Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Pirmadienį priesaiką davė naujai išrinktos Širvintų rajono tarybos nariai, taigi oficialiai prasidėjo nauja ketverių metų kadencija. Jau dabar galima būtų pradėti prognozuoti, kokia ji bus, kuo skirsis nuo ankstesnės, kaip seksis įgyvendinti sumanymus, priimti sprendimus. Į daugelį iškylančių klausimų pirmuosius atsakymus galbūt gausime per ateinančius kelis mėnesius, gal pusmetį, kai pasirodys, kas yra kas. Vis dėlto naujoji taryba atsinaujino smarkiai – ateina dirbti net 9 nauji išrinktieji, vien jau tai pakeis tarybos veidą.

Na o kol kas pabandykime į naująją tarybą pažvelgti per … Zodiako prizmę.

Žinia, iš senovės Šumerų kilęs Zodiakas – tai įsivaizduojama dangaus sferos juosta, kurios viduriu eina ekliptika, padalinta į 12 dalių po 30 laipsnių. Kiekvienai daliai yra priskirta po zodiako ženklą.

„Zodiako ženklų pavadinimai yra paimti pagal žvaigždynus, kurie patenka į metinį Saulės kelią (ekliptiką). (…) Zodiake yra pasirinkta 12 ženklų, ir laikoma, kad kiekvienas jų užima vienodą dydį (1/12 ekliptikos rato). Į Zodiaką patenka ne tik Saulės kelias, bet ir Mėnulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, Jupiterio, Saturno, Urano ir Neptūno keliai dangaus skliaute. Saulės judėjimas Zodiaku yra tariamasis reiškinys, atspindintis Žemės skriejimą aplink Saulę,“ – rašoma internetinėje enciklopedijoje Wikipedia ir apibūdinama 12 Zodiako ženklų, kurie pagal žmogaus gimimo dieną priskiriami jam. Astrologai įsitikinę, kad žmogaus gimimo data nulemia jo charakterį, tai mažiau ar daugiau būdinga visiems to Zodiako ženklo atstovams.

Vėžiai jaučia

Rinkėjų valia taip sudėliojo kortas, kad 2019-1923 metų Širvintų rajono taryboje daugiausiai – net 5 – bus po Vėžio ženklu gimę rajono politikai. Tai – Visuomeninis rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ atstovai Daiva Puzinienė (07.20), Linas Šalkauskas (07.08) ir Remigijus Bonikatas (06.22), „valstietė“ Alytė Skeberienė (06.30) bei socialdemokratė Anna Kuznecovienė (07.14).

Galima teigti, jog tai, kad net trys paminėti vėžiai buvo perrinkti, turėjo didžiausią įtaką šio ženklo dominavimui Širvintų rajono taryboje. Vėžių daugiausiai – 4 – buvo ir darbą baigusioje ankstesnėje Širvintų rajono taryboje. Trys jų buvo perrinkti, o štai Giedriui Jozoniui rinkėjai parodė duris.

Teigiama, kad po Vėžio ženklu gimę žmonės sėkmingiausiai veikia pirmadieniais.

Kalbant apie šiuos į tarybą išrinktus politikus, horoskopai.lt skelbia, kad gimęs iki liepos 2-osios, Vėžys turi švelnią širdį ir dažnai būna geranoriškai nusiteikęs. Mintimis jis keliauja po įvairias šalis, entuziastingai teikia įvairiausias paslaugas, jis labai mėgsta bendrauti ir turi gero analitiko savybę. Kilus konfliktui, jis bus teisėjas ir tarpininkas. Todėl užsitarnauja teisingo žmogaus reputaciją. Gimęs liepos 3-12 dienomis, Vėžys iš kitų savo ženklo atstovų išsiskiria ramiu ir rimtu charakteriu. Kad ir ką darytų, jis turi savitą sistemą. Nemėgsta nereikalingo darbo ir išlaidų. Būdamas praktiškas ir išradingas, jis supranta vidinės drausmės reikšmę. Smalsus, tačiau tiktai intelektinėje srityje. Mėgsta viską analizuoti. Kai prireikia, gali būti diplomatiškas ir atsargus. Draugus užkariauja mokėjimu atidžiai juos išklausyti ir dalykiškai patarti. Gimę vėliau, Vėžiai sugeba greitai priimti sprendimus, analizuoti besikeičiančius įvykius. Tokie bruožai jam padeda pajusti ir įsilieti į skubų gyvenimo ritmą. Moka rišliai kalbėti, turi puikią atmintį, moka imituoti. Pasinėręs į savo reikalus, neturi laiko kištis į kitų problemas.

