Vilniaus rajono Galinės kaime nustatytas paukščių gripo viruso atvejis

Vilniaus rajono savivaldybė informuoja, kad sulaukė rašto iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento apie tai, kad praėjusią savaitę Galinės kaime, (Avižienių sen., Vilniaus rajonas) rastoje gandro gaišenoje nustatytas paukščių gripo virusas (A tipas).

VMVT specialistai labai patogenišką paukščių gripo virusu užkrėstą vietą pažymėjo informaciniais ženklais – žmonių lankymasis, laukinių paukščių lesinimas šioje teritorijoje nerekomenduojamas.

Savivaldybė kartu su VMVT specialistais ragina gyventojus laikytis saugumo priemonių ir pateikia pagrindines rekomendacijas.
Paukščių laikytojams patariama:

• laikyti paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais;
• nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių laikomiems naminiams paukščiams girdyt;
• laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;
• vengti kontaktų su laukiniais (ypač vandens) paukščiais, jų nelesinti;
• nesilankyti vietose pažymėtose „LPPG užkrėsta vieta“.

Pastebėjus paukščių gripui būdingų požymių naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikėtų apie tai pranešti VMVT Vilniaus departamentui el. paštu: info.vilnius@vmvt.lt, vilnius@vmvt.lt, visą parą veikiančia nemokama telefono linija tel. 8 800 40 403 arba privačiam veterinarijos gydytojui.

Plačiau apie paukščių gripą ir prevenciją

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top