Rugsėjį „Briedžių taku“ sugrįš skulptorių pleneras

2018 m. sudaryta darbo grupė skulptorių plenerui organizuoti.

Tęsiama graži tradicija – pirmąją rugsėjo savaitę Širvintose vėl girdėsime pjūklų ūžimą ir galėsime savo mieste stebėti, kaip gimsta meno kūriniai. Vyks jau antrasis medžio skulptorių pleneras. O jo metu planuojama sukurti dar 8 naujas mūsų miesto simbolių briedžių skulptūras, kurios prisijungs prie jau pastatytųjų bei užbaigs medžio skulptūrų parką.

Kaip ir pernai – pleneras atviras visuomenei, todėl visi norintieji galės stebėti darbo procesą, bendrauti su menininkais. Į plenerą susirinks žymiausi Lietuvos medžio drožėjai: regioninio ir respublikinio „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai.

Liepos 3 d. vykusiame susitikime buvo aptartas pasiruošimo plenerui planas, priemonės, kurios užtikrins sklandų darbų procesą. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Širvintų rajono savivaldybės lėšomis.

Primename, kad 2018 m. rugsėjį, įprasminant Lietuvos valstybės šimtmetį ir kuriant gražesnę, jaukesnę ir šiuolaikiškesnę aplinką Širvintose, dešiniajame tvenkinio krante, palei pėsčiųjų taką tarp paplūdimio ir tilto, buvo pastatyta 8 naujos briedžių skulptūros ir restauruotos 2 buvusios. Iš viso – 10 – kiekvienam atkurtos Lietuvos dešimtmečiui po vieną. Skulptūrų parko idėjos autorius ir iniciatorius – Kęstutis Norušis.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mūsų krašto tautodailininko Kęstučio Norušio iniciatyva Širvintos praturtės nuostabiais meniniais akcentais, labai vertinu šią menininkų idėją ir džiaugiuosi, kad jau antrus metus galėsime stebėti jų kūrybinį darbą,“ – apie būsimą plenerą sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 91.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Rugsėjį „Briedžių taku“ sugrįš skulptorių pleneras"

  1. Rimas parašė:

    Demontuos ir šituos

Comments are closed.

scroll to top
+