Kokios gali būti derybos „po antklode“ po teismo sprendimo?

Dar pirmojo karantino metu, 2020 m. balandžio 2 d. Širvintų r. savivaldybę pasiekė žinia, kad Vilniaus apygardos teismas atmetė UAB „Lelija“ apeliacinį skundą, kuriuo ši įmonė siekė nepaleisti iš rankų valstybinės žemės sklypo pačiame Širvintų miesto centre.

Šiame sklype numetusi statybinius blokus, įmonė dešimtmečius imitavo „statybas“. Pavasarį teismas pritarė Savivaldybės vizijai, kad Širvintų miesto centras – ne vieta grėsmę keliantiems UAB „Lelijos“ griuvėsiams. Nacionalinės žemės tarnybos Širvintų skyriaus vedėjo Arvydo Vosyliaus įsakymai, kuriais buvo nutrauktos valstybės žemės sklypų Plento g. 44 ir Plento g. (be numerio) Širvintose nuomos sutartys su UAB „Lelija“, pripažinti teisėtais ir privalėjo būti įvykdyti.

Nuo to laiko prabėgo nei daug, nei mažai – 8 mėnesiai. O tai, ką mato mūsų rajono žmonės ir miesto svečiai, – nesikeičia. Statybiniai blokai kaip gulėjo, taip guli. Tvora kaip stūksojo, taip stūkso. Viskas baigia apaugti šabakštynais.

Per tą laiką šią vietą jau buvo galima sutvarkyti, planuoti būsimus projektus ar bandyti pritraukti investuotojus. Kad mieste ne griuvėsiai stūksotų, būtų statoma, o ne konservuojama, kad žmonėms būtų kuriamos naujos darbo vietos.

„Kokia persona, kokia žvaigžde reikia būti Lietuvoje, kad galėtum nevykdyti teismo sprendimų?

Pikta ir apmaudu, kad tenka vėl grįžti prie istorijos, kuriai, atrodo, taškas buvo padėtas dar šių metų balandžio 2 d. Savivaldybėje turime žinių, kad Vilniaus Nacionalinė žemės tarnyba vis dar vykdo kažkokias derybas su UAB „Lelija“ – esą dėl to, kad privatininkas reikalauja, jog būtų kompensuotos „investicijos“, mat savo griuvėsius aptvėrę tvora, patyrė išlaidų. Tik kokios gali būti derybos po vienareikšmio teismo sprendimo?

Suprantu, kad bandoma pasinaudoti padėtimi, kai keičiasi pagrindinė šalies valdžia, bet labai tikiuosi, kad į visus klausimus atsakymų sulauksime. Nes ši istorija, paslapčia tebesitęsianti tarp UAB „Lelija“ ir centrinės Nacionalinės žemės tarnybos, iš po antklodės neišlenda net po teismo sprendimo,“ – situaciją komentuoja Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 191.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+