Ar jaunimo parkas tikrai reprezentacinė Širvintų miesto vieta?

Širvintų „marių“ paplūdimyje žaidžiantys vaikai tikrai neturėtų kvėpuoti tabako dūmais.

Širvintų „marių“ paplūdimyje žaidžiantys vaikai tikrai neturėtų kvėpuoti tabako dūmais.

Statistikos departamento duomenimis, šalyje kasdien rūko beveik 25 procentai gyventojų. Lietuvoje jau kelerius metus taikoma praktika, kai rūkaliams yra draudžiama traukti dūmą kur papuola. Savivaldybės, išnagrinėjusios savo miesto specifiką, turi teisę uždrausti rūkyti tam tikrose viešose vietose.

Tačiau, remiantis 2011 metų duomenimis, beveik 60 procentų šalies savivaldybių tokių draudimų dar nėra priėmusios. Vis dėlto, šis skaičius sparčiai kinta, nes vis daugiau miestų nusprendžia, kad vienokiose, ar kitokiose vietose rūkyti nevalia.

Visai neseniai buvo uždrausta rūkyti keliose turistų pamėgtose vietose pajūryje. Į nerūkymo zonų sąrašą taip pat įtrauktos dar keturios teritorijos Kaune.

Širvintose taip pat ketinama įtvirtinti nerūkymo zonas. Tiksliau, tik vieną – Širvintų jaunimo parką.

Daugiau nei prieš metus jau buvo bandoma įtvirtinti nerūkymo zonas. Tiesa, tuomet siūlomas sąrašas buvo gerokai ilgesnis: Vilniaus gatvėje Širvintų miesto parkas ir skveras ties paminklu „Širvinta“, atkarpa nuo Igno Šeiniaus g. 4 iki Vilniaus g. 59 namo ir Igno Šeiniaus gatvė.

Tuomet buvo daug svarstoma apie tai, ar šios vietos yra tinkamos. Daug kas manė, kad bus sunku įgyvendinti draudimą, nes pagrindinėje miesto gatvėje yra daug įstaigų, kurių darbuotojai išeina parūkyti.

Taip pat svarbus aspektas pasirodė ir miesto šventės. Esą bus sunku kontroliuoti nerūkymo zonas jų metu. Iškilus tiek daug klausimų buvo nuspręta reikalą atidėti.

Dabar sąrašas gerokai patrumpėjo ir artimiausio posėdžio metu bus siūloma tik viena vieta.

Narkotikų kontrolės komisijos pirmininkė Vilma Lučiūnienė teigia, kad buvo ir kitų pasiūlymų. Bet komisija „pasimokė“ – kadangi anąkart taryba atidėjo svarstymą, dabar bus bandoma padaryti pirmą žingsnį ir įteisinti tik vieną vietą.

Tiesa, kokie bus tolesni siūlymai, kol kas dar neaišku.

Aiškinamajame rašte rašoma, kad nerūkymo zonos padės reprezentuoti miestą, gerins gyventojų sveikatą bei atliks prevencinę funkciją.

Tačiau ar tikrai tas vadinamasis jaunimo parkas yra pati reprezentatyviausia vieta mieste? Ar miesto gyventojai ir svečiai čia lankosi, ir apskritai, ar ši vieta laikytina parku?

Juk dar visai neseniai buvo kalbama apie planus šioje vietoje įrengti stovėjimo aikštelę, kad žmonės, atvykę į bažnyčią, turėtų kur pasistatyti automobilius. Ar tuomet ši vieta ir toliau bus vadinama parku?

„Jaunimas vis tiek ten renkasi,“ – įsitikinusi V. Lučiūnienė.

Šį kartą, kaip ir anksčiau, į siūlymų sąrašą neįtrauktas paplūdimys. O jame juk ir šeimos su vaikais poilsiauja, ir šiaip daug vaikų ateina pasimaudyti, pažaisti. Tikrai nemalonu, kai iš smėlio kyšo nuorūkos, kai poilsiautojai turi kvėpuoti dūmais.

Bet gal nėra ko pernelyg daug norėti: daugiau nei metų prireikė parengti sprendimo projektą dėl vienos vietos, tad gal dar po keleto atsiras ir mažiau abejonių keliančios nerūkymo zonos?
Juk neskubėti – vienas iš pagrindinių dabartinės rajono valdžios principų.

Dabar viskas priklauso tik nuo tarybos sprendimo. Gali būti, kad ketvirtadienį klausimas bus atmestas arba atidėtas… dar keleriems metams.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top