Igno Šeiniaus premijai teikiamos tautodailininkės Joanos Zinkevičienės ir dailės galerijos „Vieversys“ kandidatūros

Joana Zinkevičienė

Sausio 15 d. buvo paskutinė, kada Širvintų r. savivaldybei buvo galima teikti kandidatus Igno Šeiniaus premijai. Kandidatus teikti buvo kviečiami tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, įmonės, organizacijos.

Kandidatų vertinimo darbo grupė, sudaryta 2021 m. sausio 7 d. Širvintų rajono savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės potvarkiu Nr. 6-4, išnagrinėjusi gautas rekomendacijas ir iliustracinę medžiagą, informuoja, kad Savivaldybės tarybai svarstyti bus teikiamas sprendimo projektas, kuriuo siūloma 2021 m. Igno Šeiniaus premiją skirti:

  • Tautodailininkei Joanai Zinkevičienei – už reikšmingą liaudies meno tradicijų puoselėjimą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje. Surengusi ne vieną personalinę parodą, yra aktyvi rajono tautodailininkų bendruomenės narė, nuolat dalyvauja ir savo darbus pristato Adomo Varno, Monikos Bičiūnienės premijų parodose, tapytojų pleneruose. 2007, 2018 m. Joana Zinkevičienė pelnė Geriausio Vilniaus apskrities liaudies meno meistro vardo apdovanojimą konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, penkis kartus tapo II ir III vietos laimėtoja;
  • Širvintų rajono visuomeninės jaunimo ir moksleivių organizacijos dailės galerijai „Vieversys“ (steigėjos mokytojos Stasė Rulevičienė ir Aldona Ragelskienė) – už nuopelnus organizuojant kūrybinę jaunimo, moksleivių ir suaugusiųjų veiklą, kuriant vieningą dailinio ugdymo sistemą Širvintų rajone, Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų (nuo 1999 m. dalyvavo regioniniuose, respublikiniuose konkursuose, tarptautiniuose projektuose, iliustravo knygas ir kt.).
Stasė Rulevičienė ir Aldona Ragelskienė

Savivaldybės taryba sprendimo projektą ir juo teikiamas kandidatūras svarstys artimiausiame Tarybos posėdyje 2021 m. vasario mėnesį.

Užs. Nr. 4.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+