turės būti metamos į mišrių atliekų konteinerius.

Šios atliekos Vilniaus MBA (mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose) bus atskiriamos nuo kitų ir paverčiamos vertingu kompostu, o maišeliai perdirbami.

Atsiimti oranžinius maišelius gyventojai galės Širvintų seniūnijoje (Vilniaus g. 86, I aukšte) nuo 2024 m. sausio 5 d.

Na, o prieš pradedant rūšiuoti maisto atliekas, kviečiame pasidomėti, kaip tai daryti tinkamai.

  • Į oranžinį maišelį mesti naudojimui nebetinkamus, išpakuotus maisto produktus ir jų likučius, vaisių bei daržovių žieves, lupenas, graužtukus, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, kambarinius augalus ir jų dalis, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, popierinius rankšluosčius ir servetėles, nebetinkamus naudoti maisto papildus be pakuočių.
  • Į oranžinius maišelius negali pakliūti produktų pakuotės, kavos kapsulės, laikraščiai, žurnalai ir kitaip chemiškai apdorotas popierius, tekstilinės virtuvės šluostės bei kempinėlės, nuorūkos, skysti maisto produktai (sriubos, pienas, kefyras, jogurtas, aliejus, padažai), taip pat – seni vaistai.

Užs. Nr. 211.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top