Kai valdantieji su tariama opozicija pasuka šunkeliais

Kuo arčiau rinkimai į 2024-2028 metų Seimą, tuo labiau ryškėja būsimųjų bendradarbių kontūrai. Nesvarbu, ar šis bendradarbiavimas bus valdant, ar darbuojantis opozicijoje, bet kelios jėgos linksta dėl to susitarti.

Toks įspūdis susidarė atidžiau patyrinėjus adventinės politikos naujienas iš Seimo. Iš pradžių už tariamai paspaustą svetimą mygtuką iš didžiosios politikos visam dešimtmečiui į „priešlaikinę politinę pensiją“ buvo ištėkštas Petras Gražulis. Paskui kalėjime iškilmingai atidarytas Seimo filialas. O prieš pat Kūčias „šventinės karštinės“ išguldytas Seimas nepalaikė Lietuvos regionų partijos Seimo narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio pateikto nutarimo projekto, kuriuo būtų pavesta Lietuvos Respublikos valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą.

Matyt, Joną Pinskų sotūs ir aptingę seimūnai palaikė Grinču, kuris iš gerų dėdžių valdžioje užsimojo pavogti Kalėdas.

Šniukštinėja tas Pinskus visur, uostinėja, kažką sužinoti tikisi. Taip, neduokdie, dar bus paprašyta balsų biuletenius dėl Gražulio ir Gapšio perskaičiuoti ar bent parodyti.

Apie tuos būsimus bendradarbiavimus, kurie gali virsti koalicijomis, užsiminta neatsitiktinai. Bent pirmieji du balsavimai parodė, kad tarp valdančiųjų ir darbiečių galėjo būti kažkoks susitarimas. Seimo opozicija sako tiesiai: mainais už Gražulio išspyrimą Seime buvo paliktas Gapšys. Matote, tas grėsmingai prasitarė galintis papasakoti daugiau. Suprantate, papasakoti dar daugiau, nei mes ir taip žinojome apie anuos Gabrieliaus Landsbergio susitikimus su „MG Baltic“ galvomis. Tik Gapšys už tuos susitikimus ir jų metu pasiektus susitarimus sėdo į kalėjimą, o Gabrielius lieka laisvėje ir taikosi, kaip čia atsisėdus į euro komisaro kėdę.

Galbūt Gapšys žino tai, dėl ko jo ir Masiulio nusikaltimai pasirodys tik nusižengimai. O už nusižengimus mūsų įstatymai net laisvės atėmimo bausmės nenumato.

Rinkėjai nebesupranta: kai žmonės iš Seimo šalinami dar neprisiekę ir tam pakanka iš piršto laužtų laikraštinių ančių, kurios vėliau net nevirsta pareikštais kaltinimais, dabar įsiteisėjęs teismo sprendimas ir faktas, jog Seimo narys jau sėdi kalėjime, valdantiesiems atrodo tik politinė smulkmenėlė.

Kaip stebėjosi kažkuris politikas, taip balsuodami rytoj atidarysim Seimo filialą durnių namuose. O gal prisijungsim prie Rusijos ir parsivešim Putino saulę.

Kai šalies politika pasukama išmaltais šunkeliais, kam ten iš valdančiųjų ir su jais susitariančių rūpi kažkoks valstybės auditas? Tad taikliai pastebėjo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, brūkštelėjusi socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje:

„Kaip ten buvo su 160 „Igničio“ milijonais?
Kokios aferos slepiamos „Lietuvos geležinkeliuose”?
Kas vyksta Registrų centre, kad paslaugos žmonėms tampa vis sunkiau pasiekiamos?
Šiandien Lietuvos Respublikos Seimo dauguma parodė, kad visi šie klausimai yra arba paslaptis, arba neįdomūs.
Lietuvos regionų partijos Seimo narių Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio pateiktas nutarimo projektas „Dėl pavedimo Lietuvos Respublikos valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą“ atmestas.
Be jokių galimybių patobulinti.
NESVARBU IR NEREIKIA!?
Daug kam Seime šiandien buvo žymiai svarbesnių reikalų – gal stiklelį išlenkti ateinančių švenčių proga, o gal paskutinės minutės kalėdinių dovanų ieškoti.
Kur per balsavimą buvo?“ –
klausia merė ir pateikia skaičiukus. Kaip žinome iš patirties ir kaip yra pripažinęs politinių laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, pas Pinskuvienę jie yra teisingi:

„Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ – nebalsavo 15
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – nebalsavo 10
Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija – nebalsavo 7
O kam čia vargintis su tais valstybiniais auditais?
O kam įdomūs galbūt apvogti ir dar kasdien apvagiami Lietuvos žmonės?
O gal tiesos tiesiog bijoma, nes pačių ausys gali kyšoti?“

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top