Ką bendro turi baltarusiškas alkoholis ir šunys Seime?

Pasvarstykite, ar mūsų savivaldybė yra šiuolaikiška įstaiga?

Tik neskubėkite atsakyti teigiamai, nes Laisvės partijos atstovės Seime Ievos Pakarklytės standartais pagrindinė mūsų savivaldybės įstaiga būtų prilyginta akmens amžiaus urvams. Ne todėl, kad nuo sovietmečio atitekę „Baltieji rūmai“ Širvintose nepanašūs į pagrindinius savivaldybės rūmus, kaip, pavyzdžiui, norėtų matyti mūsų skaitytojas senjoras Liudvikas Verbliugevičius. Skaitytojai, ko gero, pamena jo siūlymą šalia Savivaldybės pastato pastatyti didžiausią šalyje apžvalgos bokštą, kuriame vietos rastų kavinė, miesto muziejus ar parodų galerija. Garsus šalies fotomenininkas, kūrėjas mano, kad nedaug investavus, neišvaizdų tarybinės architektūros pastatą būtų galima apvilkti elegantiškais „drabužiais“, ir šis primintų jei ne pilį, tai Palangoje esančių Tiškevičių rūmų ansamblį.

Bet idėjas palikime ateičiai. Apie laisvapartietę užsiminėme neatsitiktinai. Prabilusi, kad nemažai Seimo narių ir darbuotojų norėtų į Seimą atsivesti savo augintinius, Ieva Pakarklytė pridūrė, kad „galimybė vedžiotis keturkojus jau yra daugelyje šiuolaikinių įstaigų“. Anot mūsų mokesčiais tarpstančios Seimo narės, praktika, kai darbuotojai gali į darbą atsivesti augintinius, taikoma ne tik privačiose, bet ir valstybinėse įstaigose. „Tai jau kurį laiką gali daryti Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai,“ – Seimo narės pirštas pasisuko į „šiuolaikinę“ įstaigą.

Tai, kad Vilniaus savivaldybei vadovauja laisvapartiečiai, vadovaujami į skandalus vis labiau klimpstančio Remigijaus Šimašiaus, panelė Ieva nutylėjo. Tačiau atviravo, kad šunelių priežiūra, kai Seimo nariai sėdi posėdžių salėje, galėtų užsiimti iš biudžeto algą gaunantys jų patarėjai.

Iš pradžių gal ir taip. O štai paskui būtų galima paprašyti ir atskiro etato. Norėtume gauti Seimo nario šunelio prižiūrėtojo pareigas?

Tiesa, panašiai kaip Ieva mano ne tiek ir daug. Seimo kanceliarijai atlikus apklausą paaiškėjo, kad atsivesti į darbą augintinį pageidauja 56 Seimo nariai ir darbuotojai, o 140 atsakė, kad jiems tai neaktualu. Matyt, žmonės vis dėlto suprato, kad rinkėjai gali nesuprasti praktikos, kai šuniui į Seimą patekti yra gerokai lengviau nei rinkėjui.

Kad kai kurių Seimo narių galvose tikrai švilpauja keistos mintys, įrodo ne vienas pavyzdys. Šįkart nesinori plėstis, tačiau vieną siūlymą vertėtų prisiminti: konservatoriai įsitikinę, kad sekmadienį gerti alkoholį būtų galima tik bare. Prekyba juo parduotuvėse, kaip siūlo konservatoriai, sekmadieniais būtų draudžiama. Tiesa, ir nusipirktą alkoholį bare reikėtų išgerti ten pat, „nepasitraukus nuo kasos“, kaip yra pareiškęs anuomet garsios kino komedijos „Briliantinė ranka“ herojus Liolikas.

Juokingiausia, kad tokiu siūlymu pirmiausia pasipiktino konservatorių kolegos valdančiojoje koalicijoje. Liberalsąjūdininkų atstovas Andrius Bagdonas, prisimindamas kritiką buvusio Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos atžvilgiu, nenorėtų, kad dabartinė valdžia priiminėtų dar radikalesnius sprendimus, kurie iš esmės nesprendžia pačios problemos. Anot liberalo, koalicijoje buvo sutarta leisti įsigyti alkoholio nuo aštuoniolikos metų, nebedrausti reklamos, o sekmadieniais prekiauti alkoholio kaip ir kasdien – nuo 10 val. iki 20 val. Ir še tau!

Pastarųjų politinių įvykių fone apie alkoholio peripetijas diskutuojantys politikai kažkodėl nepastebi stulbinančio fakto, kad jau daugelį metų Lietuva skęsta iš mums nedraugiškos Baltarusijos legaliai įvežto alkoholio jūroje. Lietuvos žemės ūkio informacijos ir verslo centro pateikiamais duomenimis, 2020 metais iš Baltarusijos į Lietuvą buvo importuota daugiau kaip 9,2 tūkst. hektolitrų (1 hektolitras – 100 litrų) absoliutaus žemės ūkio kilmės etilo alkoholio. Pagal importo iš trečiųjų šalių kiekius Baltarusija ne tik pirmavo, bet ir … 116 kartų lenkė tarp trečiųjų šalių antroje vietoje esančią Rusiją (78,5 hektolitrų).

Užuot diskutavus apie šunelių poravimosi ant Seimo kilimų perspektyvą gal vertėtų apriboti iš mūsų valstybės atvirai besityčiojančios Baltarusijos diktatūros finansavimą? Juk ir mūsų pijokai suneša algas kaimyninės šalies pasieniečiams, į Lietuvą guminėmis lazdomis ir skydais stumiantiems nelegalius migrantus.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top