Partnerių bendruomenių atstovų vizitas Rakonievicų komunoje

Rakonievicų mero Gerardo Tomiako kvietimu, š. m. rugsėjo 2-5 d. Lenkijoje, Rakonievicų komunoje, lankėsi trys užsienio delegacijos – partnerių bendruomenių atstovai iš Lietuvos, Ukrainos ir Vokietijos.

Širvintų rajono savivaldybė ir Rakonievicų komuna bendradarbiauja jau 19-iolika metų. Šį kartą Širvintų rajono savivaldybės administracija į Lenkiją delegavo Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus vedėją Viliją Ramaškevičienę (delegacijos vadovė), Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoją Vaidą Šeipūnę, Socialinės paramos skyriaus vyriausiąją specialistę Editą Pocienę ir Jauniūnų seniūnijos specialistę Dianą Jacyno-Sperskę.

Be pirmąją vizito dieną įvykusio oficialaus pasisveikinimo susitikimo, skirto apibendrinti iki šiol vykusį bendradarbiavimą ir susidėlioti naujus, bendrus ateities planus, kelionės metu užsienio delegacijos turėjo progą susipažinti su Lenkija, šios šalies kultūra ir tradicijomis: sudalyvauti 10-ojoje žirgų šventėje bei bendruomenės ir parapijos derliaus šventėje Jablonoje, aplankyti lankomiausias Rakonievicų komunos vietas – rūmų ir parko kompleksą, barokinę Rostarzevo miesto rotušę, Rakonievicų turgaus aikštę, Didžiosios Lenkijos ugniagesių muziejų, Didžiosios Lenkijos Grodziską, Traukinių muziejų, taip pat leisti bendrus vakarus su dainomis, pašnekesiais ir daug juoko.

Rakonievicų komunos merui G. Tomiakui itin svarbus bendradarbiavimo su Lietuva tęstinumas. Meras pasidalijo savo tikslais, tarp kurių – ir noras pasitelkiant bendrus projektus atgaivinti tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą, kam nuoširdžiai pritaria ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos delegacija labai džiaugiasi šiltu Rakonievicų komunos svetingumu, tarptautine kelione bei galimybe geriau susipažinti su partnerių kultūra, tradicijomis, esama ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto situacija, puoselėjamomis istorinėmis vertybėmis.

Užs. Nr. 114.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top