Vėžiai yra jautrūs, lengvai pažeidžiami, yra linkę daugiau duoti negu imti. Jie sąžiningi ir patikimi darbuotojai. Dauguma Vėžių nemėgsta naujovių, yra linkę paklusti aplinkos sąlygoms. Po šiuo ženklu gimę žmonės turi stiprią intuiciją, dažnai virstančią misticizmu, tačiau tai slepia, nes nemėgsta išsiskirti iš minios. Vėžio devizas – „Aš jaučiu“.

Po Vėžio ženklu yra gimęs Tibeto lyderis Dalai Lama.

Avinai yra

Darbą praėjusioje taryboje baigė 3 politikai, gimę po Avino ženklu. Šiaip jų buvo išrinkta daugiau, tačiau ne visi sulaukė kadencijos pabaigos, tad vadovaukimės tik tuo, kas buvo finišo ir naujo starto dienomis. Tai, kad ankstesnę kadenciją užbaigė 3 avinai, o šią pradės 4, yra nenuginčijamas faktas. Iš naujos kadencijos tarybos narių po Avino ženklu yra gimę rinkimų komiteto atstovai Rimas Stepaitis (03.24) ir Romas Zibalas (04.03), „darbietis“ Alfredas Astikas (04.10) ir „valstietis“ Vytas Šimonėlis (03.29).

Tiek Alfredas Astikas, kuris buvo išrinktas į praėjusi tarybą, o paskui turėjo atsistatydinti dėl teistumo už šmeižtą, tiek kadenciją baigę ir dabar perrinkti Avinai rajono žmonėms yra gerai pažįstami, taigi galima prognozuoti, kad jų būsima veikla kokių nors ypatingų siurprizų, tikėtina, neatneš. Jų visų galimybės ir sugebėjimai žinomi. Nauja bus tik tai, kad Alfredas Astikas šįkart kaktos kietumą bandys daužydamas valdančiosios koalicijos tvirtovės vartus, tačiau jo sugebėjimai ir silpnosios vietos buvusiesiems jau žinomos.

Avinas – antradienio žmogus. Jis iš tų, kuriuos valdo impulsas, teigia horoskopai.lt. Jam svarbiausia visam pasauliui pranešti, kad jis yra, būtent toks jo devizas. Gimę po Avino ženklu žmonės paprastai yra gana nervingi, mėgsta pagyras, pasižymi stipria valia ir yra labai atkaklūs, netgi užsispyrę. Troškimas bet kuria kaina apginti savo nuomonę arba pasiekti trokštamą tikslą gali lengvai peraugti į despotizmą. Dauguma Avinų nėra linkę pasiduoti kitų žmonių įtakai ir yra nepaprastai aistringi. Gimusieji iki kovo 31-osios Avinai yra iniciatyvūs, jie – užgimęs vadovai. Nepripažįsta jokių smulkmenų. Jie turi puikią savybę koordinuoti ir užbaigti bet kokį darbą. Toks Avinas savo nepriklausomybe stebina jo vertus draugus. Gimusieji balandžio 1-10 dienomis Avinai yra lyderiai, kūrybiniai sugebėjimai išveda šiuos Avinus į priekį ir aplinkiniai pripažįsta jų teisingą padėti. Jie organizuoti ir gali vienu metu susitvarkyti su namų rūpesčiais ir pagrindiniu darbu. Mėgsta visa, kas geriausia, yra idealistai.

Vandeniai žino

Vandeniai savo skaičiumi šioje taryboje prilygsta Avinams – jų taip pat 4, nors ankstesnėje darbavosi tik 1 – Vidmantas Mateika (02.04). Tai labai keista, nes Vandenių buvimas politikoje tiesiog yra būtinas.

Po įvykusių rinkimų perrinktam „zuokininkui“ Vidmantui Mateikai į „kompaniją“ atėjo „komitetininkai“ Vytautas Kalesnikas (04.02), Ingrida Baltušytė-Četrauskienė (01.21) ir „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas (02.17).

Tiesa, Vandenių taryboje gali sumažėti. Šis laikraščio numeris buvo spausdinamas tuo metu, kai vakar naujosios tarybos nariai davė priesaikas. Jeigu Ingridai Baltušytei-Četrauskienei buvo patikėta toliau eiti Savivaldybės administracijos direktorės pareigas, jai teks atsisakyti tarybos nario mandato, ir Vandenių „frakcija“ sumažės.

