Paramos nuo karo kenčiančioms Ukrainos šeimoms akcija

Ir iš mažų širdelių sklinda didelė šiluma bei noras padėti…

Kovo 8-osios rytą Širvintos pabudo ne tik pasigrožėti tulpių žiedais – centrinėje miesto aikštėje vyko Savivaldybės vadovių: merės Živilės Pinskuvienės, vicemerės Janinos Pažusienės, Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės, direktoriaus pavaduotojos Dovilės Audėjūtės inicijuota paramos nuo karo kenčiančioms Ukrainos šeimoms akcija!

Akcijai abejingi neliko ir „Atžalyno“ progimnazijos jaunimas.

Visą dieną – 12 valandų – nuo 8 ryto iki 20 val. vakaro širvintiškiai pavieniui ir būriais ėjo į aikštę nešini labiausiai reikalingų daiktų: patalynės, kūdikių sauskelnių, mišinėlių, higienos reikmenų, šiltų pledų – viskas nauja, švaru, tvarkinga (ypač – pledas) …

Mamos su vaikais, senjorai, jaunimas, mokiniai, Tarybos nariai, geradariai, daugybės įstaigų ir įmonių atstovų…

Kiekvieną ateinantįjį su šypsena pasitiko rajono savivaldybės vadovės, dėkojo už suteiktą paramą įteikdamos Širvintų meno mokyklos vaikų pieštą padėkos atviruką, akcijos lipduką. Kiekvienam atėjusiam įteikta ir atmintinė, kaip pasirengti netikėtoms situacijoms. „Tikėkimės, kad neprireiks, tačiau ir Dievas saugo tuos, kurie patys saugosi,“ – sakė merė Ž. Pinskuvienė.

Atkreipiame dėmesį, kad atmintinės, kaip pasirengti netikėtoms situacijoms yra perduotos seniūnijoms ir jas gali gauti visi rajono gyventojai.

Prie prasmingos akcijos prisidėjo ir įdienojus į Širvintas atvyko Lietuvos Kariuomenės Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai bei Lietuvos šaulių sąjungos nariai, organizavę širvintiškiams įdomią, praktišką ir naudingą saugumo programą: ne tik diskusiją apie mūsų valstybės, kariuomenės, ginkluotės istoriją, bet ir tikrų ginklų demonstraciją, šaudymą į taikinius mokomaisiais ginklais.

„Galiu tik dar kartą pakartoti – širvintiškiai, jūs nerealūs! Tiek gerumo, tiek vilties! Mūsų tiek daug!

Nuoširdžiai ačiū už šią dieną, už Jūsų atvirą širdį ir norą padėti. Ne veltui ir pavasaris vaišino saulės spinduliais. Surinktas didžiulis kiekis tikslinės paramos Ukrainoje likusiems vaikams, moterims. Bet labai svarbu ir mūsų visų susitelkimas, solidarumas, noras būti kartu, pabendrauti,“ – širvintiškiams dėkojo Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, pabrėžusi, kad akcijos metu sulaukta ne vieno pasiūlymo padėti ir į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams, apgyvendinti, suteikti darbo vietą, aprūpinti būtiniausiais daiktais. Visa ši informacija ir kontaktai perduoti Savivaldybės sudarytai darbo grupei, koordinuojančiai pagalbą atvykstantiems ukrainiečiams.

Akcijos metu paaukota ir piniginių lėšų Ukrainos šeimoms bei vaikams – iš viso 2485 Eur. Už svarią finansinę paramą nuoširdžiai dėkojame: L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos bendruomenei, UAB „Teco“ vadovui A. Baravykui, D. Gandrimienei, R. Baravykienei, G. Bakasėnienei, D. Kurlienei, L. Braškienei, S. Simonian, A. Zapolskienei ir kitiems širvintiškiams.

Jau šią savaitę surinkta parama iškeliaus į Ukrainą, kur Lvivo mieste veikiančiame humanitarinės pagalbos skirstymo punkte bus paskirstyta į labiausiai nuo Rusijos karinių veiksmų nukentėjusius Ukrainos miestus bei miestelius.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top