Gaunama daug skundų!

Visoje Lietuvoje įvedus karantiną, Širvintų rajono savivaldybė bei merė Živilė Pinskuvienė sulaukia dešimčių gyventojų laiškų ir žinučių su įvairiausiais skundais, pastebėjimais ar pasiūlymais. Savivaldybė daro viską, kad suvaldytų šią ekstremalią situaciją ir išvengtų koronaviruso plitimo Širvintų rajone. Tačiau patiems žmonėms labai trūksta sąmoningumo.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorės įsakymu prekybos centrai ir parduotuvės yra įpareigotos riboti klientų srautus (rekomenduojama, kad vienu metu Širvintų rajone esančiuose prekybos centruose gali būti ne daugiau 20 klientų, parduotuvėse ne daugiau 5).

Tačiau, vykdant prevencinę akciją, buvo pastebėta, jog kai kurios įmonės šių įpareigojimų nesilaiko: neriboja žmonių srautų, nesilaiko dezinfekcijos rekomendacijų.

Dideliame prekybos centre per 4 valandas po tokio didžiulio srauto žmonių, prekių vežimėliai, rankenos buvo dezinfekuojamos tik 1 kartą.

Rajono merės nuomone, prekybos centrams nerūpi žmonės ir jų sveikata, jiems rūpi kiekvieno kliento į kasą atnešami pinigai. Žmonės patys turi suvokti, jog situacija yra tikrai pavojinga. Visi privalo patys rūpintis savimi ir artimaisiais, nelaukdami, kad tai už juos padarys kažkas kitas.

Negi žmonės to nesupranta tol, kol liga neužklumpa jo pačio ar artimo?

Kodėl reikia laukti, kol situacija taps nevaldoma, kad būtų pradėta laikytis rekomendacijų: į parduotuves eiti tik būtinais atvejais, laikytis saugaus atstumo, atvykus į parduotuvę užsidėti vienkartines pirštines, kurių tikrai yra, ir mūvint jas dėtis prekes?

Dar svarbiau – nevaikščioti po visas parduotuves iš eilės ieškant, kur keliais centais pigesnis apelsinas. Dabar tam tikrai ne tas metas. Norėdami išgyventi šį sudėtingą karantino laikotarpį žmonės saugotis turėtų pradėti nuo savęs pačių.

Užs. Nr. 23.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+