Pagal horoskopai.lt, vandeniai yra šeštadienio žmonės, o jų devizas – „Aš žinau“. Vandenis nestovi vietoje, jis nuolat juda. Jam vadovauja ne jausmai, o protas, mažai domina gyvenimas „čia“ ir „šiuo metu“. Nuolatos ieško pokyčių, didelių perversmų, tai tiesiog apsigimęs revoliucionierius. Tačiau Vandeniui reikalingas ne perversmas dėl perversmo: jame jis mato teisingesnės visuomenės, kurioje visi žmonės bus lygūs, perspektyvą. Gimusiems iki sausio 31-osios Vandeniams kliūtys ir trukdymai, prieš kuriuos palūžta kiti, – tik jėgų patikrinimas. Jis prisikasa iki reikalų esmės, apgina idėjas, jeigu joms gresia žlugimas. Jis nebijo konkurencijos. Gimę vasario 1-9 dienomis, Vandeniai yra atviri, sąžiningi. Apgaulė nepriimtina jo natūrai. Visi žino, kad juo galima pasitikėti, todėl įsigyja daug draugų. Gimę vėliau, Vandeniai yra meistriški ir tikslūs. Tikslus visur: laiko atžvilgiu, maitinimosi, ėjimo miegoti ir t.t. Jei specializuojasi kokioje nors veikloje – geresnio už jį specialisto nerasti.

Vandenis astrologų vadinamas genijų ženklu. Jo atstovai tiesiog dievina teisingumą, pasižymi labai plačiais interesais, skvarbiu protu ir originaliomis idėjomis.

Daug ką pasako faktas, kad iki šiol tarp 44 JAV prezidentų daugiausia – po 5 – buvo Vandenio ir Skorpiono ženklo atstovų

Dvyniai galvoja

Šioje taryboje turėsime 2 politikus, gimusius po Dvynių ženklu – merę Živilę Pinskuvienę (06.21) ir jos bendražygį „komitetininką“ Virginijų Daugėlą (05.25). Tai jau daug, nes ankstesnėje taryboje Živilė Pinskuvienė buvo vienintelis Dvynys.

Trečiadienio žmonių Dvynių devizas – „Aš galvoju“. Dvynių pasaulis – proto bei intelekto pasaulis, o juos valdanti planeta Merkurijus suteikia protingą orientaciją. Dėl to Dvyniams visuomet gerai pavyksta įsisavinti naują žinių sritį arba susiorientuoti svetimoje aplinkoje. Dvyniai – nepastoviausias zodiako ženklas. Jie kupini vidinio žavesio, lengvai palenkia į savo pusę jiems patikusius žmones. Dvynių prieštaringumas iš esmės tėra tik iliuzija – iš tiesų šie žmonės tiesiog negali pakęsti vienodumo ir monotonijos.

Gimę iki gegužės 31-osios, Dvyniai turi savybę greitai priimti sprendimus ir vadovauti žmonėms, jie gali pasiekti solidžią padėtį. Jų poelgiai drąsūs ir ryžtingi. Juos domina diplomatija, o gabumai leidžia tarti svarų žodį. Gimę birželio 12-21 dienomis, Dvyniai pirmiausia vadovaujasi protu. Labai mėgsta draugauti su įdomiais žmonėmis. Svetimų arti neprisileidžia. Jis optimistas ir mato gyvenimą aiškiai. Realistas, tačiau apgaudinėja save tikindamas, kad pasaulyje nėra blogio. Įsitikinęs, jog tikrąją laimę galima susikurti tik asmeninių pastangų dėka, todėl stengiasi tokia linkme skatinti ir šviesti aplinkinius.

Skorpionai geidžia

Kaip ir ankstesnėje kadencijoje, taip ir šioje – 2 politikai, gimę po Skorpiono ženklu. Tai „komitetininkai“ Janina Pažusienė (11.15) ir Alfonsas Romas Maršalka (10.31). Janina Skorpionų „frakcijoje“ pakeitė ilgametį vietos politikos rekordininką „zuokininką“ Joną Purvanecką, per visą savo karjerą į tarybą patekusį net su trijų skirtingų politinių partijų sąrašais.

