Širvintų rajoną valdanti partija atsidūrė naujausiame reitinge

Lapkričio 12-ąją, oficialiai prasidėjo 2024 metų Respublikos Prezidento rinkimų kampanija. Kaip informavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), tądien įsigaliojo Seimo nutarimas dėl Respublikos Prezidento rinkimų skyrimo, tad likus lygiai 6 mėnesiams iki šių rinkimų dienos oficialiai prasideda šių rinkimų politinė kampanija ir jau galima registruotis dalyvauti ar kelti kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose.

Su šia naujiena sutapo ir paskelbtas naujasis partijų reitingas, kuris kas mėnesį sudaromas pagal DELFI portalo užsakomą gyventojų apklausą. Jame įvardijamos politinės partijos, už kurias pareiškia balsuosiantys ne mažiau kaip 2 proc. apklausiamųjų. Esant mažesniam paminėjimų skaičiui, balsai priskiriami tai respondentų grupei, kurie balsuotų „už kitą“ partiją.

Spalio naujiena yra ta, kad paminėtų politinių partijų šeimą papildė Lietuvos regionų partija, kurios atstovai kovą vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pasiekė triuškinančią pergalę Širvintų rajone. Tada Lietuvos regionų partijos iškeltas sąrašas surinko 72,97 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, o tai lėmė 16 mandatų iš 21.

Lietuvos regionų partijos iškelta kandidatė Živilė Pinskuvienė pasiekė dar daugiau. Pelniusi 80,21 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų, ji jau pirmam ture įveikė penkis oponentus ir trečiai kadencijai buvo išrinkta savivaldybės mere.

Naujausios apklausos duomenimis per rinkimus į Seimą, jei šie vyktų dabar, už Lietuvos regionų partiją balsuotų 2,1 proc. apklaustųjų. Prieš mėnesį tokių buvo 1,5 proc.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top