Antradienio žmogus Skorpionas vadovaujasi devizu „Aš geidžiu“. Skorpionas savo jausmų neatskleidžia, nepripažįsta jų jėgos. Šis Zodiako ženklas kompromisų nepripažįsta, tai – kraštutinumų žmogus, jokiais būdais nevengiantis konfliktų, greičiau jau ieškantis jų. Tai kartu ir jo stiprybė, ir silpnumas, nes išsiaiškinus padėtį, sunkumus galima nugalėti. Bendrauti su Skorpionu yra sunku. Jis linksta į ginčus, greitai tampa ciniškas ir nesukalbamas. Dėl savo šių neigiamų charakterio bruožų labai kenčia jis pats. Gimę iki lapkričio 1-osios, Skorpionai yra skrupulingi, kantrūs, turi tikslą ir reputaciją. Tai ištikimas draugas ir patikimas kolega. Siekia rezultatų atiduodamas visas savo jėgas ir laiką. Jis niekada neapgauna. Gimęs lapkričio 12-22 dienomis, Skorpionas yra teisuolis. Tai žmogus, nuolat kovojantis už teisybę.

Mergelės tikrina

Taryboje dirbs ir 2 politikai, gimę po Mergelės ženklu: tai – „komitetininkai“ Julius Jagminas (09.15) ir Vilma Bartusevičienė (08.27). Vilma taryboje dirbo ir anksčiau, o štai ankstesnėje kadencijoje pirmas „už brūkšnio“ stovėjęs Julius šios tarybos Mergelių „frakcijoje“ pakeitė „valstietę“ Jūratę Šiukštienę.

Trečiadienio žmogus Mergelė turi devizą „Aš tikrinu“. Mergelė – stropus, atsakingas, patikimas darbuotojas, atkreipiantis dėmesį į visas reikalingas gyvenimo smulkmenas, ir žinantis, kur ko prireiks. Praktinis protas leidžia jai priimti teisingus sprendimus. Išoriškai Mergelė dažniausiai atrodo rami, pasitikinti savimi, atsargi, bet viduje dažniausiai vyrauja sąmyšis ir netikrumas. Jai visuomet reikia kažkuo rūpintis, visur palaikyti tvarką, už viską prisiimti atsakomybę. Tačiau Mergelė dažnai paskęsta smulkmenose ir neretai praranda orientaciją. Gimusi iki rugsėjo 2-osios, Mergelė yra budri. Šio periodo Mergelės protas labai aktyvus, tiesiog numatantis ateitį. Ji prisitaiko ir pataiko tiesiog į dešimtuką. Visada ištiesia pagalbos ranką. Ji užjaučia visus, tiksliai supranta kitų problemas. Gimusi rugsėjo 13-23 dienomis, Mergelė yra išranki, nepripažįsta jokių pusinių priemonių ir tai stiprina šio periodo Mergelės charakterį, pabrėžia individualumą. Mergelė retai patiria apgaulę, nes realiai žiūri į gyvenimą.

Šaulys mato, o Žuvys – pasitiki

Šioje taryboje turėtų dirbti po vieną Šaulį (Darius Paliukėnas, 12.03) ir Žuvis (Marija Gudonienė, 02.25). Tai rinkimų komiteto atstovai. Tačiau Žuvų frakciją gali papildyti pirma „už brūkšnio“ stovinti „komitetininkė“ Rima Jasevičienė (03.20), jei Ingrida Baltušytė-Četrauskienė paliktų tarybą dėl darbo Administracijoje.

Praėjusioje taryboje dirbo po du šių ženklų atstovus, bet nebuvo perrinkti Šaulys „zuokininkas“ Kęstutis Pakalnis ir Žuvis socialdemokratas Andrius Jozonis. Beje, šiuo metu vykstančiame sirvinta.net internetiniame balsavime šie abu politikai minimi tarp tų, kurių rinkėjai pasiges mažiausiai.

Ketvirtadienio žmogus Šaulys vadovaujasi devizu „Aš matau“, o tą pačią savaitės dieną didžiausią komfortą išgyvenančios Žuvys – „Aš tikiu“. Tai, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžiai dažniausiai vyksta ketvirtadieniais, vargu ar pakenks šių ženklų žmonėms.

Šaulio mąstyseną lemia stiprus teisingumo jausmas bei pagarba visiems jį supantiems žmonėms, o silpnosios Šaulio pusės – kuklumo trūkumas ir nesugebėjimas pripažinti savo klaidų. Žuvims būdingas gilus užuojautos jausmas pirmiausia tiems, kas patenka į pavojingas situacijas. Žuvys nebijo tamsiųjų gyvenimo pusių, tai apsigimusios guodėjos, slaugės bei sielų ganytojos. Jos niekada nepaliks žmogaus kančioje. Tačiau Žuvys mielai rodo savo silpnumą, kad iš aplinkinių išpeštų sau naudos.

Gruodžio 2-11 dienomis gimęs Šaulys yra skrupulingas, turi daug pareigų bei įsipareigojimų. Dirba greitai ir sąžiningai, nes taiko efektyvius darbo bei veiklos metodus. Jį labai vertina aplinkiniai, nes turi patikimo žmogaus reputaciją. Vasario 20 – kovo 1 dienomis gimusios Žuvys – pasitiki. Jų veikla, iniciatyva stimuliuojama įkvėpimo, kurio jos semiasi iš savo turtingų dvasinių žinių. Instinktas nukreipia į tikslą. Šie žmonės nėra niekšai ir egoistai. Jie užjaučia ir padeda to vertiems žmonėms. Kartais užvaldo kaprizai, bet jie greitai praeina. Labai nemėgsta permainų.

Jautis, Liūtas, Svarstyklės ir Ožiaragis. Jų nėra…

Ožiaragio ženklo žmonių taryboje nėra jau antrą kadenciją, šįkart dar nebus Jaučio, Liūto ir Svarstyklių. Praėjusią kadenciją taryboje dirbo net dvejos Svarstyklės (liberalsąjūdininkas Darius Valkauskas ir su rinkimų komitetų į tarybą nesėkmingai bandęs prasibrauti Zenonas Miselis), po vieną Jautį (iš „konservatorių“ partijos pašalinta Irena Vasiliauskienė) ir Liūtą („lenkė“ Rasa Tamošiūnienė). Ar jų nebuvimas smarkiai atsilieps tarybos darbui – pamatysime ateityje. Kai kurių teigiamų kiekvieno ženklo savybių tikrai gali būti pasigesta.

Per vieną savaitgalį taryba atjaunėjo metais…

Neseniai vykusią rinkimų į Širvintų rajono savivaldybės tarybą dieną vidutinis tarybos narių amžius sudarė apie 51,6 metų. Visi 21 narys teoriškai galėjo būti perrinkti, bet taip neįvyko – rinkėjų pasitikėjimą gavo tik 12 šias pareigas ėjusių rajono politikų, o pasitraukusius pakeitė 9 naujokai, iš kurių anksčiau tik vienas jau buvo išlaikęs rinkėjų egzaminą ir ragavęs šios duonos.

Pasikeitimai lėmė, kad jau kitą dieną po rinkimų Širvintų rajono taryba, vertinant į ją patekusius asmenis, po rinkimų atjaunėjo visais metais. Aišku, tai tik sąlyginis dalykas, kadangi paskutinis taškas tarybos narių komplektavime greičiausiai dar nepadėtas. O ir lyginant su tuo, ką turėjome prieš ketverius metus, vaizdas būtų kitoks, juk tie savo mandatus išsaugoję rajono politikai per tuos metus nepajaunėjo, o tai turėjo įtakos skaičiuojant Širvintų rajono tarybos nario amžiaus vidurkį. Pagaliau, per praėjusią kadenciją buvo mandato atsisakiusių ar jo netekusių politikų, kaip jau paminėtas Alfredas Astikas, juos keitė kiti.

Alfonsas Romas Maršalka išsaugojo vyriausio tarybos nario statusą – jis rinkimų dieną buvo sukakęs 72 metų ir 4 mėnesių. O štai jauniausio tarybos nario titulas iš Giedriaus Jozonio, kuris į tarybą pateko būdamas 22 metų 7 mėnesių, perėjo „komitetininkei“ Janinai Pažusienei: rinkimų dieną ji buvo sukakusi 28 metų ir 3 mėnesių.

Apskritai iš tarybos pasitraukė net trys politikai, įkopę į septintąjį dešimtmetį, tačiau juos pakeitė du, irgi skaičiuojantys septintą dešimtį.

Iš naujosios kadencijos narių trys yra gimę tais pačiais – 1977 – metais, du – 1983 metais.

Įdomus akcentas – šioje taryboje vietą išsaugojusi Anna Kuznecovienė jausis vieniša, kadangi neliko jau minėto jos bendrapartiečio Giedriaus Jozonio, kuris su Anna gimtadienį švenčia tą pačią dieną, liepos 14-ąją.

Dviems naujosios tarybos nariams šie metai – jubiliejiniai. Vytas Šimonėlis „apvalią“ sukaktį jau paminėjo, o Daivos Puzinienės ji dar tik laukia.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+